01.06.2021, 15:26 | czytano: 8440

Poważna inwestycja przy szpitalu. Naprawa awarii po sześciu latach

Nowy parking przy szpitalu. Fot. Robert Miśkowiec
NOWY TARG. Radni powiatowi zainteresowali się sprawą kosztownej, bo sięgającej ok. 700 tys. zł, budowy parkingu przy nowotarskim szpitalu. Przy placówce przybyło ok. 60 nowych miejsc parkingowych, jako „efekt uboczny” przebudowy rurociągu, który zasila szpital w wodę.
Skąd tak wysokie koszty, tłumaczył na sesji powiatowej dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego Marek Wierzba. - Ta kwota zadania, które umownie nazwane zostało budową parkingu, obejmuje przede wszystkim odbudowę na nowo głównego rurociągu zasilające szpital w wodę ze stacji pomp - wyjaśniał. - Konstrukcyjnie to zasilanie wody jest rozwiązane w ten sposób, że cały obiekt szpitala jest niejako opasany pierścieniem rurociągu tłocznego, w którym ta woda uzdatniana jest dostarczana do szpitala i możliwe jest zasilanie tego wodociągu z dwóch różnych stron, ze stacji pomp i ze studni. Ponieważ część tego wodociągu, ok. 150 metrów, była uszkodzona od dłuższego czasu, było to zasilanie tylko z jednej strony. Nie naprawialiśmy tej awarii od razu, kiedy ona się wydarzyła, z sześć lat temu, zdając sobie sprawę, że to kosztowne przedsięwzięcie. Tamten rurociąg jest zagłębiony na ok. 6-7 metrów. Wiedzieliśmy, że te roboty będą drogie i wiązały się z ogromnym wykopem. (…) W końcu jednak uznaliśmy, że musimy to zrobić i zostało to skojarzone z odbudowaniem w tym miejscu parkingu, który tam był, wysypany tłuczniem. Po zrobieniu prac ziemnych, teren został zagęszczony, wzdłuż budynku administracji, pomiędzy pawilonami szpitalnymi, przybyło około 60 miejsc parkingowych. Natomiast z tej kwoty 700 tys. zł, to 2/3 są kosztami związanymi z przebudową wodociągu - tłumaczył.
r/
Może Cię zainteresować
komentarze
swój nie do końca02.06.2021, 13:30
No to jak w końcu nazywała się ta inwestycja? Bo już się całkiem pogubiłem w tym wszystkim. A tak na marginesie. Czy pan Wierzba wypłacił świadczenia kowidowe pielęgniarkom za rok pracy? To jest dopiero ciekawy temat!
Karol02.06.2021, 11:13
wykonanie inwestycji niezgodnej z założeniem i określeniem jej nazwy, inwestycji innej to po prostu oszustwo. jak można pisać przebudowa parkingu a naprawiać rurociąg. A jak z przetargiem na ten remont? Firma budowlana kolegi to robiła?
MF02.06.2021, 06:55
Urzad Pracy to cieple posadki i kawusia do likwidacji....
pracowity01.06.2021, 21:21
Jak to co robi? Utrzymuje się z Twoich podatków i to wystarczy..
Adam01.06.2021, 19:47
Tez jestem tego zdania ! Urząd Pracy powinien zniknąć ze szpitala ! Tak szukają pracy że szkoda sie odzywać . Już dawno powinni ich zliwidować i zostawić 2 osoby w Starostwie . Całkowicie by wystarczyło !.
nowotarżanin01.06.2021, 19:30
przecie nie ma bezrobocia to po co urząd
Ze wsi01.06.2021, 18:44
Co tam jeszcze na szpitalu robi Urząd Pracy? Ktoś ma sensowne argumenty? Przede wszystkim zabiera miejsce kosztem oddziałów. A w dodatku nie szuka nikomu pracy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl