01.07.2021, 16:35 | czytano: 3939

Wojewoda Łukasz Kmita: "Służby są w gotowości"

Wojewoda Łukasz Kmita. Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Podczas posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które wojewoda małopolski Łukasz Kmita zwołał w Rabce Zdroju – służby złożyły meldunki z przygotowań do okresu wakacyjnego w Małopolsce.
Rozpoczął się okres wakacyjny, a wraz z nim wyjazdy rodzinne, obozy i kolonie dzieci i młodzieży. Zakończony rok szkolny był szczególnie wymagającym ze względu na pandemię i przejście w tryb nauki i pracy zdalnej. Tym bardziej wymarzony odpoczynek jest wyczekiwany przez wszystkich.
- Mam świadomość tego, jak bardzo dzieci i młodzież oczekiwały tego upragnionego momentu, kiedy można odebrać świadectwo, a plecak noszący na co dzień książki i przybory szkolne zamienić na ten turystyczny. Po tym wymagającym roku szkolnym każdy zasługuje na odpoczynek. Aby jednak był on dobry – musi być przede wszystkim bezpieczny. Bezpieczny nie tylko pod względem epidemicznym, ale także w każdym innym aspekcie – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

- Na dzisiejszym posiedzeniu służby potwierdziły, że Małopolska jest gotowa na wypoczynek wakacyjny. Mimo wszystko nadal najwięcej zależy od nas samych. Dlatego apeluję o zachowanie ostrożności i czujności w każdych warunkach. Dobre wakacje to te, z których bezpiecznie wraca się do domu, by podzielić się wspomnieniami i pokazać zdjęcia bliskim i przyjaciołom. Zasada zdrowego rozsądku przede wszystkim! – apeluje wojewoda.

oprac. r/ MUW
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
czytelnik02.07.2021, 07:45
Żebyś wiedział, że mącą. Wszyscy razem z niebieskimi literami włącznie. Niebieskie litery podają, w tym momencie, że chaos na lotniskach. Koleżanka leciała z Polski do Dublina 3 tyg. temu, nie było połowy zajętych miejsc. Wczoraj kupiłem bilet Dublin- Kraków na 13 lipca za 5 euro sztuka.
PIS-iorski rządzie pozwól ludziom żyć !!!!01.07.2021, 21:40
Grunt to sianie paniki i strachu w ludziach
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl