14.07.2021, 08:26 | czytano: 17542

Nocne loty nad Nowym Targiem

Fot. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Noc pełną pomruków silników samolotu mieli nowotarżanie.
Czytelnicy skarżyli się na hałas: "Witam, jest godzina 23:40. Jestem mieszkańcem Nadmłynówki w Nowym Targu. Od godzin popołudniowych czuję się jak na wojnie wskutek hałasujących samolotów wojskowych przelatujących nad moim domem co ok. 15 minut. Rano wstaję do pracy, ktoś ewidentnie ma za nic moje prawa jako obywatela tego kraju do spokojnego odpoczynku i nie mogąc zasnąć zastanawiam się, czy ktoś kto wydał zgodę na te haniebne ćwiczenia z wykorzystaniem lotniska w Nowym Targu też nie śpi ? Jaka sytuacja wyższej konieczności pozwala w tym kraju na takie traktowanie obywatela i podatnika, płacącego za te wątpliwej jakości "akrobacje" ? I czy takie "wojsko" co ma w d... zwykłego człowieka jest mi do czegoś potrzebne ? Jeśli tak to do czego ? - żeby kraść mój sen i prawo do odpoczynku ? Ile to wszystko kosztuje to "szkolenie" ?" - pisał Marcin.
Fot. Szymon Pyzowski

Loty zakończyły się około północy.

Nocne loty to efekt wizyty na nowotarskim lotnisku nietypowych gości. Jednym z nich jest wyprodukowany pod koniec lat 60. ub. wieku "Antek - Wiedeńczyk". Ciekawostka - An-2 o numerze burtowym 7447 zwany "Wiedeńczykiem" - służył wojsku przed ponad cztery dekady. Nazwę zawdzięcza temu, że maszyna została wykorzystana w kwietniu 1982 r. przez lotników do ucieczki z rodzinami do Wiednia.


Nowotarżanie mają okazję obejrzeć dostojną maszynę o smoczym kamuflażu.
Inna maszyna latająca nad naszymi głowami to "Bryza" - samolot patrolowo - rozpoznawczy.s/r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Mieszkanka NT19.07.2021, 10:41
W tym mieście po prostu przestaje dać się żyć. Huk samolotów nie przeszkadza wszystkim, bo i nie wszędzie słychać je tak samo. Zapraszam entuzjastów hałasu żeby zmienili trasy przelotów tak, by odbywały się nad ich domami w dzień i w nocy. A i by latali bez osłon na uszach. Jak miło mruczy prawda?
Nie da się tu mieszkać, nie da się spać, ani pracować.
Rozumiem Pani Burmistrzu, zdecydowanie więcej pieniędzy i władzy mają ich właściciele samolotów niż szarzy mieszkańcy blokowisk, ale elementarne poczucie odpowiedzialności i przyzwoitości względem osób na Pana głosujących chyba jednak by się należało? Także tych starszych, które nie będą wypowiadały się w internecie, ale to nie znaczy że nie są pokrzywdzone.
Całą niedzielę huk silników, dopiero burza przyniosła ulgę. Dziś od rana to samo. Polecenia przeprowadzki? - bardzo chętnie tylko proszę by Aerokub mi ją zasponsorował. Strać was na samoloty stać będzie i na zapewnienie godnych warunków życia setkom osób z osiedla.
Zatyczki do uszu? Zapraszam, by miłe osoby je sugerujące chodziły w nich po własnym domu przez najbliższe miesiące. Miło prawda?
Osoby przytłoczone tą sytuacją zachęcam do zgłaszania na policji przypadków zakłócania ciszy nocnej po 22 tak często jak to będzie konieczne.
W 2016 radny Liszka chciał robić obiektywny pomiar hałasu i zdziałać coś w tej sprawie. Gdzie są teraz pozostali Radni i Rade? Czy ktokolwiek jeszcze działa w imieniu mieszkańców? Czy liczą się tylko ironiści i krzykacze z Aeroklubu?
rowerzysta16.07.2021, 08:20
a czemu nie przeszkadzają wam "pomruki" lub raczej "charczenia " ponad 100 decybeli podrasowanych celowo tłumików motorów czy aut którymi idioci pomykają dniem i nocą po ulicach miasta po 22. czemu nie dzwonicie i nie zgłaszacie na policje tych cwaniaczków. a pomruki samolotu od czasu do czasu są dla was niedoniesienia ?
TAK dla lotniska w Nowym Targu15.07.2021, 23:05
Chętnie odkupię mieszkanie na podejściu do lądowania samolotów aby oglądać lądujące i startujące samoloty. Jest ktoś chętny sprzedać w dobrej cenie lub wymienić na działkę pod lasem 30 km od Nowego Targu?
daro15.07.2021, 21:46
Jest coś takiego jak stopery do uszów 3 zł w każdej aptece
w nerwiony15.07.2021, 17:24
Co za przepraszam d**i ,Janusze,Ewy w N Targu mieszkają.Problem z zamieszkaniem pewnie.Większy problem z wymeldowaniem.Podoba się co malkontęci *&/#/@/***?
Czarna15.07.2021, 14:24
Ludziom w Nowym Targu wszystko przeszkadza. Też pracuję, wstaję przed 5.00. I nic mi nie przeszkadza, żeby spać. No fakt nie chodzę spać z kurami tylko koło północy. Jednak mam wrażenie czytając komentarze, że mieszkam w innym mieście, a mieszkam na Podhalańskiej, tor lotu jest nad moim blokiem. Nie słyszałam aż takiego huku. Zajmuje się swoimi sprawami i wyłączam się, nie słysząc samolotów, albo już się do nich przyzwyczaiłam. Mam wrażenie, że niektórzy to na siłę szukają problemów, żeby narzekać. A nie jestem głucha ostatnie badanie słuchu bardzo dobre.
Dziadek Banan15.07.2021, 12:02
Na Składowom z dziadem !!
Barbara15.07.2021, 08:21
Tez rano s łam do pracy niewyspana przez okropny huk na polanie szaflarskiej
15.07.2021, 00:28
To za dzisiejsza nie przespaną noc z powodu burzy do kogo Państwo skargę napiszą?
Ewa14.07.2021, 20:19
Dopisuje się do tych co są przeciw. Cisza nocna obowiązuje od 22. Dzieciaki śpią...rano do pracy trzeba wstawać A tu jazgot samolotów. Owszem.mozna się bawić Ale nie kosztem mieszkańców NT.
Z.......14.07.2021, 18:50
Ten sam samolot /?!!!/ od kilku dni krąży na bardzo niskim pułapie nad Kluszkowcami. Dawniej za "KOMUNY" szanowano obywatela i loty ćwiczebne odbywały się na poligonach. Nad cywilnymi obiektami tego typu loty były zakazane, tylko w stanie wojennym czasem przeleciał cichutko jakiś samolocik, ale nigdy nad samymi domami.
PiK2614.07.2021, 18:11
Pisze autor:

Noc pełną pomruków silników samolotu mieli nowotarżanie.

No muszę powiedzieć szalenie delikatnie to określając.
Na polanie szaflarskiej Bryza czy też bardziej huragan i namolny kolega pilot w 2 silnikowym samolocie wojskowym robił taki hałas że nie można było o niczym innym myśleć po prostu ... a częstotliwość tych przelotów bezpośrednio nad dachem to gdzieś tak jedna na 3 minuty między 22:00 A 23:45 to bardzo bardzo bardzo niefajnie...
Pytanie tylko, czy niemal wszystkie komentarze w tym stylu przełożą się na jakąś akcję.... próbowałem parę razy dzwonić na lotnisko, ale oczywiście nikt nie odpowiadał chciałem się tylko dowiedzieć, o której mogę się położyć spać
Trep14.07.2021, 17:09
Czytelniku skarżący się na ćwiczenia: Wojsko to duma, ćwiczą dlatego, żeby umiejętnie broni między innymi ciebie p***. Nie przeżyłbyś dnia na kompanii i właśnie takim ludziom jak ty wojsko by się przydało. Nauczyłbyś się takich wartości jak: porządek, dyscyplina, punktualność i honor skoro ich nie wyniosłeś z domu płaczku.
Franek14.07.2021, 16:43
Proste, złożyć zawiadomienie na policji o podejrzeniu popełnienia wykroczenia i zakłóceniu spoczynku nocnego przez uczestników. Przepisy również określają jasno na jakiej wysokości powinny latać samoloty nad terenem zabudowanym.
elx14.07.2021, 16:16
Dlaczego kilku facetów zatruwa swoim hobby życie mieszkańców 30-tysięcznego miasta? Wojsko ma dość lotnisk w bardziej odludnych rejonach kraju. Niech sobie tam ćwiczy.
Życie14.07.2021, 16:09
Fajne widoki.mnie się te loty oświetlonych samolotów podobały. Też wstawałam rano do pracy, ale to nie są codzienne widoki więc mi nie przeszkadzały. Bardziej mi sylwestrowa strzelanina od samego południa przeszkadza.
Wacek14.07.2021, 15:44
Do tradycji nocnych lotów trzeba dodać nocne palenie śmiecie i spuszczanie ścieków przez kuśnierzy i to y znakomicie uzupełniło szlak kulturowy Nowego Targu a nie samo nocne latanie dla tych co dorobili sie na skórach.
opop14.07.2021, 15:33
O jak z Nadmłynówki to mieszka tam pewna grupa osób pseudonaukowców którym wszystko przeszkadza. Siłownia, rondo, ścieżka rowerowa. Ludzie jak wam nie wstyd.
Do Czytelnik14.07.2021, 15:14
DO Czytelnik i tych którzy prezentują podobne poglądy. Lotnisko w NT jest lotniskiem sportowym. Nie jest wojskowym poligonem. Koniec i kropka.,
Po pierwsze nie szkodzić14.07.2021, 14:01
Po pierwsze - kwestia BEZPIECZEŃSTWA
Manewry i ćwiczenia wojskowe - o ile dobrze mi wiadomo - są organizowane w miejscach do tego przeznaczonych np. poligonach, zwykle z daleka od zabudowań i osad ludzkich. Dodatkowo teren jest zwykle strzeżony przez patrole wojska i żandarmerii. O manewrach bliżej wiosek i miast informuje się odpowiednie służby.
Pytanie jest następujące - czy organizator "ćwiczeń" w których "mruczą" maszyny hmm... "muzealne" spełnił wszystkie te warunki ? Czy służby były powiadomione - policja ? straż ? pogotowie ? Czy sporządzony był plan akcji ratunkowej na wypadek nieszczęśliwego wypadku lotniczego ? Może warto sobie zadać te pytania zanim dojdzie do jakiejś tragedii ludzkiej i jakiś "ćwiczebny lot" pójdzie nie tak jak założono ?
Zupełnie inna kwestia to rzeczywiście brak poszanowania prawa zwykłego obywatela do odpoczynku. I to jest absolutnie niedopuszczalne i żadne loty historycznych samolotów o godz. 24-ej i przez cały dzień tego nie są w stanie obronić ... Oby, Szanowni Lotnicy przeciwko Wam samym nie obróciło się to Wasze hobby ...
mieszkanka14.07.2021, 13:33
Ludziom już wszystko przeszkadza. Mieszkam całe życie obok lotniska- zawsze latały samoloty i nikomu nie przyszło do głowy by się ciągle czepiać. Trzeba wszystko zlikwidować- lotnisko, jarmark, hokej- bo kibice głości. Ludzie opamietajcie się.
117km14.07.2021, 12:49
Jestescie zalosni a dziadek wyszedl z piwnicy
:)14.07.2021, 12:44
Ale "znafcy". Lotnisko jest o wiele dłużej w tym mieście niż te wasze bloki zaraz za rzeką. Po drugie to nie Antek latał nocą, tylko bryza, czyli samolot wojskowy! Dziwie się, że trzeba ludziom tłumaczyć tak proste rzeczy...
Pytania14.07.2021, 12:25
Dwa pytania:
1. Czy Aeroklub w Nowym Targu (nikt z obsługi lotniska nie odbierał telefonów w godzinach nocnych, kiedy Mieszkańcy - jednak - nie spali) i organizatorzy ww. "pomruków" rzeczywiście mieli zgodę z Ministerstwa Obrony Narodowej na organizację lotów w nocy jak informowali Policję - bo takich informacji udzielała potem Mieszkańcom Policja ? - jeśli nie to znaczy, że ktoś wprowadził Policję w błąd a na to - o ile dobrze pamiętam - są odpowiednie przepisy prawa karnego.
2. Czy ktoś - tak po ludzku - ze strony organizatorów uciążliwych "pomruków" - zamierza przeprosić Mieszkańców Nowego Targu ? - proszę uprzejmie postawić się z drugiej strony - wstaje Pan/Pani rano a u sąsiada są akurat fascynaci motocykli i "cicho mruczą" nie pozwalając Wam spać ?
Do Burmistrza Nowego Targu14.07.2021, 12:10
Lotnisko w Nowym Targu jest lotniskiem sportowym, a nie wojskowym. Kto i za jakie pieniądze pozwala na ćwiczenia wojskowych samolotów w NT.? Garstka osób pewnie na tym procederze zarabia, a tysiące cierpią. Nie chcemy żyć na poligonie wojskowym. Zwłaszcza w nocy. To nie były pomruki samolotów (jak w tytule) tylko ryk silników. Ścieżkę lądowania mają one nad blokami. Czy jest to bezpieczne, bo skąd wiemy kto siedzi za sterami. Panie Burmistrzu dlaczego traktujecie mieszkańców bez szacunku w nieludzki sposób ?
Czytelnik14.07.2021, 11:59
Drodzy Mieszkańcy. Lotnisko jest wpisane w tą miejscowość. Każdy kto nabywał mieszkania wiedział, że czasami może być głośno. Mam wrażenie, ze po tej pandemii to ludzie coraz gorsi są dla siebie i każdemu dosłownie wszystko już przeszkadza, a każdy powód dobry by afery robić. Poza tym narzekania, ze rano musiałem wstać do pracy, zarabiać....oni też pracują i w taki sposób zarabiają, aby utrzymać swoje rodziny i nie jojcą, że w nocy musza pracować. Myślę, że trochę wzajemnego szacunku, a każdemu lepiej będzie.
ryszard ujwary14.07.2021, 11:28
cieszę się, że udało się wyremontować zabytkowy samolot, ale ten całodzienny hałas wywołuje duży stres, ponieważ jest to lotnisko cywilne, powinny go obowiązywać takie same normy społecznego współżycia jak i nas popieram głosy komentatorów ,że jest to bardzo uciążliwe, zwłaszcza dla mnie,gdyż akuratnie mieszkam pod pasem lądowania, pozdrawiam
Pio14.07.2021, 11:18
Tak rzadko są tutaj takie ćwiczenia, ze wstydzili by się pisać bzdury, jak to nie mogli wypocząć! Gdzie mają ćwiczyć? w Afryce? Jak będzie trzeba nas bronić to też z Afryki? Wstyd że tacy ludzie są Polakami.
takitam.14.07.2021, 11:06
klekot antka ciutke sie rozni od turbosmigla transportowca... gluchy tego nie odrozni, bo niestety po prostu jest gluchym, klasy to byly, myle sie?
Nowotarzanka14.07.2021, 11:01
Ja pieru w dzień samochody, wieczorem ryk silników motorów, w nocy samoloty jakąś masakra . Jestem na skraju wyczerpania psychicznego
Do narzekajacych14.07.2021, 10:48
Pierwsze było lotnisko, potem bloki... Też rano wstaje i fajnie, coś się dzieje w mieście... I też mam małe dziecko i nie robię halo jak wy... Trzeba wziąść dzieci na lotnisko i pokazać co nie co...
Nie ma spokoju przez to lotnisko14.07.2021, 10:34
To lotnisko powinno być z dala o wsi od miasta. Zakłóca TEŻ ten wyjec skoczkowy nad wsią nawet w weekendy. Nie można wypocząć nawet we wsi której mieszkam
Cyc Malina14.07.2021, 10:30
Piknik lotniczy był to było mniej hałasu jak przy tym jednym samolocie, rozumiem wszystko że ćwiczenia są potrzebne, ale kurcze czy muszą nad blokami podchodzić do lądowania i to po łuku nad Wojska Polskiego, mieszkałem na Sikorskiego to startowali i lądowali w linii prostej nad Sikorskiego, przeprowadziłem się na Wojska Polskiego parę lat spokoju i zaczęli kręcić w tym rejonie. Maja tyle miejsca gdzie zaraz po starcie mogą odbić czy podczas lądowania podejść znad niezamieszkałych terenów, to nie, trzeba piłować silnikami zaraz nad blokami. Wszyscy którzy uważają taką sytuację za normalną, zapewne jakby sąsiad za ścianą/obok w domu robił w tych godzinach imprezę z muzą odkręcona na pełen regulator to by im to nie przeszkadzało i z pełnym luzem by podeszli do tego że małe dziecko się obudziło i płacze nie mogąc zasnąć. Zawsze się muszą znaleźć osoby które stają po stronie takich lub innych patologicznych zachowań no ale swój swojego będzie bronił zawsze i nie ważne czy chodzi o pijanego za kierownicą czy o lubujących się w libacjach lub gości uprzykrzających życie cisnąc na crossach. Inaczej by śpiewali jakby ten samolot zaraz nad ich dachem przelatywał z częstotliwością co pięć minut w takich godzinach.

@Wyrocznia, taaa śpią chyba tylko głusi, osobiście podczas nalotu bym siedział w bunkrze lub starał się przed bombardowaniem uciec, także takie opowieści dziwnej treści to dzieciakom można wciskać. No chyba że Ty osobiście zahartowana wyjeżdżasz w regiony najbliższych działań wojennych i czekasz na na;loty aby się zdrzemnąć, to zwracam honory i biję pokłony przed Twym zahartowanym obliczem.
Mieszkaniec14.07.2021, 10:22
Super samoloty i super odgłosy ! Mieszkam koło kościoła i bardziej przeszkadzają mo dzwony i kazania przez głośnik nie wiem po co , niż warkot samolotu , oby takich lotów w Nowym targu było więcej !
Gwiazda14.07.2021, 10:15
Ciekawe do kiedy tak będą latać ludzie chcą spać a nie słuchać samolotów organizujcie to gdzie indziej
Burok14.07.2021, 10:07
Jak sie komu chce spać to śpi , a jak mu wszystko przeszkadza to nikt nic mu nie pomoże . Można se zażyc proszek z kogutkiem i sen wróci .
mhm14.07.2021, 09:58
Też wstaje na 6 do roboty i jakoś z samolotami problemów nie mam.
Nie do wiary jacy to wszyscy delikatni i roszczeniowi się stali...

To może jeszcze zakażmy jeździć pociągom i zamknijmy Zakopiankę? Z tamtąt też przecież hałasy.

Może Dunajcowi zabrońmy płynąć - woda w nocy szumi niemiłosiernie...
Zdzichnt14.07.2021, 09:49
I owszem.
Dołączają.
Ale za to coś przerwało nudę nowotarską.
Wyrocznia14.07.2021, 09:39
Takie to delikatne społeczeństwo się stało, że samolocik przeszkadza w spaniu. Znam ludzi, którzy podczas nalotów bombowych smacznie spali, a tu tacy przewrażliwieni, że im nawet latająca mucha nie da spać.
A.14.07.2021, 09:38
Biedaki, jak kupowaliście mieszkania na blokach wiedzieliście ze obok jest lotnisko. Żenada. Ogarnijcie się ludzie!!!
Mieszkaniec14.07.2021, 09:37
Uważam ze Aeroklub powinien zapłacić 5000 zł grzywny za nocne nękanie mieszkańców. Bezczelni są zarządzający nowotarskim lotniskiem. Kara się wam należy jak nic.
tadeusz14.07.2021, 09:21
niech sobie lata ale nie nad blokami do godziny 24.00. Przecież mógł te loty robić od strony wschodniej. A mieszkam już w Nowym Targu 61 lat i z tego co pamiętam to bodajże 1974 r. były nocne ćwiczenia Czerwonych Beretów i to było tylko raz.
Prawda14.07.2021, 09:09
Jak się chce to się śpi, a nie słucha latającego samolotu.
Mnie tam nie przeszkadzał.
Wojtek14.07.2021, 09:04
Ale dlaczego latał aż klika godzin? Ok 23.30 skończyli. Ciemno się robi około godziny 21.00 ,to do 22.30 by wystarczyło. Niech sobie lata nad polami a nie nad miastem ! Kto wydał zgodę na tak bardzo częste loty na miastem i w czasie ciszy nocnej ? Min 5000 grzywny dla Auroklubu. I miasto niech nie dopłaca do Aeroklubu gdzie klika osób się bawi. To nie były ćwiczenia wojskowe. Były rok temu i wcześniej kończyli.
Greg14.07.2021, 08:51
Kochani hobbyści! Szanujcie tych, którzy muszą od rana pracować, żeby żyć. A my nawzajem- będziemy podziwiać Wasze umiejętności i pasję.
załamka14.07.2021, 08:51
Zwykły brak szacunku dla obywateli, którzy rano muszą wstać do pracy by oddać w podatku na tych, którzy spać im nie pozwalają ... Jakaż to była potrzeba tych "nocnych akrobacji" ? Nie ma na to wytłumaczenia i dla harmidru przez kilkanaście godzin dziennie. Może to "pole" powinno się już zamknąć i wybudować jakieś ładne hotele ? Ciszej będzie i zwykli ludzie oraz Miasto zarobią. A tak to jakiś ważniak z Wa-wy decyduje kto ma spać kto nie ...
Lick14.07.2021, 08:44
Komu to nie przeszkadza, niech sobie powstaje do roboty o 6.00. Mi pieniądze z nieba nie spadają
Ale z was marudy14.07.2021, 08:28
Do wszystkich marudzących to jak przyjdzie wojna to zapraszam wszystkich do samolotu i siup skakać ze spadochronem i nawalać się kałachami.
lb14.07.2021, 08:09
ej, 15 tysiecy ludzi nie moglo spac? ale za to tych 12 fanów lotnictwa w miescie ma rozrywke!!! zdjecie w smoczym kamyflazu mogli zrobic! co prawda w dzien, ale w nocy tez jest zabawa! swiatelka krąża po niebie, jest co ogladać!!! :-------]
mhm14.07.2021, 08:08
Lotnisko jest w mieście od 100 lat. Wszyscy maruderzy raczej krócej...
Nie rozumiem ludzi, którym samoloty przeszkadzają.
Każdy by chciał dobrze wyszkolonego wojska ale gdy to ćwiczy to umiecie tylko narzekać.
Szczyt idiotyzmu to wzywanie policji, bo samoloty latają. Każdy taki telefon powinien być traktowany jako nieuzasadnione wzywanie służb, a dzwoniący odpowiednio ukarani.
mieszkaniec14.07.2021, 08:07
Najlepiej zamknąć całe miasto...bo głośno, bo korki, bo.... dla mnie to wspomnienie dzieciństwa i aż miło się patrzy i słucha tego warkotu, pomimo że centralnie nad moim mieszkaniem ląduje:) A komu nie pasi ...korki do uszu!
olo14.07.2021, 07:43
w nocy latała Bryza , a nie ANtek
88814.07.2021, 07:30
"Lipnicon" albo "Łorawiok" bo w Wiedniu to ino Łorawa...i pięciu Austriaków....
jan_hemoroid14.07.2021, 07:28
AK

Dziadka teraz nawet atom nie ruszy.
Zakłöcaja nie dają spokoju:zabawa urlopu14.07.2021, 07:14
Wypłoszyli bociany: jeden gdzieś zaginäł
2814.07.2021, 06:44
To nie wiedeńczyk latał tylko bryza.
Szary14.07.2021, 05:58
Zatyczki do ...uszu i sen -komfort.
maruderzy ,niedługo bedą was zbierać z tych "
MF14.07.2021, 05:57
Do szymonito nie przejmuj sie w pracy odespisz
Miotonik14.07.2021, 03:25
może jest zapotrzebowanie gdzieś na wiecznnyxh narzekaczy .ciumrok ów
Zakopane-Kraków14.07.2021, 02:05
Zamknijcie to lotnisko bo samoloty są głośne i ten jarmark bo miasto zakorkowane i ten klub hokejowy bo miasto do niego tylko dokłada. Z mentalnością tubylców to tylko zgasić światło w tym mieście i rozbić na kilka wiosek.
Zakopionin14.07.2021, 00:12
Człowiek rano do pracy wstaje. W tyle mamy Wasze pokazy i tak nikt ich o tej porze(24) nie ogląda. "Super'' też, że czasem nad dachami latacie, Ekstra! To brzmienie ścian, okien, przy powojennym silniku, poezja!
Nieznany14.07.2021, 00:04
Taa... Wiedeńczyk. Coś się komuś pokręciło.
Czytelnik14.07.2021, 00:04
Kto pozwala na takie nocne loty?Spać nie można bo huczy jak diabli
szymonipo13.07.2021, 23:49
A cisza nocna to gdzie. Do pracy człowiek rano wstaje a tu lata jakiś samolot co go nikt nie widzi, świętując jakąś ucieczkę. W du..mam takie latanie, chcę spać.
Ak13.07.2021, 23:49
Dziadek w piwnicy się zamknął i nie chce wyjść bo trzecia wojna mówi jest, nieporozumienie co 3 min lata, dziadek nawet kolacji nie zjadł zamknął piwnicę i koniec, może ktoś pomoże.
Ak13.07.2021, 23:44
Dramat, ku....., dramat ku... Dramat, jutro do roboty a ten wiedeńczyk , rodziny nie wykarmi
konio13.07.2021, 23:40
Nie bój się. Karaluchy przeżyją nawet wybuch nuklearny.
karaluch13.07.2021, 23:35
To może niech se we Wiedniu lata a nie nad Nowym Targiem jeszcze spadnie rupieć i szkody narobi
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl