05.07.2021, 13:30 | czytano: 6580

Strażacy chodzili w niedzielę po domach. Mieszkańcy chętnie wpłacali pieniądze na nowy wóz

Strażacy z Waksmundu podczas niedzielnej zbiórki. Fot. Krzysztof Garbacz
Zgodnie z zapowiedziami, w niedzielę strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Waksmundzie chodzili po domach zbierając od mieszkańców datki na zakup nowego samochodu bojowego.
Mieszkańcy okazali się wrażliwi na potrzeby swoich strażaków i chętnie wpłacali pieniądze. Udało się uzbierać kilkadziesiąt tysięcy złotych, a dokładna kwota będzie znana, gdy pieniądze zostaną podliczone i wpłyną ostatnie zapowiedziane wpłaty. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup samochodu bojowego firmy MAN. Większość pieniędzy udało się już strażakom zgromadzić - brakuje ok. 150 tys. zł z potrzebnych 950 tys. zł, które druhowie chcą uzbierać m.in. z wczorajszej kwesty oraz z internetowej zbiórki.
r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
narciorz09.07.2021, 22:43
Wójt Kolasa wydał 12 MILIONÓW na tor biegowy w Klikuszowej a na auto najlepiej puścć po chałpach !
Do mieszkaniec gminy06.07.2021, 18:00
To najlepiej żeby nie pomagali i zeby niedługo auto strażackie się zepsuło i zeby juz Waksmund nie miał straży. Wiesz co pomysl bo może i kiedyś ciebie ta straz uratuje zycie
Strażak06.07.2021, 15:59
Ja się pytam gdzie kasa za dzierżawę lasu i wycięte drzewa? !!
Domek pod lasem bez drogi06.07.2021, 11:52
Do styrek
Mówisz że niektórzy zainwestowali ale ile i w co? Bo raczej nie chodzi Ci o wiejski las bo to raczej kradzież .
Styrek06.07.2021, 07:18
Tak to już bywa, że o dobro wspólne jest największy problem.
Onegdaj było tak, że gdy ponad 100 lat temu powstawała straż, to mieszkańcy nie oglądając się na nikogo zakupili konną sikawkę, później wybudowali przepiękną remizę jak na tamte czasy.
Dziś wymagania z górnej półki. Co prawda remiza została sfinansowana z budżetu gminy i z tego co pamiętam, był wybór - albo remiza, lub nowy wóz. Padło na remizę, bo na wóz łatwiej uzbierać mniejsze pieniądze. Tu pełna zgoda.
Teraz jest larum, bo trzeba dołożyć chłopakom do samochodu bojowego z prawdziwego zdarzenia, by nie było wstydu. Też nie dobrze.
Jak jego mość krzyknie, że trzeba zrobić elewację na plebani, która i tak była ocieplona, każdy kopertkę pokornie dawał i cisza.
Trochę dystansu do siebie by się przydało, szaflikowanie poszło do lamusa, ruski po kożuchy już nie przyjadą. Mądrzejsi zainwestowali pieniądze i mają, a narzekają ci, co zawsze narzekali.
Ja05.07.2021, 21:58
Do mieszkaniec gminy
To jeszcze nie koniec z dawaniem kasy prywatnej inwestycji w waksmundzie bo jeszcze dają z naszych podatków pięć milionów na drogę która ma biegnąc od Kowanca
Zastanawiam się gdzie jest władza z ochrony środowiska
Waksik05.07.2021, 21:30
Do mieszkaniec gminy aleś powiedział co wiedział nie tylko Waksmund jest w gminie ale wszystkie inne miejscowości mają już nowe auta strażackie a to że mamy wicewójta to nic nie znaczy bo nic w tym kierunku nie zrobił i nie zrobi bo gmina nie dała nic. A brawo dla Waksmundzianin prawda napisana.
Mieszkaniec gminy05.07.2021, 20:12
W gminie Nowy Targ nie tylko jest Waksmund ! Jest jeszcze 20 innych miejscowości i 20 jednostek OSP które też mają sędziwe samochody strażackie. Niedawno wybudowano w waksmundzie nową remize która kosztowała napewno krocie pieniędzy , teraz samochód ! Jak myślicie , jeżeli vicewójt jest z Waksmunda to wszystkie pieniążki pójdą do Waksmunda. Powoli ! A ile kosztowała gminę droga do Bramy w Gorce ? Proszę o taką informacje.!
Waksmundzianin05.07.2021, 14:27
Brawo mieszkańcy Waksmunda ! Jesteśmy wielcy i pokazaliśmy solidarność . Niestety władze mamy takie jakie mamy. Zero zainteresowania wicewójta i sołtysa sprawami wsi. Tylko rowerki, biegoweczki, mini urlopiki, mini wypadziki, mini treningi brama w Gorce. Mienie wiejskie rozkradzione, drogi dziurawe, ogólnie syf i.malaria.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl