04.07.2021, 10:09 | czytano: 5487

Zgłoś, jak ogrzewasz dom

zdj. UM Zakopane
Od początku lipca każdy właściciel lub zarządca budynku jest zobowiązany złożyć deklarację dotyczącą źródła, czy źródeł ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Urząd Miasta w Zakopanem przypomina o tym obowiązku.
Na złożenie deklaracji dla budynków, które już istnieją, właściciel lub zarządca będzie miał 12 miesięcy, dla nowo powstałych budynków termin ten będzie wynosił 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła.
Proces składania deklaracji ruszył 1 lipca br.

Deklaracje można składać w formie elektronicznej, czyli przez internet - to najszybszy i najwygodniejszy sposób, lub w formie papierowej. W tym przypadku wypełniony dokument można wysłać listem albo złożyć osobiście w Urzędzie Miasta Zakopane - lub urzędzie gminy na terenie której znajduje się nieruchomość.

Deklaracja - zgodnie z ustawą o termomodernizacji zawiera takie informacje jak: imię i nazwisko albo nazwę właściciela lub zarządcy budynku lub lokalu oraz adres miejsca zamieszkania lub siedziby; adres nieruchomości, w obrębie której eksploatowane jest źródło ciepła lub źródło spalania paliw; informacje o liczbie i rodzaju eksploatowanych w obrębie nieruchomości źródeł ciepła lub źródeł spalania paliw oraz o ich przeznaczeniu i wykorzystywanych w nich paliwach; numer telefonu właściciela lub zarządcy (opcjonalnie) oraz adres e-mail (opcjonalnie).

Rejestracji można dokonać na stronie zone.
Na stronie UM Zakopane znajdują się także formularze deklaracje dotyczące źródeł ciepła i źródeł spalania paliw w budynkach i lokalach mieszkalnych oraz niemieszkalnych.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
kompciuszek04.07.2021, 20:01
Ciekawe ilu zgłosi że ogrzewa śmieciami?
Anty eko unista04.07.2021, 17:36
Każdy pali tym na co go stać.
Burok04.07.2021, 13:22
@ Polexit - a było kiedyś inaczej ?
Optymista04.07.2021, 12:25
jak ocieplasz, czy jak / czym ogrzewasz ?
Tytuł postu beznadziejny
Polexit04.07.2021, 10:21
A taki .....!!! Moja działka, mój dom i ..... komu do tego! Działka niby moja ale tylko 25cm wgłąb,na wszystko pozwolenia,zezwolenia i .... Nie wiadomo co.Tyle kasy wy.....ć w działkę na której nie mogę nic.Za chwilę trzeba będzie sztućce wymieniać na takie jak Unia nakazuje.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl