01.07.2021, 11:31 | czytano: 3163

Ratownicy wodni od dziś dyżurują na Jeziorze Czorsztyńskim

Arch. Podhale24.pl
Do końca wakacji dwóch ratowników Wodnego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Targu będzie strzegło bezpieczeństwa turystów wypoczywających nad największym akwenem wodnym na Podhalu.
Ratownicy mają do dyspozycji łodzie motorowe, wiosłowe i niezbędny sprzęt ratowniczy. Dyżurują w bazie ratowniczej R1 w Niedzicy-Zamku. Dyżury prowadzone są codziennie, przez siedem dni w tygodniu, w godzinach od 9 do 19.
Wczoraj wiceprezes WPR Nowy Targ Adam Migacz odebrał czek od władz Województwa Małopolskiego na wsparcie działań ratownictwa wodnego. Nowotarskie pogotowie prowadzi zabezpieczenie ratownicze jezior czorsztyńskiego i mucharskiego.

Fot. WPR Nowy Targ

- Wakacje to czas, w którym ratownicy WOPR mają najwięcej pracy. Liczymy, że zakup odpowiedniego sprzętu pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą. Apeluje do wszystkich mieszkańców Małopolski i turystów, żeby uważali spędzając czas nad wodą i w wodzie. Szczególną troską należy objąć dzieci i nie pozostawiać ich bez odpowiedniej opieki. Pamiętajmy, że w sytuacji kryzysowej należy zadzwonić pod numer ratunkowy 984 - mówił podczas uroczystości przekazania czeków wicemarszałek Łukasz Smółka.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
widziołek02.07.2021, 01:17
Jaś
tak, to ta sama
Jaś01.07.2021, 20:23
to ta sama firma co łódka dziewczynie ratowniczce o mało co nogi nie urwała?????
Czynny obserwator KNT01.07.2021, 11:45
brawo , wczas sie opamętali
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl