09.07.2021, 19:25 | czytano: 4098

Ponowiono przetarg na wynajem pomieszczeń w budynku dworca

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Ogłoszony przez dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury pisemny ofertowy przetarg nieograniczony na oddanie w najem lokalu użytkowego wraz z pomieszczeniem magazynowym i socjalnym w budynku Dworca Kolejowego - z przeznaczeniem na działalność gospodarczą związaną z obsługą ruchu turystycznego - nie został rozstrzygnięty. Ponowiono więc ofertę.
W lokalu o łącznej powierzchni 65,39 m2 znajdować się ma wypożyczalnia rowerów oraz mała gastronomia.
Wpłynęła jedna oferta, ale jak informuje burmistrz - "nie została ona wybrana ze względu na niespełnianie warunków określonych w ogłoszeniu o przetargu". Dziś mija termin składania ofert.

Podczas ostatniej sesji Ewa Pawlikowska pytała o rozstrzygnięcie ogłoszonego w kwietniu br. przetargu, a także o to - gdzie i w jakich warunkach przechowywane są eksponaty przypisane do Muzeum Podhalańskiego. Radna upewniała się, czy nie dojdzie do ich zniszczenia.

- Znaczna część eksponatów przypisanych do Muzeum Podhalańskiego znajduje się w magazynach tegoż Muzeum. Pozostałe eksponaty, które znajdowały się w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury przed remontem, w obecnej chwili przechowywane są w magazynie Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu. Pomieszczenie jest suche. Warunki i sposób przechowywania nie powinny negatywnie wpływać na stan eksponatów - zapewnia Grzegorz Watycha

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wera10.07.2021, 10:29
Dlaczego pierwsze robicie remont za pieniądze podatników, a dopiero potem zastanawiacie się, czy będą chętni na wyremontowane pomieszczenia? Miasto powinno z góry wydzierżawić budynek za umiarkowane pieniądze, a w zamian dzierżawca powinien wyremontować i utrzymać budynek w dobrej kondycji przez kolejne lata. Remont dworca, postawienie kawiarenek na rynku, remont hotelu Gorce. Ciekawe czy ktoś w magistracie bada czy te inwestycje się zwracają?
dobra rada i od dziada .10.07.2021, 10:26
Burmistrz by nie otaczał sie nieudacznikami , podobnie jak poprzednik , to by przetrwał i na drugą kadencje , a tak przepadnie z każdym kolejnym kandydatem . Nie chce słuchać , a to go czeka .
Wesoły Romek09.07.2021, 21:22
@kustosz - tanie piwo z biedronki.
dynamo09.07.2021, 20:56
Ten przetarg na wynajęcie pomieszczeń pod wypożyczalnię rowerów to bardzo przypomina pełzającą reorganizację jaką w UM przeprowadza wiceburmistrz Stegowa. To prawdziwa sztuka logistyki, opierająca się na lansowanej zasadzie jak zrobić tyle, by nikt nie miał złudzeń, że to kolejna szopka zafundowana mieszkańcom za ich pieniądze. Tak się bawi, tak się bawi Nowy Targ! Przetarg rozstrzygną już po sezonie i zamiast rowerów będą wypożyczać narty, ale znów jak się uda wyłonić najemcę to trzeba będzie zmienić profil na wiosenne rowery. I tak w nieskończoność. U Watychy to norma. I co z tą fontanną na Rynku? Nie ma pomysłu? Nie ma środków? Nie ma fachowców? Ale jest świetna władza, która każdy problem rozwiązuje od ręki, zamiatając wszystko pod duży dywan niemocy. Dno! Już nas nawet nie umieszczają na mapach turystycznych wydawanych przez sąsiednie samorządy. Dla nich jesteśmy dziurą a w życiu jesteśmy jeszcze głębszą dziurą.
wyborca09.07.2021, 20:41
Dlaczego nie powiesili zapytań z ostatniej sesji? To już dwa tygodnie więc powinny wisieć odpowiedzi. Kol3jna kpina z mieszkańców
kustosz09.07.2021, 20:41
Niech radna Pawlikowska idzie za ciosem i poprosi tych łgarzy o przedstawienie jakiegoś rejestru, indeksu, listy lub czegokolwiek innego co mogłoby poświadczyć, że władza wie co mówi i co robi z obiektami muzealnymi. Śmiem twierdzić jednak, że nikt nad tym nie panuje a Bary już nie ma i w razie draki będzie na kogo zrzucić zaniedbania. Tak przecież działa nasza lokalna królowa kiczu i chaosu. I kto by się tam przejmował drobnymi dobrami kultury skoro na oczach miasta ci sami ludzie zniszczyli bez mrugnięcia okiem słynną płaskorzeźbę Pegaza.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl