23.05.2021, 17:06 | czytano: 3002

Akcja szczepień w Zakopanem (zapowiedź filmowa)

zdj. Piotr Korczak
W Zakopanem utworzono dwa punkty dające możliwość zaszczepienia się w miejscu zamieszkania - w Szpitalu Powiatowym im. Tytusa Chałubińskiego przy ul. Kamieniec 10 oraz w przychodni Allmedica przy ul. Chyców Potok 26.
Punkty deklarują możliwość wykonania kilkuset szczepień dziennie.
Aby zarejestrować się na szczepienie wystarczy zalogować się do elektronicznej rejestracji poprzez Internetowe Konto Pacjenta lub skontaktować się z Punktami Szczepień Powszechnych:
- w Szpitalu Powiatowym: tel. 18 20 120-21 wew. 261 (w godzinach od 11:00 do 14:00)
- w przychodni Allmedica: tel. 18 265 74 88, a następnie "0".

Rejestracja odbywa się przez całą dobę za pomocą automatycznej infolinii 24h/dobę.UM Zakopane, s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ffp324.05.2021, 11:40
Ten pan bardzo lubi filmiki, to taki lokalny celebryta.
katar bezobjawowy :)))23.05.2021, 21:17
Nad szczepionką pracuje się 10-15 lat(czy skuteczna się okaże). A tu pyk i w trzy miesiące jest.Walcie se w żyły te nie sprawdzone,nie przetestowane toksyny(pewnie te same co przeciw grypie tylko pod inną nazwą co nic nie dały) białe myszki,panikarze.Rządy na świecie patrzą jak łatwo ludżmi manipulować.
Daniomonte23.05.2021, 20:26
A jak była świńska grypa to czemu inne kraje brały udział w pandemi i się szczepily a Polska wtedy nie brała w tym udziału to znaczy że te wirusy są strasznie inteligentne i wiedzą nawet kogo trzeba zaszczepić by go nie zaatakowały:D większość ludzi to są straszne meeee, łykają wszystko co pięknie ubrany pan w garniturku powie w tv,brak słów:D a Podhale przecież takie strasznie wierzące i religijne to jak się za takich uważają to dlaczego chcą sobie wstrzykiwać coś w czym są abortowane komórki płodow ludzkich,to w co górale wierzą w jakiego Boga chyba tego z rogami :D
Absurdalny23.05.2021, 20:01
świetny biznes ze szczepieniami, tylko dlaczego kosztem naszego zdrowia??
Jak ktoś przechorował niech nie da się zbałamucić, nie musi się szczepić, większym zagrożeniem są zaszczepieni, sami dla siebie, szczepionka nie chroni przed zakażeniem, ewentualnie, co jest w trakcie badań, chroni przed poważnymi powikłaniami, ale na to dowodów też nie ma. Na nic nie ma.
Zaszczepieni mogą nadal zarażać, nawet o tym nie wiedząc, więc chronią tylko siebie, a nie innych. Dla innych są straszliwym, jak to mówią eksperci, śmiertelnym zagrożeniem.
Skutki uboczne szczepień?? Nie wiemy jakie będą, okaże się z czasem.
Więc zachęcam, szczepcie się, szybciej dadzą spokój niezaszczepionym i ozdrowieńcom. Przejdźcie na "zaszczepioną stronę (nie)mocy.
antycovidian23.05.2021, 18:43
"Niewiele osób wie, jak w Polsce działa rynek farmaceutyczny. W największym skrócie: przychodzi firma, powiedzmy AstraZeneca i mówi, że ma świetny lek na coś. Polski rząd otwiera szeroko oczy i pyta: Naprawdę? Na to ubrany w drogi garnitur dżentelmen mówi z szerokim uśmiechem: oczywiście! W tej oto teczce są wyniki naszych badań. Wyszło nam, że ten lek jest bezpieczny i skuteczny.
I co teraz robi polski rząd? Ten sam, który ma do dyspozycji Agencję Badań Medycznych, Narodowy Instytut Leków i kilka innych instytucji zaopatrzonych w laboratoria i ekspertów potrafiących zweryfikować prawdziwość przedstawionych przez producenta badań? Mówi: Świetnie! Sprzedawajcie to od zaraz, a może i my - jako rząd - coś kupimy! Badania jakościowe zrobimy później, jak już ten produkt będzie w sprzedaży! (art. 119a Prawa farmaceutycznego).
Serio, trudniej jest kogoś oszukać w trzy kubki niż wcisnąć na polski rynek jakiś lek.
I teraz przychodzi do nas AstraZeneca, która między innymi:
Jeszcze jako Astra doprowadziła do kalectwa i zgonów setki m.in. szwedzkich dzieci, za co w 1969 roku zgodziła się zapłacić odszkodowanie, ale nigdy nie przyznała się do winy
Jest odpowiedzialna za śmierć 160 osób chorych na śródmiąższowe zapalenie płuc będące skutkiem ubocznym przyjmowania leku Iressa
Oszukiwała i wielokrotnie była zmuszana do publikowania prawdziwych ostrzeżeń o skutkach ubocznych
W 2010 roku otrzymała grzywnę 520 MILIONÓW dolarów za przestępstwa związane z lekiem Seroquel
W 2016 roku otrzymała grzywnę 5 milionów dolarów za przekupywanie lekarzy w Chinach i Rosji
I teraz przychodzi do nas ta właśnie firma i mówi: Hej, mamy świetną szczepionkę, co prawda testy trwają, ale dajemy słowo, że działa i jest bezpieczna, ile chcecie kupić?
A my jej nie sprawdzamy. Dacie wiarę, że to się dzieje naprawdę?
O firmie i jej perypetiach znajdziecie w artykule. Jest tam też link do źródeł. Jeśli chodzi o procedury wprowadzania na polski rynek produktów farmaceutycznych to też nie wierzcie na słowo: sprawdźcie. A powiem Wam, że jest jeszcze gorzej. Wyobraźcie sobie, że lek, który bierze powiedzmy dwa miliony Polaków okazuje się skażony. Rakotwórczy. Gdzieś na świecie to odkryli i ujawnili. Co robi polski rząd? Siedzicie? PROSI PRODUCENTA O ZBADANIE I PRZEDSTAWIENIE WYNIKÓW TYCH BADAŃ. Serio.
Żeby być precyzyjnym: po cichu robi też własne badania, ale kiedy wynika z nich, że lek naprawdę jest skażony i potencjalnie rakotwórczy to... UTAJNIA te badania. Problem w tym, że ja wiem jakie są te wyniki i kto je ma. Sprawa już jest w sądzie i wyciągnę im je z gardła. "
Więcej na fb - Paweł Skutecki
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl