14.06.2021, 08:18 | czytano: 3835

Radny mówi o aferach, a starosta radzi mu, żeby wziął się do roboty

Kłótnia między radnym Stanisławem Waksmundzkim a starostą Krzysztofem Faberem zakończyła ostatnią sesję Rady Powiatu Nowotarskiego.
Podczas dyskusji na temat budowy chodnika i tego, kto powinien „koło tego chodzić”, radny Waksmundzki stwierdził, że radny jest od kontrolowania pracy zarządu. - Przypominam panie starosto, że mamy aferę w szpitalu z apteką, mamy aferę odnośnie rezonansu, które nie są do końca wyjaśnione. Teraz nie wiemy, w jaki sposób, z dnia na dzień, została rozwiązana umowa z parkingiem. Mamy wiele spraw, zapytań i chciałbym, żebyście nam to wyjaśnili, żeby rada powiatu wiedziała, co się dzieje w powiecie - zaapelował.
Jego słowa spotkały się ze stanowczą reakcją starosty Krzysztofa Fabera. - Panie radny, niech pan skończy z tym populizmem! Dyrektor szpitala tłumaczył wyraźnie o parkingu, mógł pan pytać, co i jak wygląda. Wszystko jest jawne, przejrzyste, natomiast tworzenie atmosfery, że jest afera itd., niech pan z tym skończy, bo to nie wypada radnemu. Niech się pan weźmie do roboty, jako radny, a nie sugeruje ciągle rzeczy, których nie ma - podkreślił.

Radny przekonywał, że starosta nadzoruje pracę dyrektora, dlatego - jego zdaniem - starosta powinien wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Mówił o podejrzanych i niewyjaśnionych sprawach związanych z apteką na terenie szpitala czy o sprawie rezonansu. W szczegóły nie wchodził.

- Jak ma pan jakieś podejrzenia, to niech pan kieruje je do prokuratury - odparł starosta. - Pan nie jest zainteresowany rozwiązywaniem problemów, tylko tym, żeby namieszać i zabawić się tym wszystkim.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
marek14.06.2021, 14:39
afera z położną, afera z lekarzem skoczkó i bratem vice dyrektorki, afera z parkingiem, afera z apteka, rezonans, afera z zamknięciem pediatrii, afera aferę kręci
czorsztynianin14.06.2021, 14:22
Pan Stanisław W. strasznie kontroluje prawo u innych a sam w Czorsztynie uprawia wolną amerykankę. Wchodzi z nie wiadomo jaką inwestycją w pas drogowy bez jakiejkolwiek dokumentacji i uzgodnień. Narusza granicę sąsiadujących działek i wysypuje bez pisemnej zgody do lasu ziemię (podejrzewam że pomalutku sobie powiększy swój teren). !!!!
ot tak sobie14.06.2021, 13:00
PiS w powiecie to już wypowiedź poprzedniego przewodniczącego rady "totalna opozycja", która nic nie może
Pora aby nie głosować na nieudaczników z PiS w wyborach samorządowych na poziomie gmin, powiatów.
Wójt, burmistrz, starosta nie zna wszystkich odpowiedzi na pytania PiS. To jedynie ich prezes J.Kaczynski zna i niech jego zapytają.
wc14.06.2021, 12:11
jest pelno afer z parkingiem, apteka, panu Faberowi cos sie pomylilo. Radny MA OBOWIAZEK!!! w naszym imieniu patrzeć na rece Faberowi i calemu zarzadowi. Starosta ma odpowiedzieć na WSZYSTKIE pytania radnego. Nazywanie pana Waksmundzkiego populistą to jest zwykłe chamstwo i próba zamknięcia mu ust
PiS to totalna opozycja14.06.2021, 11:52
Panie radny proszę nie nasladować opozycji w Sejmie
mam pan kolegów z PiS, którzy lepiej wiedzą i ich słuzby
i zgłosić afery do zbadania
Afera w PZD - prokuratura zajmowała się 4 lata i nie dawno sklecili coś do sądu. Znając życie i działania PiS umorzą to po 3 latach
Janosik14.06.2021, 10:51
Starosta odsyła radnego do dyrektora, żeby się tłumaczył.
To do czego potrzebny jest starosta? Wynika z tego, że odpowiedzialni są podlegli mu dyrektorzy jednostek, więc jego należy o nic nie pytać.
Gosia14.06.2021, 10:11
Mamy aferę ze zwolnieniami. Pełno afer i draki w szpitalu.
spostrzegawczy14.06.2021, 09:07
Pan Faber powinien podać sobie rękę z Watychą. Jak zwykle to dociekliwi radni są winni wszystkiemu tylko nie oni.
Adam14.06.2021, 08:49
Gratulacje Panie Starosto , bardzo dobrze Pan to powiedział !!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl