12.07.2021, 10:18 | czytano: 7096

Symboliczne wbicie łopaty pod budowę ścieżki rowerowej (zdjęcia)

Pierwsze łopaty wbili wójt Marcin Ratułowski i wiceminister Andrzej Gut-Mostowy. Fot. Piotr Korczak
Z udziałem wiceministra ds. turystyki Andrzeja Guta-Mostowego oficjalnie rozpoczęto budowę ścieżki rowerowej na terenie torfowisk między Czarnym Dunajcem a Odrowążem.
- Powstanie ona w bardzo trudnym terenie, na obszarze torfowisk i bagien. Będziemy ją budować starą metodą austriacką, czyli na „dylówce”. Będziemy topić pewnie połówki drzew modrzewiowych w bagnie, by po tej ścieżce można było przejechać nie tylko rowerem. Poprowadzi ona do unikatowych w skali europejskiej terenów – tłumaczył wójt Marcin Ratułowski.
Ścieżka będzie mieć 2 kilometry długości i połączy istniejącą ścieżkę rowerową i drogę. Kosztować będzie 2 mln zł. Oddana zostanie do użytku jesienią przyszłego roku. W całości finansowana jest ze środków rządowych.Jak tłumaczył obecny dziś w Odrowążu wiceminister ds. turystyki Andrzej Gut-Mostowy, dzięki rządowym środkom ok. 70 gmin z Polski będzie mogło zrealizować inwestycje związane z rozwojem turystyki na świeżym powietrzu. Wśród nich są wieże widokowe, trasy spacerowe i ścieżki rowerowe, jak ta w Odrowążu. - Te inwestycje są zgodne z tymi trendami, które występują w czasie po-covidowym i mają dobry wpływ na regenerację sił fizycznych i psychicznych - mówił.

W ramach tzw. tarczy górskiej gmina Czarny Dunajec wybuduje też taras widokowy na Bachledówce, obok kościoła oraz wyremontuje dawną stację PKP w Czarnym Dunajcu pod punkt obsługi ruchu turystycznego.

r/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
olo15.07.2021, 19:20
Generalnie OK. tylko potem te rozdarte gęby i śmieci na środku torfowisk.
Brrr powiało komuną...13.07.2021, 15:19
oli kto bierze pieniądze? Czyje pieniądze? Nie interesuje mnie ani Gut ani Kaczor. Ale drażni mnie takie gadanie, że nie można mieć swojego zdania, swoich pomysłów, że z moich i twoich podatków mogą korzystać tylko te miernoty, które swojego zdania nie mają i zgadzają się od kropki do kropki z jedynie słuszną linią jedynie prawej i sprawiedliwej partii, co jest oczywistą głupotą. Te pieniądze mają trafić do tych którzy płacą podatki, bo dzięki nim rząd w ogóle istnieje i to ten rząd powinien sprawiedliwie i bez uprzedzeń politycznych decydować o rozdziale tych środków. I jeśli tak nie jest to znaczy że to nie jest dobry rząd. Tyle.
ocena z Orawy12.07.2021, 15:22
Kolekę sprzedali ludzie PiS
to wiemy na Podhalu
i potem ci sami odkupili
to jest zabawa nie swoim
Gulasz Juliusz Zeżarł12.07.2021, 14:54
Byle nie było jak ze stępką pod budowę promów w wykonaniu premiera Mateusza
Osiol12.07.2021, 13:38
Ech jak za towarzysza Gierka
oli12.07.2021, 11:39
Rząd pomoże,ale Mostowy z Gowinem knuli przeciw temu,złemu rządowi.A teraz im nie przeszkadza brać pieniądze.W następnych wyborach Gut ma szlaban na Podhalu.Dobrze,że jeszcze coś buduje a nie sprzedaje ,tak jak kolejkę na Kasprowy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl