21.05.2021, 12:59 | czytano: 5609

Południowa obwodnica Nowego Targu: zbliża się koniec opiniowania

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Dziś mija termin telefonicznego opiniowania przez mieszkańców - zaprezentowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad - trzech wariantów przebiegu południowej obwodnicy Nowego Targu. Uwagi zgłaszać można projektantom telefonicznie do godziny 16.00.
Ponieważ sprawa jest poważna, radny Marek Mozdyniewicz zapowiedział zorganizowanie specjalnego posiedzenia Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju poświęcone tej kwestii. - Zaprosimy przedstawicieli firmy projektującej obwodnicę, by przedstawili koncepcje, będziemy mgli podyskutować - wyjaśnia. Termin spotkania ma zostać podany po poniedziałkowej sesji Rady Miasta.
Przypomnijmy, że obwodnica poprowadzona ma zostać w miejscu, gdzie znajduje się Nowotarska Strefa Relaksu. Powstała ona w ramach projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego. Już wtedy było wiadomo, że w przyszłości mogą z tego wyniknąć kłopoty. Niemniej zaproponowane trzy warianty przebiegu drogi dają pewne możliwości manewru.

Wszystkie warianty przedstawiamy w tekście obok. Prócz kończącej się dziś możliwości telefonicznej rozmowy z projektantami, jeszcze do 11 czerwca można będzie swoje uwagi przesyłać droga mailową i korespondencyjnie. Wszystkie materiały dostępne są stronie GDDKiA.

Jedna z liderek projektu utworzenia strefy relaksu, była radna - Danuta Wojdyła opublikowała w mediach społecznościowych apel do mieszkańców osiedli mieszkaniowych nad Białym Dunajcem: "Sprawa dotyczy południowej obwodnicy Nowego Targu, są już 3 warianty przebiegu drogi. Wariant nr 3 jest do możliwy do przyjęcia, bo omija Nowotarską Strefę Relaksu, ale martwi mnie lokalizacja stanowiska postoju i kontroli pomiędzy Strefą Relaksu, ścieżką rowerową, a osiedlem Polana Szaflarska . Jest to złe rozwiązanie i musimy się temu przeciwstawić na etapie projektowania, żeby nie było tak jak z Pegazem MOK-u Nie zwlekaj zrób to już dziś  Zobacz 3 warianty i zgłoś uwagi"


s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Logiczny22.05.2021, 07:02
Do zdziwiona. Za odszkodowanie za ta stacje państwo wypłaci takie pieniądze ze można by z 30 takich stref relaksu wybudować. Gratuluję Pani sposobu myślenia
Illo21.05.2021, 21:49
Przeciez droge mozna dac blizej blokow i nie ruszac strefy relasku i kladki. Wystarczy tylko troche zmodifikowac przebieg. Gdzie wezel z Sikorskiego w okolicy Podtatrzanskiej?
Zdziwiona21.05.2021, 21:25
Do logiczny!
Proponuje aby ta pani byla obecną radną
marta21.05.2021, 19:15
W ogóle nie powinni robić tak ruchliwej drogi w tym miejscu. Ale kto rządzącym zabroni.
Logiczny21.05.2021, 14:57
"Wariant nr 3 jest do możliwy do przyjęcia" ?????? ominie strefę relaksu, która nadal będzie się znajdowała obok ruchliwej obwodnicy a przy okazji zburzymy nową stację benzynową, która powstała na drodze do białki. Ależ to doskonały pomysł gratuluje tej Pani. Już wiem czemu jest Pani byłą radną
baciok@21.05.2021, 14:43
Co na tej strefie ?.
Pare ławek , foteli , 2 zadaszenia, jakiś statek dla dzieci, żwir i piasek.
Przenieśc to to 3 dni roboty.
Ale najpierw trzeba myśleć.
Robi się strefe wiedząc że teren jest zabezpieczony pod obwodnice.
Najpierw to pomyslodawczyni i ten co to zatwierdził powinni solidarnie zapłacić za przenosiny.
Po drugie bedziemy znów prostestować bo coś kogoś martwi.
Robić szybko tą obwodnicę i nie oglądać się na wiecznie niezadowolonych i protestujących.
ali21.05.2021, 14:12
Oby szybko ją wybudowali , a strefe mozna spokojnie przenieść 100 metrów dalej w jedna i druga stronę . Jak kupowaliście mieszkania w blokch szczególnie sprzedawane te z widokiem na góry i w ciszy i spokojnej okolicy , to trzeba było sprawdzić plan zagospodarowania przestrzennego .
Z poza miasta21.05.2021, 14:10
Do NEW TARG CITY - jeśli chcesz używać angielskiej nazwy miasta to proponuję się doszkolić ;)) - Mieszkasz w mieście i nie przeszkadza Ci, że masz spory ruch samochodowy, nie lepiej jak będziesz mógł spokojnie przejść/przejechać przez miasto bez korków?? MNiej spalin pod Twoim domem/ blokiem będzie. Obwodnica i tak będzie, więc nie rozumiem Twojego toku myślenia. Wolisz stać w korkach, niż przejść 0,5 km dalej do strefy relaksu ??
Do SUBZERO HC - to samo co do Pana /Pani NTC...
Misiek NT21.05.2021, 13:58
Nie widzę żadnego problemu - miejsca nad Dunajcem jest sporo - jest gdzie przenieść strefę relaksu. Obwodnica jest konieczna , ponieważ jazda po naszym mieście to tragedia !!! Proszę o jak najszybszą realizację inwestycji !!!
SUBZERO HC21.05.2021, 13:43
Z poza miasta zajmij sie swoja miejscowoscia,a nam nie bedzie mowil co gdzie itd.
NEW TARG CITY21.05.2021, 13:40
Przenosic to wy sobie mozecie wioski a od naszej nowotarskiej strefy relaksu wara!Obwodnicy mowimy stanowcze NIE!!!!Pani radna ma racje wiec do dziela nowotarzanie.
Z poza miasta21.05.2021, 13:29
W czym problem, przenieść strefę relaksu??
Nie lepiej, jak będziemy mieć obwodnicę miasta?
Miejsca nad Dunajcem jest dużo do zbudowania strefy..
Ostatni Władca Podhala21.05.2021, 13:18
Nie można tej strefy relaksu po prostu przenieść w inne miejsce? Np. na drugim brzegu Białego Dunajca. Obwodnica jest ważniejsza.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl