11.06.2021, 17:35 | czytano: 2493

Schronisko i schrony na Lubaniu - podpisanie listu intencyjnego ws. zagospodarowania terenów górskich

arch. Podhale24
Uroczyste podpisanie listu intencyjnego dot. wspólnych działań związanych z kompleksowym zagospodarowaniem turystycznym obszarów górskich, połączone z prezentacją koncepcji modelowego schronu turystycznego zaplanowano na poniedziałek 14 czerwca.
Dokument podpiszą: wiceminister Andrzej Gut-Mostowy - sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki, marszałek Witold Kozłowski (na zdjęciu), wicemarszałek Tomasz Urynowicz, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Jan Kosiorowski, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Grzegorz Biedroń i Prezes Zarządu Głównego PTTK Jerzy Kapłon.
- Wielostronna współpraca ułatwi realizację przedsięwzięć, na których skorzystają miłośnicy górskich wędrówek: budowy schroniska na Lubaniu oraz wyposażenia szlaków pieszych w schrony turystyczne, zapewniające bezpieczeństwo w razie nagłego pogorszenia pogody lub innych zdarzeń losowych - podkreśla marszałek Kozłowski.

Przeszkodą były trudności w transportowaniu materiałów budowlanych. Po ustaleniach poczynionych z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym ten problem udało się rozwiązać. Gmina Ochotnica Dolna nie dołoży do inwestycji ani złotówki, ponieważ schronisko w całości zostanie sfinansowane przez PTTK i Urząd Marszałkowski.

opr.s/
zobacz także
komentarze
Rosocha13.06.2021, 19:14
Zamiast gadać, musimy się postawić! Obecny układ pozwala robić na terenach Polski co się chce. LP to niewolnik układu. Wstyd, schrony na docinku 4km o d stacji narciarskiej. Jaja (przepraszam za słownictwo) sobie ktoś z Nas robi. Tam są połacie gatunku chronionego - śnieżyczki przebiśnieg. Proszę o akcję społeczną dla Lubania, dla natury!
ocenka z Krakowa13.06.2021, 09:51
Schronisko będzie na terenie gminy Krościenko n/D
czemu Ochotnica ma dokładać
ela12.06.2021, 08:53
Lubań to nie góra tylko pagórek dla leniwych. Zrobić drogi asfaltowe i parkingi. Prawie całe Gorce to tereny prywatne, niech sobie budują domy, restauracje, pensjonaty. Ludzie to zwierzęta stadne i lubią tłumy, skupiska i korki, boją się odosobnienia. Rozdeptane, rozjeżdżone szlaki przynajmniej niech będą ucywilizowane.
bodzia12.06.2021, 06:34
Już sama budowa schroniska i poszerzenie dróg dojazdowych to ogromna ingerencja w tamtejszą przyrodę. Zostawcie Lubań w spokoju !!!
Walu11.06.2021, 22:29
Bawarą tam wyjadę? No i kebsik z piwerkiem też będzie k.... 1,2,3 gdzie kupić u góry?
Anka11.06.2021, 20:10
Idiotyczny pomysł. Postawcie tam jeszcze stacje paliw dla crossowców, punkt ładowania pseudo ekologicznych pojazdów, bufet dla nagle potrzebujących itd...
Osiol11.06.2021, 18:12
Czyżby kolejne domki jak na rynku w NT modelowe czyli.....
88811.06.2021, 17:55
Apropo Lubania to pasowało by te śmieci w workach zakopane przy szlaku w stronę Kluszkowiec wywieźć,bo w jesieni i wczesną wiosną wszystko widać jak studenci nieudolnie pozakopywali przez te wszystkie lata....Bo śmie wątpić żeby komuś ze wsi chciało się tyle worków na szczyt Lubania wywozić...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl