26.05.2021, 11:09 | czytano: 6195

Pijany i agresywny rowerzysta zaatakował policjantów. "Nie będę dmuchał!"

27-letni mieszkaniec Odrowąża odpowie przed sądem za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie funkcjonariuszy.
W niedzielę późnym wieczorem policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu zauważyli w Odrowążu rowerzystę, który miał duży problem z utrzymaniem równowagi i prawidłowego toru jazdy. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że jednośladem jechał znany mundurowym 27-latek. Rowerzysta przekonywał, że wypił tylko jedno piwo i wraca do domu. Kiedy policjanci poinformowali go, że jazda rowerem pod wpływem alkoholu jest zabroniona i zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu, ten odrzucił rower i zaczął uciekać, krzycząc, że „nie będzie dmuchał”.
Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. 27-latek był bardzo agresywny. Policjanci, aby go obezwładnić użyli środków przymusu bezpośredniego. Dodatkowo podczas interwencji znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Zatrzymany został przewieziony do komisariatu. Badanie alkomatem wykazało u rowerzysty ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Za swoje zachowanie mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Zamiast za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości, odpowie dodatkowo za popełnione przestępstwa znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Za kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu, grozi mandat karny w wysokości od 300 do 500 złotych. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat karny w wysokości 500 zł. W przypadku stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jeżeli sprawa może trafi do sądu, grozi grzywna nawet do 5 tys. złotych albo kara aresztu. Sąd może także orzec zakaz prowadzenia pojazdów (innych niż mechaniczne) na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
komentarze
plandemia26.05.2021, 17:19
hahah pijany byl czy mysla ze byl pijany , to sa wielkie roznice. ano wlasnie najlepiej zamiast lapac bandziorow kradnacych miliony to alkomaty i predkosc .
KROWA26.05.2021, 15:20
No to bycek sie doigral...
Przyjezdny26.05.2021, 13:09
Do @Z_łodrowaza dawanie mandatów za piwo wcale nie jest takie złe.. kilka razy widziałem pijanych koneserów tego trunku pod sklepem i to zdecydowanie nie przyciąga klientów, kiedy słyszy się jakieś zaczepki z ich strony
Do @lewy_migacz z maseczkami się zgodzę, ale nie wina policji że takie przepisy.. I zdecydowana racja jeśli chodzi o pijanych kierowców.. ale pijany rowerzysta też stwarza zagrożenie.. przewróci się taki i wpadnie pod samochód, a później kierowca będzie miał problemy
Kowalski26.05.2021, 13:01
I bardzo dobrze, chodzą narąbani w cztery d..., a później kozaczą do każdego i burdel robią. Jeden gostek mniej. "Wsi spokojna, wsi wesoła!"
:)
pompka26.05.2021, 13:00
Może się przesłyszał że będzie dmuchany i uciekał ?
lewy migacz26.05.2021, 11:54
Poniekąd nie dziwię się agresji... Prawdziwi pijani recydywiści w samochodach są puszczani wolno po którymś z kolei odebraniu prawka... I zostawia im się pojazd by mieli czym po flaszkę podjechać. I tak w kółko...
Czy łapanie pijanych rowerzystów i mandatowanie za brak maseczek to jest szczyt możliwości służb?

Czy lepiej żeby w takim stanie jechał rowerem czy samochodem...? Może tirem...?

Gdyby zabrali mu ten porzucony rower i wezwali później po odbiór na komendę, obyłoby się bez rękoczynów i byłby już zupełnie nieszkodliwy wracając na piechotę do domu (może parę kilometrów?).
Z łodrowaza26.05.2021, 11:40
Smiechu warte szedl czy jechal wezykiem a potem uceikal .Dokąd zalecial do Wroblowki i dopiero go zatrzymali brawo policjanci.A tak wogole to wam najlepiej wychodzi tylko dawac mandaty za piwo do niczego innego sie nie nadajecie wtym Dunajcu.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl