28.05.2021, 15:56 | czytano: 3394

Komisariat Policji w Rabce-Zdroju wspiera chorego Kubusia z Podsarnia: #ChallengeSerduchodlaKubusia

Trwa challenge SerduchodlaKubusia, dzięki któremu możemy pomóc małemu Kubusiowi z Podsarnia w walce z chłoniakiem anaplastycznym. Policjanci i pracownicy cywilni z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju przyjęli nominację od Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju, wsparli charytatywnie akcję i nominowali kolejnych.
Policjanci zapraszają do akcji: Komendę Powiatową Policji w Nowym Targu, Urząd Gminy w Spytkowicach, Komisariat Policji w Jordanowie oraz Komisariat Policji w Mszanie Dolnej.
Zasady:
1) Robimy zdjęcie serca, w każdej postaci, na przykład narysowane lub ułożone z dłoni.

2) Robimy „zrzutę” i wpłacamy uzbieraną kwotę na konto Bądźmy Razem Stowarzyszenie Hospicyjne w Wiśniowej z dopiskiem ,,Kubuś Bachula” (nr konta: 62 8602 0000 0008 0026 4750 0001)

3) Nominujemy do dalszego udziału kolejne instytucje/organizacje pozarządowe/firmy.

4) Nominowani kopiują tekst i razem ze zdjęciem wklejają na swój profil na FB/stronę www (jeśli je mają).

5) Na wykonanie zadania są 2 dni.

1 sierpnia zeszłego roku, Kubuś obchodził drugie urodziny. Miesiąc później postawiona została diagnoza: chłoniak anaplastyczny wielkokomórkowy z odczynem białaczkowym (choroba ekstremalnie rzadka) z bezwzględnym wskazaniem do allotransplantacji komórek hematopoetycznych. Od tamtej pory trwa walka o życie chłopca. Kubuś zakończył 6 ciężkich cykli chemioterapii, ale nie osiągnął remisji. Choroba przyspieszyła, stwarzając jeszcze większe zagrożenie. Szansą na ratowanie Kubusia jest leczenie w klinice w Heidelbergu, ale koszty są bardzo wysokie.

Z uwagi, iż czas działa na niekorzyść chorego KUBUSIA BACHULI, a każde chętne do pomocy serducho jest na wagę życia, zapraszamy do tej charytatywnej akcji wszystkich, na których zawsze można liczyć.

"Potrzebujemy milionów wielkich serc!" - apelują osoby zaangażowane w pomoc maluszkowi.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Qwe29.05.2021, 16:38
Brawo policja! !!
Zastanawia mnie jedno gdzie są teraz te organizacje wspierające życie dlaczego na leczenie takich dzieci nie ma pieniędzy a tak samo w każdej parafii taca powinna w całości być przeznaczona na leczenie nie jednorazowo ale do skutku
Tylmanowa29.05.2021, 11:28
A WOJEWODA małopolski wspiera tylko zdrowe dzieci
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl