15.06.2021, 10:02 | czytano: 2998

Rekordowe zainteresowanie wakacyjnymi wyjazdami. Na czele Władysławowo i Zakopane

Droga do Morskiego Oka. Fot. Piotr Korczak
Portal Nocowanie.pl odnotował kolejny rekord pod względem liczby zapytań o wolne noclegi, jakie turyści wysyłali do właścicieli obiektów.
- Obserwujemy kolosalne zainteresowanie turystów. Notujemy historyczne rekordy pod względem wysyłanej przez nich dziennej liczby zapytań o wolne noclegi - mówi Tomasz Machała, prezes portalu Nocowanie.pl . - W tej chwili jest ona wyższa niż rok temu w szczycie sezonu. Jest to wyraźny sygnał, że Polska stanowi atrakcyjne miejsce wypoczynku, a nasz portal jest sprawdzonym źródłem zarówno ofert noclegowych, jak też inspiracji turystycznych – dodaje .
Które terminy są najchętniej rezerwowane?

W ostatni weekend najwięcej zapytań odnosiło się do pobytów w ostatnim tygodniu lipca oraz pierwszym tygodniu sierpnia, kiedy wypada półmetek wakacji. Wiele wysyłanych wiadomości dotyczyło też wcześniejszych terminów na lipiec. Sierpień nie jest już tak atrakcyjny dla wczasowiczów. Rodziny zaczynają myśleć o powrocie dzieci do szkół. Koniec sierpnia oraz początek września mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, gdy chce się uniknąć tłumów.

Gdzie latem będą wypoczywać Polacy?

Podczas minionego weekendu najwięcej zapytań o noclegi na wakacje trafiło do Władysławowa - 4,6% wszystkich wysłanych w tym czasie. Kolejne na liście było Zakopane (3,9%), Łeba (3,5%), Sarbinowo (2,9%) oraz Mielno (2,4%). Warto zauważyć, że w topowej dziesiątce najpopularniejszych wakacyjnych kierunków poza Zakopanem mamy same nadmorskie destynacje.

Materiał prasowy, oprac. r/
komentarze
pol15.06.2021, 20:27
A my jedziemy w Bieszczady!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl