25.06.2021, 12:56 | czytano: 2338

Raport o stanie Miasta: "mamy wiele powodów do zadowolenia"

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Podsumowując ogólne informacje dotyczące Miasta, sekretarz Zbigniew Strama zauważył, że w ubiegłym roku więcej osób się wymeldowało z Nowego Targu, niż się zameldowało. Zmarło więcej osób, niż się urodziło. Mieszka tu więcej kobiet, niż mężczyzn. Powołał się między innymi na pozytywne komentarze Czytelników Podhale24, w kwestii oceny pracy Urzędu Miasta.
Sekretarz Miasta przedstawia Radzie w imieniu burmistrza - Raport o stanie gminy. Obejmuje on podsumowanie działalności burmistrza w roku ubiegłym, szczególnie w zakresie realizacji programów i strategii, uchwał Rady. Zawiera także dane demograficzne, dotyczące budżetu, inwestycji i wydarzeń zrealizowanych w 20200 roku.
W zestawieniu znalazła się także statystyka dotycząca pracy radnych - jak podano radni złożyli 183 interpelacje i zapytania. Na terenie Nowego Targu działalność gospodarczą prowadziło 5 028 podmiotów.

Stopa bezrobocia wyniosła 5 procent - wzrosła o prawie 3 procent w porównaniu z poprzednim rokiem. Bez pracy pozostawało 992 mieszkańców.

Sekretarz powołał się między innymi na pozytywne komentarze Czytelników Podhale24, w kwestii oceny pracy Urzędu Miasta. Chodziło o reakcje na decyzje burmistrza, iż UM nie przeszedł całkowicie na zdalną formę obsługi mieszkańców i nie zamknął się przed petentami (Urząd Miasta z normalnymi zasadami...)

W podsumowaniu Grzegorz Watycha napisał: "Raport wskazuje, że mamy wiele powodów do zadowolenia. Realizowane są systematycznie kluczowe inwestycje wyznaczone w Strategii Rozwoju Miasta na lata 2019- 23 z perspektywą do roku 2030 oraz projekty miejskie. Analizując sytuację społeczno-gospodarczą, pamiętając o utrudnieniach związanych z pandemią koronaworusa - stan Miasta należy ocenić pozytywnie. Mogę z całą stanowczością stwierdzić, że zadania wynikające z programów, polityk i strategii realizowane były w pełnym zakresie z ogromnym zaangażowaniem. Dziękuję wszystkim, którzy nie szczędzili trudu, aby życie w naszym mieście czynić lepszym".
Teraz nastąpi debata nad raportem, która poprzedzi głosowanie nad udzieleniem burmistrzowi wotum zaufania. Taka uchwała podejmowana jest bezwzględną większością głosów.

Jednak nie wiadomo, czy takie głosowanie zostanie dziś przeprowadzone, ponieważ do Biura Rady wpłynęło pismo z Regionalnej Izby Obrachunkowej z rekomendacją, by "wstrzymać procedowanie nad absolutorium dla burmistrza" w związku z informacją, jaka dotarła do Regionalnej Izby Obrachunkowej o niezgodności dokumentów przesłanych przez Komisję Rewizyjna do Izby - z faktycznymi materiałami, wynikającymi z pracy Komisji.

s/
zobacz także
komentarze
Prawda wyjdzie na jaw26.06.2021, 07:43
no naturalnie że jest bardzo dobrze - zapewne potwierdza to zespól ds. kontroli z Panią Prokurent z MPEC w roli głównej :D
avivat25.06.2021, 21:44
Ja mam nadzieję, że cała ta obecna władza z sekretarzem i radnymi bezradnymi będzie wspomnieniem. Miasto Nowy Targ zasługuje na ludzi, którzy się angażują w swoją pracę i życie mieszkańców, a nie dbają tylko o siebie i swoich kumów.
spostrzegawczy25.06.2021, 21:34
Panie Strama co pan znowu bredzi! Ludzie w NT nie są zadowoleni ani z obecnej miernej władzy, ani z tego co się w mieście dzieje, a właściwie co się nie dzieje.
kazek25.06.2021, 14:00
trolu znowu siadłeś do kompa
Samochwała w kącie stała25.06.2021, 13:46
Śmieszne, żeby urzednicy sami siebie chwalili. To nie im sie ma podobac wlasna praca, bo raz, że ocena samego siebie rzadko jest obiektywna, a dwa, to nie oni tą pracę finansują, żeby mieć prawo sie wypowiadać w tym temacie. To podatnikom, czyli mieszkańcom, czyli de facto pracodawcom szanownego państwa urzędników ma się podobać i odpowiadać ich praca. Przypominam szanownemu państwu urzednikom, bo chyba zapomnieli co poniektórzy o tym fakcie - pracujecie nie dla siebie samych, a dla mieszkańców! (Przynajmniej w teorii...) A co szanowni państwo urzędnicy zrobili, żeby poznac opinię mieszkańców na temat waszej pracy i na temat jakości życia mieszkańców w tym mieście? Czy powstała jakakolwiek ankieta badająca poziom zadowolenia mieszkańców? Czy może strach przed poznaniem prawdy? Lepiej zamiast tego klapki na oczy, nastroszyć piórka i piać z zachwytu nad sobą. Żenada.
?25.06.2021, 13:44
Czy wśród wójtów i burmistrzów na Podhalu jest ktoś bardziej pozbawiony wyrazu i chęci działania od GW?
Mira25.06.2021, 13:20
Popękały mi zajady od śmiechu ,że jest tak dobrze....Watycha koncz juz te najgorsze w dziejach miasta rządy ,bierz wstażke i idzcie razem na 'zaslużony' odpoczynek
ja25.06.2021, 13:19
czyli 180 interpelacji złożyła opozycja ?
Humorek25.06.2021, 13:17
Jest tak swietnie ,ze gorzej byc juz nie moze.
Marysynion25.06.2021, 13:10
Pan Strama pomylił portale co do tych pozytywnych komentarzy o pracy urzędu. Powołał się chyba na nowytarg24 zależny od miasta.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl