18.06.2021, 13:35 | czytano: 4861

Docenieni zawodnicy i trenerzy (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. - Wytrwałość i konsekwencja doprowadziła naszych mistrzów do osiągnięć sportowych. To ich charyzma i osobowość jest kluczem do sięgnięcia po laury - zauważył przewodniczący RM Jan Gluc rozpoczynając uroczystość wręczenia nagród dla sportowców.
Wręczeniu nagród za wybitne osiągnięcia sportowe poprzedził film ukazujący wyczyny naszych skoczków.
- Trener to ktoś, kto mówi zawodnikowi to, czego on nie chce słyszeć - żartowała Zofia Kiełpińska. Olimpijka, naczelnik wydziału sportu zakopiańskiego UM wymieniała nagrodzonych sportowców i zawodników. Wśród nich - nieobecni z powodu pracy Michał Doleżał, jego asystent Grzegorz Sobczyk, Kasper Skrobot - trener techniczny kadry A skoczków i jego brak Michał, Weronika i Edward Budnych - szkoleniowców i trenerów przebywających obecnie na zgrupowaniu.

Nagrodzeni zostali m.in.: Jerzy Woyna Orlewicz, zakopiańczyk, narciarz-alpejczyk, olimpijczyk z Innsbrucku 1964, trener, działacz społeczny i sportowy, architekt; Wojciech Truchan urodzony w Dzianiszu biathlonista, brązowy medalista mistrzostw świata, zawodnik WKS Zakopane; Jan Józwik łyżwiarz szybki, olimpijczyk zawodnik SN PTT Zakopane, 18-krotny mistrz Polski; Karol Zięba - skoczek, Andrzej Zapotoczny - serwisant, były skoczek narciarski; Krzysztof Miętus skoczek narciarski, medalista MŚ juniorów.

- Wygrywanie to nie tylko kończenie zawodów na pierwszym miejscu i pokonywanie innych zawodników. To także pokonywanie samego siebie i spełnianie marzeń - mówiła Zofia Kiełpińska.

Owacje na stojąco odebrali mistrzowie - Kamil Stoch i Dawid Kubacki. O Andrzeju Stękale powiedziano, iż "wdarł się do grona skoczków, jak zbójnik".

Uhonorowano także Klemensa Murańkę. "I ty spełniaj swoje marzenia" - te słowa powiedział do młodziutkiego Klimka przed laty Kami Stoch wręczając mu swoje narty. Powtórzono dziś te słowa dodając - "a ty będziesz spełniał nasze".

Oklaskiwano nieobecną na uroczystości Marynę Gąsienicę-Daniel reprezentantkę Polski w narciarstwie alpejskim, olimpijkę.
W gronie nagrodzonych znalazł się Michał Nowaczyk, snowboardzista reprezentujący klub AZS Zakopane, zawodnik Kadry Narodowej PZN, uczestnik Pucharu Świata i Oskar Kwiatkowski - snowboardzista, olimpijczyk.

Nagrody mają charakter finansowy.

Jak przypomniano, w poniedziałek 21 czerwca odbędzie się w Zakopanem Gala Sportowa, podczas której docenieni zostaną za swoją pracę i osiągnięcia młodzi zawodnicy - juniorzy i młodzieżowcy. Będzie to grupa ok. 120 osób.

s/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Tadek18.06.2021, 18:35
Sportowcom gratuluję .
Dal czego "królowa Pienin " była na tym wręczeniu nagród .?????
ani sportowiec ani trener a takie NIC , szwędą się po Podhalu
a już miałem nadzieję , że jej nie zobaczę.
dryblas18.06.2021, 17:20
Nagrody pieniężne dla sowicie zarabiających sportowców są. A na utrzymanie klubów i szkolenie młodzieży nie ma.
No cóż, ile jest warte zdjęcie z nikomu nie znanym trenującym nastolatkiem...? A ze sportowym celebrytą... bezcenne. W szczególności gdy płacisz nie swoimi pieniędzmi.
Żenujące.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl