30.05.2021, 15:04 | czytano: 3786

Ponaglenie w kwiestii poszerzenia strefy płatnego parkowania

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Kolejny raz Szymon Fatla naciska w sprawie strefy płatnego parkowania. - Zgodnie z wnioskami padającymi na komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju proszę o przyspieszenie prac nad przygotowaniem i wprowadzeniem spp na ulicach w centrum miasta - apeluje radny.
Chodzi o ul. Kościelną - na całej długości, ul. Sokoła - na całej długości oraz ul. Ogrodową na odcinku od Krzywej do Orkana.
- Objęcie wymienionych ulic strefą płatnego parkowania stanowi logiczne dopełnienie aktualnie ujętych w strefie miejsc. Obecna sytuacja wymusza rotację na ulicach wewnątrz strefy, natomiast powoduje zajmowanie miejsc parkingowych na cały dzień na ulicach pobliskich. Bardziej spójna strefa, to także ułatwienie dla mieszkańców i turystów, którzy nie muszą zastanawiać się, czy parkowanie na danej ulicy wymaga płatności, czy nie. Zgodnie z ostatnią kontrolą Komisji Rewizyjnej wiadomo jest także, że koszty, które Miasto ponosi na utrzymanie ulic wewnątrz strefy płatnego parkowania bilansują się wpływami z parkomatów - argumentuje radny Fatla.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
aaaa02.06.2021, 15:36
A ja jestem za poszerzeniem stref, najwyższa pora każdy nauczy się parkować jakoś w Krakowie to funkcjonuje i nikt nie narzeka..
Państwo poniżej tak narzekacie to ja też ponarzekam : przeszkadza mi fakt że w Zakopanem większość ulic jest w strefie a u Nas nie, Ci co pracują w Zakopanem wiedzą że nie mając zagwarantowanego parkingu u pracodawcy będą mieć problem ze znalezieniem darmowego miejsca postojowego, to skoro w Zakopanem nikogo to nie rusza to dlaczego ma ruszać w Nowym Targu. Strefy przynajmniej nauczą Was parkować - od razu zrobi się luźniej - zgodzę się tu tylko z jedną osobą jeśli urząd chce wprowadzić to niech wprowadzi na wszystkie ulice a nie pomija tych na których mieszkają pracownicy urzędów
Gulasz Juliusz Zeżarł01.06.2021, 13:24
Niech ta strefa będzie, gdzie tak chcecie, ale niech działa jakaś przyzwoita aplikacja do płacenia za parking, a nie takie coś, co działa nigdzie ii niech wszystkie parkomaty akceptują karty i żeby na wyświetlaczu było cokolwiek widać i niech wydają wydają resztę - bo takiego dziadostwa jak w Nowym Targu to żadna strefa płatnego parkowania w Polsce nie prezentuje.
lb31.05.2021, 18:11
"koszty, które Miasto ponosi na utrzymanie ulic wewnątrz strefy płatnego parkowania bilansują się wpływami z parkomatów" - to za***scie. cala ta kasa "bilansuje" co konkretnie? wszyscy placimy za co? za to, ze sie bilansuje? OMFG.
Może niech ...31.05.2021, 09:01
Może niech się Pan zajmie samochodami parkującymi w Rynku na chodnikach, na zakazie, całymi dniami bo Policja jeździ i nie nic nie widzi.
Nie chodzi Pan do Rynku?
zielony31.05.2021, 08:32
Oby jak najszybcie powiekszali tą strefę . Jak kogoś nie stać na 1 zł to niech sprzeda samochód i jeździ komunikacją miejską .
sternik zawiedziony31.05.2021, 08:05
A tyle ... mieli do powiedzenia o zarządzaniu, o bezpieczeństwie, o ekonomii w tym Wolnościowym Podhalu. No, no! Tyle, że aż nawet więcej. Szkoda tylko, że jak się ma realny wpływ na kształtowanie miasta to okazuje się, że słonica rodzi mysz. Bum! Cała prawda o niemocy pana Fatli i ekipy Michalskiej, która śpi w bezruchu jak śnięta ryba wtórując głupotom ekipy Watychy.
Swój chłop30.05.2021, 22:50
Panie radny Fatla nie jest Pan ostatnia inteligentną osobą w tym mieście. Pana uzasadnienie doprowadzi do tego, że strefa skończy się na orlenie przy zakopiance a między nami rynek w Nowym Targu to gospodarczo już dawno trup. Po drugie zacznij Pan strefę pod swoim blokiem bo chodnik przed moim domem kiedyś był ziemią moich dziadków, którym nikt za nią nie zapłacił ale co Pan może o tym wiedzieć jak to jest oddać coś dla Polski za darmo! Po trzecie życzę powodzenia w nadchodzących wyborach Panu jak i całej nieudolnej radzie upadającego miasta przy drodze do Białki.
Eee30.05.2021, 19:34
Od krzywej do kilńskiego dopiero za rok bo wziekli dotacje na remont drogi i musi minąć 5 lat żeby mogli brać kadr
Mikus30.05.2021, 18:47
Tragedia.Tyle ważnych spraw dla mieszkańców a urzedasy dalej nawijają makaron na uszy ludziom.Szymon jako młody facet zrobiłeś mniej niż zero będąc radnym ,,bezradnym,,.Mam nadzieję że żaden urzędujący radny obecnej kadencji nie będzie już zasiadał tam.
Ewa30.05.2021, 18:36
Szymon jestem.za. dlaczego Urzad jest taki oporny na to. To już któryś wniosek i cisza.? Ciekawe co stanowi taka ciezkosc zrobienia spp w tych miejscach.?
Miejscowy30.05.2021, 17:32
A kiedy strefa na ul długiej od krzywej do Kilińskiego ?? Już ponad rok czasu minął i cisza
?30.05.2021, 17:02
Mieszkaniec Nowego Targu...najadłeś się czegoś nieświerzego?
Mieszkaniec Nowego Targu30.05.2021, 16:16
Może zrobicie strefy pod blokami?
koleś z centrum30.05.2021, 16:03
Przecież wszyscy wiemy, że tu ulice nie są objęte SPP, żeby urzędasy miały gdzie rano parkować przed pracą za free.
bolo30.05.2021, 15:50
brakuje kurna kasy na wstązki?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl