23.06.2021, 09:43 | czytano: 2347

Gmina Czarny Dunajec buduje PSZOK

Teren przyszłej inwestycji. Fot. UG Czarny Dunajec
Mimo wielu obaw ze strony mieszkańców, a w pewnym momencie nawet protestów, gmina Czarny Dunajec znalazła lokalizację dla Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i ogłosiła przetarg na jego budowę.
PSZOK, do którego mieszkańcy całej gminy będą mogli zwozić posegregowane odpady, meble czy odpady budowlane, powstanie na gminnej działce przy ulicy Nadwodniej w Czarnym Dunajcu, obok zakładów garbarskich. W sąsiedztwie, w latach 80 – 90 ubiegłego stulecia, na części działki funkcjonowało nieformalne wysypisko odpadów.
Na półhektarowym terenie zostaną postawione dwa kontenery socjalno-biurowe, powstanie wiata do garażowania autobusu oraz traktora i samochodów komunalnych, plac zostanie wyasfaltowany, zamontowane zostaną rampy do rozładunku, staną kontenery na odpady, liczne zadaszenia i pomniejsze wiaty. Gmina kupi zgniatarki do śmieci, wagę najazdową i specjalne pojemniki na odpady niebezpieczne. Teren zostanie ogrodzony, będzie oświetlony i monitorowany. Wokół będzie nasadzony pas zieleni. Przetarg obejmuje też zorganizowanie ścieżki edukacyjnej wraz z placem ekspozycyjnym pod budowę „eco” domku.

Wykonawca powinien być znany na przełomie czerwca i lipca, a budowa potrwa 17 miesięcy.

Dzięki PSZOK mieszkańcy będą mogli pozbyć się odpadów z posesji poza wyznaczonymi dnami odbioru śmieci.

r/
zobacz także
komentarze
dudus23.06.2021, 13:48
I bardzo dobrze! Dosc terroryzowania calej miejscowosci przez jednego radnego i jedna rodzine! Dosc trzymania gabarytow kolo domu i jezdzacych pozniej szajek z innego powiatu walczacych o zlom a przy okazji obczajajacych posesje!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl