21.05.2021, 16:44 | czytano: 3763

Przesunięcia budżetowe: 400 tysięcy dla hokeistów, wzrost cen energii i zakup serwera

arch. Podhale24
NOWY TARG. - Zwiększony zostanie plan wydatków o 400 tysięcy z przeznaczeniem na stypendia dla zawodników KH Podhale wraz ze składkami ZUS jakie musimy od tych wypłat zapłacić. Częściowo sfinansowane to będzie z opłaty reklamowej. Klub wnioskował o wsparcie rzędu miliona zł, czyli więcej niż mogliśmy zapewnić - mówi Łukasz Dłubacz.
- W tym roku przeznaczyliśmy już na działalność klubu - w postaci różnych stypendiów i umów - w sumie ok. 400 tysięcy. Tych w sumie 800 tys. zł to i tak kwota rekordowa, nawet jeśli nie spełnia oczekiwań klubu, to dla naszego budżetu jest bardzo duża - komentuje skarbnik Miasta.
W tym samym dziale budżetowym zmniejszony został plan wydatków bieżących o 100 tys. zaplanowanych na uruchomienie mobilnego lodowiska na Rynku. Lodowisko się nie pojawiło z powodu ogłoszonej w kraju pandemii.

- Zwiększa się wpływy z podatków i opłat lokalnych od osób fizycznych o blisko 45 tysięcy oraz zwiększa plan dochodów o prawie 149 tysięcy z tytułu rekompensaty z budżetu państwa dochodów utraconych z opłaty targowej, bo przypominam, że handlarze nie uiszczają opłaty targowej. Zwiększony zostanie także plan dochodów z tytułu opłaty reklamowej o 150 tysięcy zł, a także plan wydatków bieżących o ponad 105 tysięcy w związku z oszczędnościami powstałymi na odsetkach od zaciągniętych kredytów i pożyczek. Jest to związane ze spadkiem stóp procentowych - precyzuje skarbnik kolejne zmiany w budżecie miasta.

Po stronie wydatków zapisano, iż potrzeba jest wydania na rzecz Miejskiego Centrum Oświaty i Usług Wspólnych kolejnych 99 tysięcy, w tym 61 tys. zł na zakup serwera z oprogramowaniem oraz nowego oprogramowania finansowo-księgowego i kadrowo-płacowego. "Sprzęt i oprogramowanie które obecnie posiada MCOi UW nie spełnia standardów, niezbędnych do właściwej realizacji zadań, stąd konieczność nowych zakupów" - czytamy w uzasadnieniu.

- Ceny energii wzrosły dla nas bardzo dużo. Muszę to jeszcze dokładnie oszacować, ale ok. 300 tysięcy trzeba znaleźć ten znaczący wzrost. Wynika to z tego, że w ub. roku były niskie stawki - stąd w tym roku przetarg pokazał znaczący wzrost cen. Otrzymaliśmy 8, cy 9 ofert i wszystkie one opiewają na podobne wartości. Ta najniższa to właśnie 300 tysięcy zł - wyjaśnia Łukasz Dłubacz.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Andrzejx4822.05.2021, 15:46
do tępego jak jego ciupaga Górala NT hokej od zarania dziejów był jest i będzie na Podhalu czy się tobie to podoba czy nie hokej to żywa i praktycznie bezpłatna reklama miasta które znane jest niemal na całym świecie nie tak jak Górale twego pokroju narzekający na wszystko i słynący jak to wspominają turyści dbający tylko o dutki i dojący ich niemiłosiernie a co do kieszeni nikt ci do niej nie zagląda i ie zamierza podatki musisz płacić czy ci się to podoba czy nie
sportmen22.05.2021, 13:03
chyba to trochę niesprawiedliwe ! inne dyscypliny sportowe w mieście walczą, mają bardzo wysokie wyniki a takich dotacji w życiu nie dostaną :( , a hokej, bawią się w sport ale mają za co :((((((
do goral nt22.05.2021, 12:07
jak nie chcesz placic do sie wyprowadz. ja wole zeby pieniadze szly na hokej niz zebys tu mieszkal i narzekal.....
Góral NT22.05.2021, 08:50
Dlaczego mam płacić haracz reklamowy który jest przeznaczany na jakiś p***ch hokeistów. Pieniądze te powinny być przeznaczone na poprawę estetyki miasta. Jak towarzystwo hokejowe pod zdechłym Azorkiem chce sobie zabawy urządzać to niech znajdą sobie prywatnego sponsora albo niech zajrzą do swojej kieszeni a nie mojej
PODHALE NOWY TARG21.05.2021, 22:32
Dzisiaj przed poludniem widzialem prezesow klubu Podhale Nowy Targ z Jarkiem Rozanskim w Castoramie.Czekali na kogos z wladz firmy.Moze cos chopaki zalatwili oby...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl