12.07.2021, 18:42 | czytano: 12101

Polsko-słowackie Święto Konia. Nowotarżanie najlepsi w zrywce drewna (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski
Przez całą sobotę i niedzielę na terenie hipodromu w Ludźmierzu kilkudziesięciu zawodników walczyło w polsko-słowackich zawodach w powożeniu sportowym. W sobotę odbyła się próba ujeżdżenia oraz zręczność powożenia, natomiast w niedzielę rozegrano próbę terenową - maraton.
Ostateczne wyniki prezentują się następująco. W kategorii SINGLI bezkonkurencyjna okazała się utytułowana Małgorzata Skupień z Białego Dunajca z luzakiem Andrzejem Chotarskim, koń HANDO rasy KWPN - holenderskiej gorącokrwistej. Drugie miejsce zajął powożący Damian Szeleść z Tarnowa wraz z luzakiem Grzegorzem Madurą, koń Brentino rasy śląskiej, natomiast trzecie miejsce zdobył Stanisław Stasiowski z Kołaczyc z Edytą Materowską, koń Lorenzo - S również rasy śląskiej.
W kategorii par gospodarze okazali się bardzo gościnni. Zwycięzcą tej kategorii został powożący końmi rasy lipicańskiej Jozef Buckuliak z Martina z luzakiem Michaelą Balazovą, konie Pluto XII-23 oraz Pluto XII-22. Drugie miejsce zajął Marcin Śledź z Zakopanego wraz z luzakiem Wojciechem Długoszem końmi rasy lipicańskiej Favory Juno oraz Favory Fonix. Trzecie miejsce zajął Andrzej Chotarski z Kościeliska z luzakiem Iwoną Rapacz końmi Dartel rasy KWPN - holenderskiej gorącokrwistej oraz Szkuner rasy małopolskiej.

W rozgrywanej w niedzielę po południu konkurencji w zrywce drewna (na zdjęciach) bezkonkurencyjny okazał się Jan Wróbel z Nowego Targu z koniem NAT (wynik 167,77 sekund). Drugie miejsce zajął Maksymilian Fryźlewicz również z Nowego Targu z koniem SMERF (wynik 186,95 sekund). Trzecie miejsce zdobył Andrzej Moskała z Ostrowska z koniem TOBI (wynik 203,39 sekund).

- W imieniu organizatorów serdecznie chciałbym podziękować zawodnikom, którzy skorzystali z zaproszenia i wzięli udział w zawodach. Wszystkim gościom, którzy również odpowiedzieli na zaproszenie i zjawili się w Ludźmierzu. Bardzo gorące podziękowania kieruję do wspaniałej publiczności, która przez dwa dni dopingowała i zagrzewała do walki zawodników - mówi Tadeusz Watycha, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

Wystawa Polsko - słowackie święto konia jest dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

Materiały prasowe, oprac. r/ zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
luzak14.07.2021, 22:49
Pytanie jesli umie czytać to ostatni akapit wyjaśnia skąd fundusze.
pytanie12.07.2021, 20:31
Skad fundusze na tą imprezę ?
fiakier12.07.2021, 20:18
Koń bysie uśmiał
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl