29.06.2021, 12:45 | czytano: 5333

Najlepsze inwestycje rekreacyjne polsko-słowackiego pogranicza. Wśród zwycięzców Łapsze Niżne i Czarny Dunajec (zdjęcia)

W Transgranicznym Centrum Edukacji Euroregionu „Tatry” w Nowym Targu odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu „MikroLider Pogranicza”. Główną nagrodę przyznano ex aequo dla gminy Łapsze Niżne oraz gminy Czarny Dunajec i miasta Nowy Sącz.
Tym razem nagrody przyznano w kategorii „Najlepsza inwestycja rekreacyjna”. W gronie wyróżnionych znalazły się też miasto i gmina Szczawnica, miasto Nowy Targ, miasto i gmina Muszyna oraz gmina Czorsztyn.
Do gminy Łapsze Niżne nagroda trafiła za realizację tablic panoramicznych z opisanymi szczytami górskimi w języku polskim i słowackim w 10 spiskich miejscowościach. Gmina wykonała także lunety widokowe, ławki, miejsca postojowe dla rowerów, a na górze Żar powstała platforma widokowa.

Miasto Nowy Sącz nagrodzono za rewitalizację ścieżki przyrodniczej z elementami do gier i ćwiczeń fizycznych w Lasku Falkowskim w Nowym Sączu. W ramach projektu zmodernizowano i zamontowano łącznie 140 obiektów małej architektury m.in. wyremontowano wiaty, drewniane schody, pomosty i ławostoły oraz powstały nowe urządzenia leśne służące do edukacji i zabawy.

Gmina Czarny Dunajec zdobyła główny laur za wykonanie strefy rekreacyjno-edukacyjnej w Chochołowie na transgranicznym Szlaku wokół Tatr. Inwestycja obejmuje plac zabaw dla dzieci, mini tyrolkę, urządzenia siłowni zewnętrznej oraz boisko do siatkówki plażowej.

Podczas uroczystej gali nagrody laureatom konkursu wręczył przewodniczący Rady Związku Euroregion „Tatry” Bogusław Waksmundzki oraz dyrektor biura Związku Euroregion „Tatry” Michał Stawarski. Gratulacje wszystkim nagrodzonym gminom przekazał również uczestniczący w wydarzeniu Andrzej Gut-Mostowy - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Materiały prasowe, oprac. r/ zdj. Michał Adamowski, Euroregion "Tatry"
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
zawiedziony14.08.2021, 08:04
A takie piękne zdjęcie , tak ładnie prezentują się Ci trzej ślizgacze ! Aż miło popatrzeć . No na dzień dzisiejszy to już tylko dwóch niestety . Ale obrazek ładny trzeba przyznać !
rg 4912.08.2021, 21:07
???...Czy radni są świadomi za czym głosują.... co za pytanie , oczywiści że nie. Wójt wpuszcza radnych w przysłowiowe maliny oczywiście przy pomocy Skarbnika a Ci głosują jak jakieś cymbały! Czytałem wpisy na stronie Tygodnika Podhalańskiego i radni zdobyli zaszczytne miano honorowych pierdzi stołków tak gminnych jak i powiatowych. Wójt tłumaczy swoje wyjście przed szereg że dał się z kolei nabrać Staroście odnośnie budowy mostu w Trybszu i tak w koło moi drodzy! Ciekawa sytuacja kto będzie winny tej przepychance????
świadomy obserwator08.08.2021, 13:05
????????? Ci radni w obecnym składzie nigdy!!!!!!
???06.08.2021, 10:23
No cóż jeśli radni nie są świadomi za czym głosują to niema się czemu dziwić! To wiadomo Gmina niema i nie będzie miała żadnej perspektywy na dalszy rozwój. Pytanie kiedy radni zrozumieją za czym głosują!
miejscowy04.08.2021, 09:57
sorry....wszystko się zgadza o czym piszesz powiem więcej cała ta rada to trochu takie radykale towarzystwo ! Przypominają mi się minione czasy i szczytne hasła głoszone w tym czasie / każdemu według potrzeb / zatrudnianie z klucza partyjnego / czyli nic innego jak nepotyzm ! Tak się zastanawiam co się zmieniło? Ale jest też stare przysłowie mówiące / puść chłopa do biura to atrament wypije / Jacy są radni każdy widzi !!!!
sorry01.08.2021, 20:53
Czytam wpisy i niektóre mi się podobają. Dobrze by było żeby wpisy nie były stronnicze ale rzetelne a co za tym idzie prawdziwe. Obecna władza jest bardzo kiepska bardzo słaby włodarz gminy i przewodniczący rady żeby nie powiedzieć jedni z najgorszych samorządowców! Co do radnych oni są wszyscy udani nie tylko z Niedzicy! Dlatego inne gminy dostają kasę na różne inwestycje gmina Łapsze wiadomo co.
taka jest sprawiedliwość?29.07.2021, 15:23
Radni przyzwyczaili Jamroza, że zawsze zagłosują za. A zwłaszcza radni z Niedzicy głosują bez mrugnięcia okiem! W sumie nie wiedząc za czym głosują radni..... ale nie radna o nie radna nie zagłosuje za czym czego nie jest pewna! Radnych wybrali wyborcy a teraz ci mają ich daleko w dziurce! Na takich radnych traci Niedzica a Oni dobrze się bawią. Czy te wały będą w stanie zrobić coś dla Niedzicy? Powątpiewam ! Ci ludzie nie mają za grosz ambicji nie mówiąc o jakimkolwiek honorze brak słów !
pytam ?28.07.2021, 11:43
nie wierzę w cuda !!! Ja też.... a która to ta arystokracja w tej gminie? Tam niema komu panie powiedzieć bo rzecz jasna na szacunek trzeba sobie zasłużyć ! Potraktuje to jako żart. Te walety może jeszcze trzeba tytułować Jego Wysokość ?
ciekawe ?23.07.2021, 14:28
Kiedy spojrzymy w zapisy ustawy o samorządzie gminnym , to najpierw wymieniana jest rada gminy , a dopiero w drugiej kolejności wójt. Uważam, że głos rady musi być konsultowany i brany pod uwagę ! Radna dobrze o tym wie i tego się trzyma ! Jak widać w wielu przypadkach jej działań ma rację. Oczywiście jeśli mówimy tu o radzie a nie o bezradzie w odniesieniu do poczynań wójta a niestety tak to wygląda w realu czego dowodem może być ostatnia sesja. Radna p. Janina wymownie milczała a ta reszta przepraszam za wyrażenie g,,,, wiedziała tak to wygląda !!!!!!!
nie wierzę w cuda!!20.07.2021, 09:46
fajnie???? Z tą opozycją to może nie przesadzę jak powiem że opozycja jest martwa no może p. J. Schlegel. A tak prawie jej niema! Rzecz dzieje się na sesji.... Na przykład...p. Schlegel pyta ale ja chcę wiedzieć !..... Przewodniczący rady Pani chce wszystko wiedzieć!.... p. Schlegel to jest nie zgodne z prawem.... Wójt ja se wypraszam ja panią do sądu podam!!! Jeśli radna zadaje nie wygodne pytania to trzeba na nie odpowiadać arystokracjo! Albo trzeba radnej wyłączyć mikrofon!!! Ale czy demokracja w ginie aby rzeczywiście w tym przypadku nie zdycha? Czemu milczy radna nie wiem? Ciekawa sytuacja w tej bezradzie się wytworzyła oj ciekawa!!!!
xxx10.07.2021, 13:26
Pewnie ta cała banda gminna nie potrafi już logicznie myśleć ! No to dam przykład Łapsze N. inwestycje Dom Ludowy 492 tyś..... plac rekreacji i wypoczynku 496 tyś..... droga po jakiś tam upłoz 460 tyś. Przecie to jest na fejsie co wy za głupoty opowiadacie! Radni co macie awarie mózgu ? Kacwin.... Sypańce 439 tyś. zagospodarowanie centrum 370 tyś .że nie wspomnę Frydmana ,który pożarł grube miliony .Długo by wyliczać pozostałe miejscowości i inwestycje w nich wykonane ale szkoda tacy radni i tak niczego nie rozumieją ! Niedzica 89 tyś. ?????? KPINA ?
wkurzony wyborca09.07.2021, 19:11
O w mordę!!!! Wójt dumnie podkreślił że na rozwój Niedzicy w 2020 r. przeznaczył 89 tyś. Człowieku co to jakiś żart ? Wójt razem z tą bandą powinien spalić się ze wstydu ! Jak to jest w końcu przecież radna z Łapsze N. gęgała na sesji o milionach dla Niedzicy , że Niedzica doi gminę!..... Radna z Niedzicy powinna na sesji pytać wójta , skarbnika, stanowczo.....pytać gdzie i kiedy przeżarto obiecane miliony!!!!! Dlaczego milczy..... i toleruje taką głupotę radnych powinna zaorać radę a to z pewnością potrafi! Jest mi wstyd za taką gminę i nigdy i nigdy nie zagłosuje na takich ludzi!!!!
obywatel07.07.2021, 10:50
Wiadomo..... to na pewno że radni obecnej kadencji do tęgich umysłów niestety nie należą . Jeśli prawnik wystąpił do rady że jak się umówią to jest to najważniejsze to..... tak jest jak np. ustawa o samorządzie ! Jak coś miało by być nie tak coś miało by wypłynąć to trzeba szybko kończyć ! Działalność Radnego powinna sprowadzać się do kontrolowania władzy ! Tymczasem tę możliwość się Radnym zabiera ba powiem mocniej kradnie !!!! Może gdybyście radni chodzili do szkoły i uważali na lekcjach to wasze podejście było by inne a tak jest przede wszystkim brak kultury ,obycia , ogłady i tak każdy orze co może ! Ludzie co wy tam robicie w tej Gminie !
fajnie !!!!!06.07.2021, 09:46
Rozumiem radnych wykonujących polecenia wójta . Całe prezydium radnych tworzy zaplecze do klepania przedkładanych uchwał to też jest jasne ! Patrzyłem na działanie rady poprzedniej kadencji , jednak mam wrażenie , że tamci radni opozycyjni nie dali się tak łatwo otumanić . Dlatego demokracja w Gminie zdycha ! Nepotyzm i kierujący z tylnego siedzenia kolesie to poważne zagrożenie dla Gminy czy Wójta . Mam jednak nadzieję że nastąpi czas na rozliczenie tych Gminnych tłustych kotów !!!!!!
Niedzicon02.07.2021, 09:09
Jak pięknie wyreżyserowana była ostatnia sesja rady . Wójt sprawiedliwy w minionym roku... podkreślił dumnie że przeznaczył na rozwój Niedzicy aż 90 tyś. Przemilczał jednak co zepsuł w mojej miejscowości ! Skarbnik dziękuje radnym za owocną współpracę , czyli za to chuligaństwo polityczne jakie uprawiają radni wójt itd. !!! Sekretarz dostaje przechodni bukiet kwiatów tak już tradycyjnie . Klakierzy..... nie mylić broń Boże z radnymi bili brawo i tak zakończyli kolejny stracony rok ich kadencji ! W przekonaniu radnych owocny i udany. Pamięć pozostaje na długie lata !!!!
adwokat diabła .01.07.2021, 16:59
Zauważyłem że wójt jakby zaczadził się władzą i trochu pojęcia pomieszał i teraz nie wiadomo kto jest kto ? Zakładając że rada była by radą...... a tak niestety nie jest..to rządy wójta były by nieco ograniczone . Natomiast straszenie Konserwatora Wojewodą....Radnego Sądem to wydaje się że to jednak ślepa droga ! Tym bardziej że gmina sprawy przegrywa ! Radni wójt chyba nie znają słowa dialog dlatego jest jak jest! Tak wyglądają rządy rady oderwanej ładnie powiem od rzeczywistości!!! Będą kary?????????
wyborco czy Ci nie żal ?01.07.2021, 10:46
Proszę pozwolić że do tej beczki miodu dodam łyżkę goryczy . Oglądając ostatnią sesję która budzi moje wątpliwości to tak krótko i na temat !!!! 1. To radny musi udowadniać każde swoje wątpliwości prawne ? 2. Skutki takiego działania powodują utratę zaufania do urzędu . 3. Złą ocenę funkcjonowania rady . 4. Przewodniczący dba o interes wójta a nie o ludzi ! 5 . Bardzo niezdrową sensację i reklamę dla gminy . 6 . Jak również boleśnie obnaża brak profesjonalizmu wójta . Ta moralna zgnilizna toczy od pewnego czasu rade jak ktoś to już słusznie zauważył ! Zatem rodzi się pytanie czy tak być powinno ? Czy radny może czuć się obrażony na istniejącą sytuację w radzie gminie...... widać tak......!
Jacek30.06.2021, 20:02
Oj drogie to dzieło sztuki !! Kosztowało około 7 mil. podatnika gminy Łapsze Niżne. Takim to sposobem rozwala się Unijne fundusze. Wójt co chwile odtrąbi nowy sukces zadłużając gminę aby tylko dotrwać do następnych wyborów.
ja nie mogę !30.06.2021, 18:13
Ciekawe gdzie wójt powiesi to dzieło sztuki ? Taki prezent i to od starosty no no .......
taka jest prawda30.06.2021, 12:26
Trafne stwierdzenie Miecio dodać trzeba że jeden z nich jest w krótkich spodenkach ha ha ha !!!!!!
Miecio30.06.2021, 11:09
Mieszkaniec:
Nie uchwali bo w piaskownicy siedzą dwa chłopczyki, jeden ma łopaktę, a drugi ma wiaderko. Nie mogą sę dogadać...... (Wójt i Konserwator)
Mieszkaniec29.06.2021, 23:21
Gmina niech w końcu przekształci MPZP żeby ludzie mieli się gdzie budować bo od lat nic się nie zmienia i wszystko rolne...
Juhas29.06.2021, 21:35
W Chochołowie plac zabaw jest bardzo fajny. Cały ogrodzony. Dzieciaki szaleją na nim. Ogólnie w niedziele są na nim tłumy. Dobrze wydane pieniądze Panie wójcie. Przed inwestycja rosły tam pokrzywy.
miecio29.06.2021, 16:23
Na górze Żar14:05, 29 czerwca 2021
Sama prawda. Sodomia i gomoria w każdym urzędzie a nagrody i premie sypią się jak z rękawa. Ważne że na zdjęciu jest sukces.
Na górze Żar29.06.2021, 14:05
tablice są porysowane, luneta nie działa, ktoś zap........ ogniskowy opuszczany ruszt, wiata tonie w śmieciach a Wy se znowu nagrody przyznajecie. Czy chałupę jak się odda do użytku i się do niej wprowadzicie, to już się w niej nic nie zmienia i się jej już nie sprząta, tylko w gnoju się świętuje fakt oddania po kilkunastu miesiącach? - to jest podejście gazdowskie? Oddać, wziąć premię, zrobić szum w mediach i .. porzucić, bo już elektoratu się więcej tym nie przygarnie. Jak w Warszawce - nie wiecie, co jest na Waszych prowincjach, nigdy tam nie docieracie i pielęgnujecie syf i marnotrawstwo kasy, czyli "po Was choćby potop". Gazdowie jak z koziej d.... trąba za naszą i publiczną kasę.
Bbbbbbuuuuaaaaa29.06.2021, 13:45
"Do gminy Łapsze Niżne nagroda trafiła za realizację tablic panoramicznych z opisanymi szczytami górskimi w języku polskim i słowackim", a do Nowego Targu powinna za super witacze i mapy. Turystyka leży i kwiczy! Bbbbuuuuuuaaaa
Norek29.06.2021, 13:09
Ani tablic, ani zdjęć, ani ławek ......jedybie wieża widokowa została z tego nagrodzonego projektu.....
Ja29.06.2021, 13:05
To teraz gmina Łapsze Niżne niech się weźmie za gazociąg i wodociągi żeby ludziom nie brakowało wody i żeby w końcu wkroczyć w ten XXI wiek bo wstyd
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl