07.06.2021, 17:45 | czytano: 3314

Nowe rondo w Zakopanem od 16 czerwca

Fot. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. U zbiegu ulic Grunwaldzkiej, Kornela Makuszyńskiego i Drogi do Białego powstaje rondo. Są już znaki informujące o zmianie pierwszeństwa przejazdu.
Na jezdni zaznaczono już okręgi, które mają wyznaczać pas ruchu okrężnego na jezdni. Ustawiono także tablice informujące o zmianie pierwszeństwa przejazdu w tym miejscu od 16 czerwca.
Skrzyżowanie ulic Grunwaldzkiej, Kornela Makuszyńskiego i Drogi do Białego sprawiało kierowcom dużo trudności. Ograniczona widoczność przez samochody pozostawione na parkingu przy Drodze do Białego utrudniała kierowcom bezpieczny zjazd z ul. Grunwaldzkiej na Kornela Makuszyńskiego.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
katarynka07.06.2021, 23:59
To musiał jakiś tęgi mózg wymyślić. Wypadki się zdarzały ponieważ sprawcy ignorowali wszelkie istniejące dotychczas oznaczenia pionowe i poziome. Przestrzegający przepisów i zwracający uwagę na oznakowanie nie mieli żadnych problemów z tym skrzyżowaniem. I nagle te bezmózgie zombi mają się przejmować namalowanym na asfalcie kółkiem i innymi znakami. No to muszę przyznać że sprytne. Nigdy bym na coś takiego nie wpadł. No chyba że mógłbym na tym zarobić ciężkie pieniądze jako pomysłodawca, konsultant, kierownik robót, czy inny królik. Muszę u siebie przed blokiem na parkingu wypróbować. A co tam zainwestuję w puszkę farby, malnę rondo i sprawdzę czy sąsiedzi będą jeździć w kółko. Jeśli choć jeden wykona pełne okrążenie toi zwracam honor.
OKey07.06.2021, 22:20
Dobry pomysł, popieram.
Wyborca z marusarzowny07.06.2021, 18:31
jako mieszkaniec okolicy popieram!
żal serce ściska07.06.2021, 18:12
Większej głupoty nie widziałam
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl