09.07.2021, 23:03 | czytano: 9020

Koniec amatorskich driftów?

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Na parkingu obok Miejskiej Hali Lodowej zamontowane zostały niewielkie przeszkody, które z jednej strony uporządkują parkowanie pojazdów, z drugiej - utrudnią nocne zabawy kierowców kręcących tam "bączki".
Okoliczni mieszkańcy niejednokrotnie skarżyli się na głośne zabawy kierowców, aspirujących do miana następców Keiichi Tsuchiyi.
Jazda połączona z wprowadzaniem samochodu w kontrolowany poślizg i kręcenie tzw. "bączków" jest widowiskowa, ale i niebezpieczna. Teraz, gdy zamontowano przeszkody - być może domorośli kierowcy rajdowi - znajdą sobie inne miejsce na popisy.


Zgodnie z zapisami art. 86 § 1 Ustawy Kodeks Wykroczeń - "kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny". Zgodnie z tabelą - mandal za drift to kwota od 220 do 500 zł i 6 punktów karnych.


s/ zdj. Szymon Pyzowski
zobacz także
komentarze
wicek11.07.2021, 21:20
Do Rajdowca jeżeli uważasz, że można na tym zarobić to zrób to za swoje pieniądze i zarabiaj. Jak macie kasę na samochód to i plac możecie zrobić. Bez sensu jest wydawanie publicznych pieniędzy by zadowolić garstkę osób.
Rajdowiec11.07.2021, 16:49
A gdyby tak poza miastem obok lotniska zrobić mały autodrom to i jeszcze miasto by coś na tym zarobiło a i młodzież miała by miejsce do popisów i mieszkańcy by lepiej spali. Same plusy. Nawet się chętnie dołożę do takiego pomysłu.
m50b2011.07.2021, 16:23
no to zacznie się, zamiast na parkingu będą szaleć na drogach
chociaż nie, to rozmieszczenie progów jedynie utrudnia zabawę a nie uniemożliwia jej
12310.07.2021, 22:03
nO w zimie będzie się super odśnieżać
KNT10.07.2021, 20:49
Drifty były som i bedom. Jak smog w NT. Dla przypomnienia za czasów burmistrza Fryźlewicza była Straż Miejska i 25 tysiaków na dodatkowe patrole Policji. Za Watychy nie ma Straży i jest 25 tysiaków na dodatkowe patrole dla Policji. Wnioski wyciągnijcie sami. Jeden wielki chaos.
PiterQ10.07.2021, 18:42
Bardzo celny komentarz redakcji. Teraz może sobie znajdą inne miejsce. To znaczy że kręcenie bączków nie jest takie złe, tylko złe jest na parkingu pod lodowiskiem. Ale jak sobie znajdą inne miejsce to już będzie świetny pomysł?

Dlaczego zabraniać ludziom zabawy, nawet jeśli jest Twoim zdaniem - wątpliwa. Przepisy są jasne - nie wolno tego robić na drogach publicznych i tam gdzie może to zagroziić innym użytkownikom. Bączki można kręcić na terenie prywatnym i nikomu, w tym Policji - nic do tego.
Moderator.
Obserwator10.07.2021, 16:13
Jak to nie ma patrolu policji koło lodowiska
stoją ok 7.30 rano i patrzą na ludzi idących do pracy czy ktoś nie poszedł na labę i schował się za kopiec Kosciuszki..

.
Ciutrok10.07.2021, 16:12
Pieniądze rzekomo zaoszczędzone na Straży Miejskiej zostały przehulane na organizację imprez których nikt już nie pamięta. Trzeba dodać że Straż Miejska przynosiła dochód. Dla policji na patrole jest 25 tysięcy na rok czyli tyle co nic. Hokeiści dostają bańkę a jeszcze mecze trzeba obstawiać mundurowymi. Watycha ma w nosie bezpieczeństwo obywateli a Nowy Targ stał się miastem brudu i bezprawia. U Watychy wszystko na odwrót.
Michał10.07.2021, 13:02
Teraz na ludzmierskiej będzą treningi.????
Pinki10.07.2021, 12:08
Z reguły nie krytykuję Policji, bo wiem że jest potrzebna. Ale zgadzam się z Wkurzonym. Trochę aktywności w Mieście. Nie tylko "suszarka" i nabijanie statystyki. Kiedyś, pierwszy raz od niepamiętnych czasów nabluzgałem na Policjanta. Droga z Grela do Trutego. Ruch mały, pogoda piękna, teren niezabudowany. Ograniczenie prędkości jest, bo nie wiem czy wszyscy wiedzą,że ograniczenia prędkości narzuca administratorom Policja. Drogą przejeżdżają 2 auta na 10 minut. Stoi policjant z radarem. Pytam po co? Odpowiadam. Żeby nakręcić statystykę do radia kierowców. Panie Policjancie który tam wtedy stałeś, gdybyś w tym czasie wjechał do Nowego Targu i zajął się tymi którzy parkują nieprawidłowo, nieprawidłowo przechodzą przez jezdnię, to w dwie godziny dostarczyłbyś do budżetu państwa dziesięciokrotność tego co "utargowałeś" na tej drodze i w tym miejscu. Ale tak poza wszystkim, bo się trochę rozpisałem. O ile mnie pamięć nie myli, to przy likwidacji Straży Miejskiej przyjęto założenie, że w miejsce wydatków na Straż Miejską, Miasto dofinansuje Policję (co zresztą zawsze robiło - vide 2 motocykle terenowe), która niejako zastąpi Straż. Coś mi się wydaje, że jeżeli to dofinansowanie funkcjonuje dalej, to Policja bierze pieniądze darmo.
BMW10.07.2021, 11:21
oj szkoda, bo młodzi swoimi luksusowymi BMW nie mają gdzie trenować.
takitam.10.07.2021, 10:19
a gdyby tam zawital patrol policji z solidna kolczatka? oczywiscie filmik z monitoringu tez by sie przydal...
Wkurzony10.07.2021, 10:07
Każdy sposób na idiotów jest dobry, ale nie ukrywam że zupełny brak reakcji policji i burmistrza na to co się po nocach wyprawia na ulicach miasta to jest zwykły skandal. Czy władze obydwu tych instytucji naprawdę nie wiedzą czy udają, bo tak wygodniej że kilka razy w tygodniu, nocami, wczoraj około północy, odbywają się rajdy sportowych samochodów? Ci kierowcy oczywiście są za głupi żeby rozumieć zagrożenia i zwykłą niedogodność dla mieszkańców, których skutecznie pozbawiają snu, ciągle przez np. godzinę jeżdżąc tam i z powrotem: Rynek, Kowaniec, Rynek, Kowaniec i tak przez godzinę o północy albo 1 w nocy. Czy policja drogowa nie może choć raz w miesiącu zrobić łapanki na tych idiotów, sprawdzić poziom hałasu, spalin, dać mandacik za uporczywe zakłócanie ciszy nocnej przerobionymi wydechami, za kosmiczne prędkości-sądząc po ryku silników czy burmistrz w końcu zmądrzeje i reanimuje straż miejską żeby miał kto przeglądać nagrania z monitoringu i kierować wnioski o ukaranie na policję? Czy my mieszkańcy naprawdę musimy cierpieć na bezsenność z powodu kilku bezmózgich kierowców i ich bezmózgich rodziców oraz aż tak dramatycznie nieporadnej władzy? Skoro nic albo aż tak niewiele dacie radę zrobić, to odejdźcie, dajcie szansę innym. Niewyobrażalne żeby g***naeria bezkarnie urządzała sobie rajdy po nocach a policja NIC! Ale właśnie dlatego te rajdy odbywają się w mieście bo policja nauczyła mieszkańców że można każdy przepis złamać bo w mieście i tak nikt nie pilnuje. A za miastem w krzakach mogą się czaić. I jak zwykle pan burmistrz ma to wszystko gdzieś, policja też, a cały problem spada na mieszkańców którzy grzecznie zrzucają się tej władzy na godziwe pensje. Tylko za co te pensje? Za grzanie stołka?
Ciemniak10.07.2021, 08:41
Jak są tak samo zamontowane jak w miasteczku komunikacyjnym pachołki,to je po jednej nocy zdemolują.
P.10.07.2021, 08:20
Rozwiązanie typowego samoluba. Z jednego miejsca przeniosą się do innego, tylko że tam też ludzie mieszkają.
Szary10.07.2021, 05:57
Przy dzisiejszym ruchu i mnogości pojazdów może nauczą się parkować na wyznaczonym miejscu nie zaś za dwóch miejscach parkingowych jednocześnie.
No i "drifterzy" też odpoczną .Dobre posuniecie
z tąd09.07.2021, 23:37
Troszkę padnie autek BMW bo ich młodzi ,,kierowcy,, nie zauważą przeszkód.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl