06.06.2021, 18:36 | czytano: 6215

Strażackie święto na podsumowanie samochodowej i motocyklowej pielgrzymki (duża galeria)

zdj. Szymon Pyzowski
LUDŹMIERZ. XVII Samochodowa i XI Motocyklowa Pielgrzymka Strażaków na trasie Zakopane - Ludźmierz była okazją do uhonorowania kilku zasłużonych osób.
Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza przyznany dla Jana Bałasia i Władysława Celuszaka wręczali - sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Małopolskiego Edward Siarka, Jan Kuczkowicz prezes ZOP ZSSP w Nowym Targu i Małopolski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Piotr Filipek.
Z kolei medale honorowe za Zasługi dla Pożarnictwa Ziemi Nowotarskiej wręczono ks. Jerzemu Filkowi i Andrzejowi Buroniowi.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
zobacz także
komentarze
D-ca07.06.2021, 07:06
Nie czepiaj się zaszczepieni wszyscy????
sobie myślę...06.06.2021, 22:21
Strażacy stanowią główną formację ratowniczo-gaśniczą w naszym kraju. Wzywani są zawsze i wszędzie. Ich środowisko bezsprzecznie cieszy się największym zaufaniem społeczeństwa. Uważam, że strażacy, zwłaszcza z oddziałów ochotniczych, nie są należycie doceniani za ofiarne działania ratujące życie ludzi oraz ich mienie, za działania z zakresu ochrony środowiska, w tym także za ochronę przeciwpożarową terenów leśnych i polnych (m.in. z powodu bezsensownego wypalania traw). Z wiekiem kończą służbę i co z tego mają (poza wspomnieniami)? Nie jestem strażakiem, ale jestem przekonany, że są bardzo krzywdzeni, że za ich determinację, pasję, oddanie, poświęcenie czasu dla ratowania innych, wielokrotnie z narażeniem zdrowia a czasem nawet życia, powinni dostawać stosowny dodatek do emerytury.
Covid06.06.2021, 22:18
Jeżeli nie jest możliwe zachowanie dystansu, w przestrzeni otwartej, to maseczki są obowiązkowe, co widzimy na załączonych zdjęciach....
Zobacz pełną wersję podhale24.pl