11.07.2021, 21:07 | czytano: 3231

XVIII Dunajeckie Granie, czyli inauguracja Tatrzańskich Wici (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
W Białym Dunajcu zorganizowano w tę niedzielę "Dunajeckie Granie". To pierwsza z plenerowych zabaw w ramach XX. edycji "Tatrzańskich Wici", czyli letnich wydarzeń kulturalnych, promujących kulturę, folklor i kuchnię Podhala.
Do września mieszkańcy powiatu tatrzańskiego i turyści będą mogli wziąć udział w 11 imprezach organizowanych w kilku miejscowościach.
Na początek w Białym Dunajcu odbył się Memoriał im. Stanisława Trebuni-Tutki, czyli XVIII Dunajeckie Granie. Na stadionie zmierzyły się miejscowe drużyny piłkarskie, których nie odstraszył deszcz.

Mecze rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych. Medale otrzymały wszystkie drużyny niezależnie od zajętego miejsca. Puchaty natomiast przypadły w udziale drużynom, które zajęły w turnieju miejsce na podium. Nie zabrakło także nagród dla najlepszego bramkarza, strzelca i zawodnika.

W młodszej grupie wiekowej wygrała Szkoła Podstawowa SPSK w Czerwiennym. W grupie starszej triumfowali zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu. Turniej został zorganizowany dzięki dużemu wsparciu finansowemu Podhalańskiej Lokalnej Grupy Działania.

Po rozdaniu nagród przyszła kolej na zawody seniorów. W zawodach o puchar Starosty tatrzańskiego Piotra Bąka zmierzyły się trzy drużyny, które zajęły następujące miejsca:
1. BIALI Biały Dunajec,
2. Old Boys Poroniec Poronin,
3. Nawoj Nawojowa.
Najlepszym zawodnikiem został Dariusz Grela (Old Boys), najlepszym strzelcem Szymon Skrzypiec (Nawoj), a najlepszym bramkarzem Wojciech Skupień (Biali).

Dla uzupełnienia - w tegorocznym programie Tatrzańskich Wici znalazły się również: Dzień Pstrąga w Białym Dunajcu, Witowiańska Watra, XVI Wykopki w Dzianiszu, Dzień Polowaca w Jurgowie czy Wybór Harnasia Roku oraz Cepra i Ceperki Roku w Białce Tatrzańskiej.

sms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl