06.06.2021, 13:36 | czytano: 2777

Piotr Bąk został powołany do Rady do Spraw Samorządu Terytorialnego

prezedent.pl
Prezydent Andrzej Duda powołał Radę do Spraw Samorządu Terytorialnego, w ramach prac Narodowej Rady Rozwoju. W jej skład wszedł między innymi starosta tatrzański Piotr Bąk.
Prezydent RP podkreślał, że "powołanie rady jest wyrazem przekonania, że dobrze funkcjonujący samorząd decyduje o jakości życia obywateli, tworzący wspólnoty lokalne i regionalne jak również o nowoczesności państwa. Szczególnie teraz Polska i Polacy potrzebują strategicznego projektowania rozwoju kraju, z uwzględnieniem ich ról i zadań władz z różnych szczebli. Pałac Prezydencki będzie na pewno dobrym miejscem do prowadzenia dialogu i wypracowywania rozwiązań, które będą wsparciem i inspiracją dla poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego. Głos ekspertów – praktyków reprezentujących gminy, powiaty i samorządy wojewódzkie wnoszący własną wiedzę i doświadczenie jest w tej dyskusji niezbędny, a jego wartość trudna do przecenienia".
Rada do Spraw Samorządu Terytorialnego w ramach Narodowej Rady Rozwoju została powołana 31 maja. Główne zadania Rady to: przygotowywanie opinii i ekspertyz dla Prezydenta RP, przegląd i analiza rozwiązań prawnych oraz opracowywanie założeń i projektów prezydenckich inicjatyw legislacyjnych dotyczących samorządu terytorialnego, wspieranie działań Prezydenta związanych z realizacją inicjatyw prezydenckich dotyczących samorządu terytorialnego oraz edukacja oraz promocja działań i inicjatyw wspierających rozwój samorządu terytorialnego.


Na przewodniczącego Rady Prezydent Duda powołał Jarosława Stawiarskiego, marszałka woj. lubelskiego. W skład Rady powołany został Piotr Bąk, starosta tatrzański. A z Małopolski także: marszałek Witold Kozłowski, Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza i Leszek Skowron, wójt gminy Korzenna.

Na pierwszym posiedzeniu rady - starosta Bąk omówił sytuację samorządu powiatowego w warunkach epidemii covid-19, wnioski wynikające z doświadczeń ostatniego roku oraz przedstawił perspektywy wychodzenia z kryzysu.

Starostwo Powiatowe w Zakopanem, opr.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
wiedza i doświadczenie07.06.2021, 22:30
Na Podhalu są dwa powiaty:powiat nowotarski i powiat tatrzański.
Powiat nowotarski jest trzy razy większy od powiatu tatrzańskiego.Więcej inwestycji i spraw do załatwienia jest w powiecie nowotarskim.Starostą
nowotarskim od 2006 r.jest Krzysztof Faber.
OKey06.06.2021, 22:15
Panie Piotrze, szczere gratulacje, powodzenia.
mądry i skromny06.06.2021, 17:21
Im więcej Rad, tym kraj bardziej rad- że żyje w kraju rad a nie w Kraju Rad.
wer06.06.2021, 14:28
Bzdury i tematy zastępcze.
bodzia06.06.2021, 14:01
Sami swoi. A to wszystko z naszych podatków
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl