18.07.2021, 07:10 | czytano: 14240

List Otwarty do arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego w sprawie promowania akcji powszechnego szczepienia

arch. Podhale24
"Jaki cel przyświeca Jego Ekscelencji, w promocji akcji szczepieniowych w parafiach, którym towarzyszą wątpliwości etyczne?" - pyta w otwartym liście do abp. Marka Jędraszewskiego - Sebastian Śmietana, założyciel Polskiej Akcji Banerowej OD(SZ)CZEP SIĘ.
To reakcja na zgodę arcybiskupa, metropolity krakowskiego na promocję dzisiejszych akcji szczepieniowych w parafiach. Pisszemy o tym w artykule Przez kościół do odporności. Akcja "Niedziela szczepień na Podhalu"....
Oto list otwarty, jaki został przesłany do abp. Marka Jędraszewskiego:

"Ekscelencjo, Księże Arcybiskupie,
jako mieszkaniec Podhala oraz założyciel Polskiej Akcji Banerowej OD(SZ)CZEP SIĘ, a przede wszystkim jako katolik, chciałbym przekazać wyrazy głębokiego zaniepokojenia faktem, że przedstawiciel Kościoła Katolickiego w Polsce, wyraża publicznie zgodę na promocję akcji szczepionkowych w parafiach na terenie Podhala.

Punkty szczepień mają zostać przygotowane na terenie sześciu parafii, a swą pracę rozpoczną wraz z rozpoczęciem pierwszych mszy świętych w tychże parafiach. Jak informują media, każdy z tych punktów będzie zaopatrzony w 300 szczepionek jednodawkowego preparatu Johnson&Johnson.

Ekscelencjo, jak wspominają niezależni lekarze i naukowcy w Polsce i na świecie, badania kliniczne warunkowo dopuszczonych do użytku preparatów trwają. Mamy w tym momencie do czynienia z eksperymentem medycznym:
„Jako lekarze uważamy, że w obliczu faktu trwających badań klinicznych tych warunkowo dopuszczonych do użytku preparatów, braku pełnej informacji na temat skuteczności, a zwłaszcza bezpieczeństwa stosowania tych preparatów inżynierii genetycznej po raz pierwszy w historii medycyny testowanych na ludziach i to na tak szeroką skalę, mamy do czynienia z eksperymentem medycznym, co gorsze – bez wydania pozytywnej opinii niezależnej komisji bioetycznej, bez spełnienia wymagań określonych w ustawie, a przede wszystkim bez informowania o tym społeczeństwa, czyli uczestników tego eksperymentu. Tymczasem rządowi eksperci Rady Medycznej nagminnie informują, że preparaty inżynierii genetycznej nazywane przez nich szczepionkami są przebadane i bezpieczne, bagatelizując doniesienia, które płyną do nas z całego świata o poważnych niepożądanych odczynach poszczepiennych pod postacią zakrzepicy zatok żylnych mózgu, zakrzepicy żył trzewnych i zakrzepicy tętniczej, współistniejące z małopłytkowością, zespołu Guillain-Barrego, zapaleniach mięśnia sercowego i to u młodych osób, w tym u dzieci, oraz o zgonach, które pozostają w bezpośredniej koincydencji czasowej z przyjęciem preparatu.” / lek.med. Ewelina Gierszewska z Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców/

Jak wspominał w kwietniu Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski, technologia produkcji szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson budzi poważny sprzeciw moralny: „Szczepionki te są produkowane na bazie płodowych linii komórkowych, a te pochodzą z abortowanych płodów.”

Niezależni lekarze i naukowcy twierdzą, że szczepionka Johnson & Johnson to szczepionka opracowana przy użyciu wątpliwych linii komórkowych, jest także testowana przy ich zastosowaniu. Całkiem niedawno odniósł się do tego problemu kazachski hierarcha, biskup Athanasius Schneider. Poruszył on kwestię przenikającego niepostrzeżenie do Wspólnoty Kościoła modernizmu. Zwrócił on uwagę na bardzo ważny problem, w momencie kiedy przyjęcie szczepionki kłóci się z naszą moralnością. Podkreślił jednoznacznie, że wykorzystywanie nienarodzonych płodów jest jedną z najbardziej przerażających form kanibalizmu.

Z kolei amerykański biskup Joseph Strickland z Tyler w Teksasie ogłosił, że odmówi szczepionki na koronawirusa, gdy ta będzie wykonana z użyciem tkanki pozyskanej od zamordowanych dzieci nienarodzonych: „To naprawdę smutne… Nawet przy okazji Covid-19 debatujemy o używaniu w celach medycznych tkanki abortowanych płodów… niech się do tego odniosę… jeżeli szczepionkę na wirusa dałoby się wytworzyć tylko przy użyciu części ciał abortowanych dzieci, to wówczas odmówię szczepionki… nie będę zabijać dzieci, żeby żyć” /biskup Joseph Strickland/.

Całkiem niedawno na pytanie dziennikarki Life in Kraków, czy Jego Ekscelencja zaszczepił się przeciw COVID-19, rzecznik kurii ks. Łukasz Michalczewski odpowiedział: „Nie mogę udzielać takich informacji, to prywatna sprawa arcybiskupa”.

Chciałbym zapytać w tym miejscu jaki cel przyświeca Jego Ekscelencji, w promocji akcji szczepieniowych w parafiach, którym towarzyszą wątpliwości etyczne?
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski stwierdził ostatnio, że Kościół wspiera wszystkich, którzy podejmują decyzję o zaszczepieniu się. Natomiast Jego Ekscelencja wyraża zgodę na promocję akcji szczepieniowych preparatami, które są w trakcie badań klinicznych, a szczepionka Johnson&Johnson jak mogliśmy się dowiedzieć produkowana jest na bazie płodowych linii komórkowych.

Jak wspominają niezależni lekarze i naukowcy, państwo polskie i producenci szczepionek nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za niepożądane odczyny poszczepienne, w tym również zgony swoich obywateli i pacjentów. Pragnę by Ekscelencja odpowiedział mi, czy Kościół katolicki w Polsce zachęcając ludzi do wzięcia udziału w eksperymencie medycznym, weźmie na siebie taką odpowiedzialność?

Jak donosi organizacja prolife „Children of God for Life”, kilka wiodących grup badawczych stara się wytworzyć szczepionkę używając do tego ciała zamordowanych w aborcjach dzieci. Z kolei portal Life Site News powołuje się na szefową tej organizacji i wskazuje na koncerny Moderna oraz Johnson & Johnson, które wykorzystują tkankę zabitych dzieci do prac nad szczepionkami, którymi będą szczepieni parafianie na Podhalu, za zgodą Jego Ekscelencji w podhalańskich parafiach. Portal przytaczał również zeznania lekarza Alexa van der Eba, które złożył przed amerykańską instytucją rządową, oraz Agencją Żywności i Leków. Tłumaczył, że w swoich badaniach wykorzystywał tkankę pozyskaną od zdrowego dziecka zabitego w 18. tygodniu ciąży.

Quo vadis, Ecclesia?

Kilka miesięcy temu, dokładnie 1 marca Jego Ekscelencja wspominał: „Przeżywając dzisiaj Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych, w jakiejś mierze wcześniej jeszcze zdradzonych, pytamy się o źródło determinacji ich ducha. Pytamy się o przyczynę ich umiłowania wolności aż do końca; o ostateczny fundament ich nadziei – wbrew wszelkiej nadziei. Dlaczego potrafili w swoim życiu hasło wypisane na sztandarach wojskowych – „Bóg-Honor-Ojczyzna” – pozostawić czyste, niezbrukane żadną zdradą, pociągające innych. Dlaczego poczucie osobistej godności, honoru kazało im oddać wszystko, także własne życie na ołtarzu Ojczyzny? Szukamy klucza do zrozumienia ich biografii, ludzi ciągle jeszcze w większości nam nieznanych z imienia i nazwiska. (…) Tym kluczem jest wierność Bogu, duchowa niezłomność naśladująca postawę Chrystusa, który – choć był kuszony przez szatana ofiarowującego mu panowanie nad światem w zamian za uznanie władzy zła nad dobrem – nie ugiął się. (…)”


Non possumus!

Z wyrazami szacunku -
Sebastian Śmietana
mieszkaniec Podhala, katolik
wnuk Żołnierza Wyklętego
prawnuk Legionisty
członek rodziny łączniczki Konfederacji Tatrzańskiej,
więźniarki I transportu Polek do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz
członek rodziny ostatniego dowódcy oddziału partyzanckiego na Podhalu, zamordowanego w więzieniu przy ul. Montelupich w Krakowie
założyciel Polskiej Akcji Banerowej OD(SZ)CZEP SIĘ, informującej o zagrożeniach związanych ze szczepieniem przeciw COVID-19"

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Jarzabek20.07.2021, 00:35
@Baba
Czwartą falę to masz /.../
O tym że szczepionka nie gwarantuje tego że nie zachorujesz pewnie też nie słyszałaś. Idź se strzel trzecia dawkę jeszcze to będziesz żyć wiecznie /.../.
Baca19.07.2021, 22:46
Było już góralskie veto pitonia,
I jest apel śmietany,,Pani górniak też wysmiewała!!!
Aja powiem tak:
Żyjemy w wolnym kraju i każdy decyduje za siebie i ma pretensje do siebie za wybór..Pozdrawiam..
Absurdalny19.07.2021, 15:42
Do normal
Zaszczepiłeś się jak mniemam za swoje?? Czy państwo, czyli my wszyscy, zasponsorowaliśmy ci eksperyment medyczny??
Rogal19.07.2021, 15:33
Pan Śmietana to już większej ilości członków rodziny podać nie mógł?
ciekawski19.07.2021, 15:28
@normal
"Najbardziej cieszy to że tacy niezaszczepieni nie będą mieć certyfikatu, testów pewnie też nie zrobią bo to ściema i nie pojadą siać fermentu za granicę i ośmieszać polaków.
My ich jakoś przetrawimy."

Najbardziej cieszy, że tacy zaszczepieni, co będą mieć "certyfikat", żeby móc gdzieś wyjechać, będą seryjnie robić testy na lotniskach a po powrocie KWARANTANNA, maseczki, na każde pierdnięcie rządu, kolejne szczepionki, które nic Wam nie dają. I kto tu jest mądry ?
jeszcze normalny19.07.2021, 15:09
Panie Sebastianie nie jest Pan sam skoro tak idzie szczepienie na Podhalu Spiszu i Orawie to znaczy ze mamy takie same zdanie jak i Pan. I nie złamią nas Ci którzy tu szczekają jak wściekłe psy aby się wyszczepić tym eksperymętem za który nie bierze nikt odpowiedzialności . A ciekawe kto będzie ponosił koszty leczenia w razie powikłań poszczepiennych mam rozumieć ze będziecie sami za to płacić? SKORO nie zaszczepionym sugerujecie płacić za leczenie
mieszkaniec19.07.2021, 13:05
Dobrze pisze, bardzo dobrze p.Smietana, mam wielki szacunek do abp Jędraszewskiego za odwagę w wielu kwestiach dlatego nie rozumiem w tym względzie...
A jak wytlumaczycie fakt, że 85% spoleczenstwa Izraela jest zaszczepiona a ich premier juz oglosil, ze to nie wystarczy i bedzie lockdown. O co tu chodzi w tym wszystkim? Co daja tak naprawde szczepionki? nic? czy wlasnie one stwarzaja zagrożenie?
normal19.07.2021, 12:41
Najbardziej cieszy to że tacy niezaszczepieni nie będą mieć certyfikatu, testów pewnie też nie zrobią bo to ściema i nie pojadą siać fermentu za granicę i ośmieszać polaków.
My ich jakoś przetrawimy.
maria19.07.2021, 12:24
nie interesują mnie Pańscy przodkowie, wystarczyło podpisać Sebastian Śmietana i podać swoje dane.
normal19.07.2021, 11:55
Osoby które nie chcą się szczepić powinny pisać oświadczenia że w przypadku zachorowania na covid ponoszą koszty finansowe leczenia.
Dlaczego ja mam sponsorować leczenie takich upartych i krnąbrnych obywateli ?????
baciok@19.07.2021, 11:39
Panie Sebastianie Śmietano zamilcz
I tyle powiem
PIWPAW19.07.2021, 11:08
BRAVO !!!!Sebastian oby więcej takich ludzi jak Ty !!!SZACUN!!!
Wyrocznia18.07.2021, 23:31
Wśród moich znajomych chorych na domniemany covid - 0 zmarłych, pozostali objawy jak przy grypie, lekko lub średnio przechorowali, nikt nie wylądował w szpitalu. Wśród tych, którzy się zaszczepili - 1 zmarł, kilka osób albo lekkie bóle ręki, albo złe samopoczucie przez kilka dni, pozostali bez objawów. Logicznie myśląc wybór jest jasny.
fikumiku18.07.2021, 23:06
Nie ma po co się kłócić. Kto chce to niech się szczepi, kto nie chce niech się nie szczepi.
A pan Śmietana robi słusznie, że przedstawia swoje wątpliwości osobom na stanowiskach. Jeśli wątpliwości te okażą się słuszne, to uratuje wiele osób od uszczerbku na zdrowiu. Jeśli z kolei okażą sie niesłuszne, to... nie stanie się nic. Bo zaszczepieni są już przecież chronieni dzięki przyjęciu szczepionek. A niezaszczepieni postępują zgodnie z własnym rozumem i nie będą mieli panu Śmietanie za złe, że myślał tak samo jak oni i podobnie jak oni również się pomylił.
@888, nie za ładnie takie bzdury o człowieku wypisywać anonimowo. A co do maseczek, to do dziś dnia można odnaleźć archiwalne artykuły na różnych stronach z początków pandemii, gdzie jasno i wyraźnie pisano, że nie chronią one przed rozsiewaniem wirusów! Lekarze noszą maseczki po to, aby uniknąć kontaktu z wydzielinami chorego, np. krwią, jest to osłona wyłącznie mechaniczna. Nawet minister zdrowia to swojego czasu potwierdził! To jak to się stalo, że nagle kawałek szmatki zaczął chronić przed mikroskopijnymi wirusami? Ech, a może to Ty "888" jesteś typem "pokroju człowieka wiejskiego ze średniowiecza wierzącego w zabobony,szamanów i jednorożce"? Że dałeś sobie wmówić, że nosząc maseczkę nikogo nie zarazisz? Właśnie w średniowieczu obowiązywał jeden dogmat i co władze (kościelne wtedy) powiedziały, to trzeba było w to wierzyć i nie dyskutować. Dzisiaj tak samo, tylko co powiedzą w mediach głównego nurtu, to trzeba w to bezkrytycznie wierzyć i nie myśleć samodzielnie. Pan Śmietana chociaż myśli, skoro jest w stanie podjąć się krytyki pewnych zjawisk. Ty z kolei idziesz utartym schematem, narzuconym z góry. Więc kto jest bardziej do tego "średniowiecza" podobny? On, czy Ty? :)
Urszula18.07.2021, 22:41
Czytam i zastanawiam się, co ten pan ma z siania fermentu. Akcja skierowana jest dla tych, którzy chcą się zaszczepić, lecz nie mają możliwości. Nie chcesz się szczepić - to się nie szczep, ale nie przeszkadzaj innym. Ciebie to nie dotyczy, co cię obchodzą decyzje podejmowane przez innych.
Anton18.07.2021, 22:10
Ej Babo Babo
Fajnie napisane ale z błędami ort. Np rozwiąże :/ ciemnogród widzę w twoim umyśle .

Każdy sam zdecyduje czy się zaszczepi i w ciągu 4 lat wyląduje 2 m pod ziemia
Ale się nie zaszczepi i będzie żył sobie spokojnie jak do tej pory

Żadnego wirusa niema to rządowa ( światowa): ściema
Stop fake newsom18.07.2021, 22:09
To jedyna dobra nowina, że kler z Pisem trzyma. To jedyne mądre słowa biskupa Jedraszewskiego a raczej mu to nie wychodzi często. Nikt nikogo do szczepień nie zmusza a już w szczególności do pisania referatów z medycyny. Ruch antyszczepionkowy trwa od XIX wieku czyli od początków szczepionek. A czy dzisiaj chcemy powrotu ospy prawdziwej, odry, polio, itd? Możemy wszystko zostawić selekcji naturalnej,wolna wola ...
ciekawski18.07.2021, 18:17
@Nowotarżanin z wyboru
"Co ignorancja... "warunkowe dopuszczenie" nie oznacza braku jakiegokolwiek etapu badań albo jego pominięcia.Nie oznacza też, ze preparat "nie jest w pełni dopuszczony".

No jasnowidz, no jasnowidz, który już dzisiaj "wie" jaki będzie wynik kolejnych faz 3 i 4 testów klinicznych, które mają się zakończyć pod koniec 2022/2023 r. i "warunkowe dopuszczenie nie oznacza braku jakiegokolwiek etapu badań albo jego pominięcia" To mamy już te badania z końca 2022/2023 r. ? czy dopiero mieć będziemy. Może nam to wyjaśnisz?
Absurdalny18.07.2021, 18:10
Do wnuk swojej babci
Zapomniałeś dodać o swoim pra pra ......... x 666 dziadku rzymianinie, który kiedyś tam bok żydowski przebił??
A mozę pra pra ... x 6666 babce, którą jaskiniowiec z jaskini wyciągnął??
Wstyd się przyznawać, zaprzepaszczasz ich spuściznę i oto, o co walczyli - wolność i za co wielu z nich zginęło w imię zasad i wiary.
Do Moderatora: proszę o zostawienie choć ostatniego zdania.
Absurdalny18.07.2021, 18:05
Do Nowotarżanin z wyboru
Widocznie miałeś ograniczony wybór, ale to nie Twoja wina.
Zaszczepiłeś się, to też nie twoja wina.
Cytat:
"Ludzie nie piszcie bzdur tylko czytajcie prawdziwe, oficjalne dokumenty dotyczące prawa, procedur i przepisów w tych kwestiach."
O jakim Ty prawie mówisz, wszak wszystko to są tylko zalecenia!! A czytałeś choć ulotkę do szczepionki?? Pewnie powiesz, że po polsku i ktoś celowo źle przetłumaczył.
No właśnie i tutaj apel gorący do wszystkich: zacznijcie czytać ze zrozumieniem i włącznie własne, nie czyjeś, myślenie. Ani małpami, ani królikami doświadczalnymi nie jesteście. Słuchacie bredni i straszenia. To słuchajcie i się szczepcie. Nie ma dla was nadziei.
Piszecie takie nielogiczne bzdury, że się to kupy nie trzyma, a powinno.
A z tym to chyba coś za dużo dzisiaj przesadziłeś. Co to było?? /.../
Cytat:
Szczepienia działają, chronią, stanowią element przeciwdziałania zarówno skutkom gospodarczym ..."
Tak, przeciwdziała skutkom gospodarczym, ale dla Pfaizera, AstryZenka i nieszczypiącego w oczy Johnsona, Sputnika i następnych, Chińczykom sponsorującym WHO i wszystkim tym, co Was szczepią. Kasa za szczepienie naiwnych i jeszcze milion można wygrać. No jak w Lotka. Łut szczęścia?? A jak nie wygrasz strzelisz sobie w ...??? Wszak cel szlachetny, podzielisz się kasą??
ciekawski18.07.2021, 18:03
@Nowotarżanin z wyboru
"Szczepionki to żaden "eksperyment" ani trucizna. Szczepienia działają, chronią, stanowią element przeciwdziałania zarówno skutkom gospodarczym jak i zdrowotnym epidemii. Chcesz być biedny, opłakiwać znajomych zmarłych, zaliczać kolejne lockdown'y - nie szczep się."

Chcesz być bogaty - "zaszczep" się. Zdradź tajemnicę jak z dnia na dzień kilka milionów Polaków stało się bogatymi i ile mają tej kasy, to może i mnie przekonasz.
Jeśli preparat biologiczny zwany przez Ciebie "szczepionką" jest w 3 - 4 fazie testów klinicznych, które mają się zakończyć pod koniec 2022/2023 r. - to jest to eksperyment medyczny, czy nie ? - Polecam w tym temacie wypowiedź Rzecznika Praw Dziecka. Jak "szczepionka" może przeciwdziałać skutkom gospodarczym ?. Co wiesz o długofalowym działaniu tych preparatów na organizm człowieka - może zacytujesz wypowiedzi ekspertów światowych lub ich publikacje naukowe, bo ja takich wypowiedzi i publikacji nie znalazłem. Co "szczepionka" dała osobom które ją przyjęły -poza udziałem w loterii szczepionkowej ? Jakimi "przywilejami" te osoby się mogą poszczycić ?. Co ze sportowcami, którzy w akcji "szczepimy - ostatnia prosta" po przyjęciu tych preparatów ("szczepionek") ze względów "zdrowotnych" musieli zrezygnować z udziału w olimpiadzie w Tokio ? Dosyć opłakiwania bliskich, którzy odeszli od nas po przyjęciu tych preparatów - bliższe dane w podstronie "NEKROLOGI".
Baba18.07.2021, 17:37
Czytam te wypowiedzi i własnym oczom nie wierzę, że na Podhalu jest taki ciemnogród wierzący w każdego feick newsa. Jest nadzieja, że po czwartej fali problem z ciemnogrodem sam się rozwiąrze. Każdy ma wybór: szczepić się i żyć albo nie szczepić się i przy kolejnej fali wylądować dwa metry pod ziemią. Każdy sam zdecyduje, co dla niego lepsze...
wnuk swojej babci18.07.2021, 16:34
A ja się z Panem Śmietaną nie zgadzam! A też mam parę tytułów!

Z wyrazami szacunku-
N.N.
prawnuk zamordowanego w Auschwitz
prawnuk pracownika przymusowego w III Rzeszy
prawnuk żołnierza Błękitnej Armii
(...)
pra-pra-pra-pra-pra-prawnuk uczestnika bitwy pod Pcimiem
członek rodziny związanej z podziemnym garbowaniem skór owczych
założyciel skarpetek co rano
xy18.07.2021, 16:18
do Zaszczepiony
"Jedzmy g...o, wszak miliony much nie może się mylić"
Nowotarżanin z wyboru18.07.2021, 15:04
Co ignorancja... "warunkowe dopuszczenie" nie oznacza braku jakiegokolwiek etapu badań albo jego pominięcia.Nie oznacza też, ze preparat "nie jest w pełni dopuszczony". Ludzie nie piszcie bzdur tylko czytajcie prawdziwe, oficjalne dokumenty dotyczące prawa, procedur i przepisów w tych kwestiach.
@radek radecki18.07.2021, 14:59
Od dzisiaj jestem Twoim fanem!
Cyt. ? Dodam wirusa którego niema , jest bezobjawowy .?
Czyli?. Nie ma, ale jest :D
W sumie to? może jednak jestem Twoim fanem, ale nie jestem.
Nowotarżanin z wyboru18.07.2021, 14:54
W temacie zakrzepicy, którą się straszy - w grupie szczepionych występuje RZADZIEJ niż w populacji. Zatem - ludzie analizujcie to co wam "anywacki" podsuwają. Im najwyraźniej w smak jest sytuacja abnormalna. To jakieś aspołeczne jednostki.
Nowotarżanin z wyboru18.07.2021, 14:51
Szczepionki to żaden "eksperyment" ani trucizna. Szczepienia działają, chronią, stanowią element przeciwdziałania zarówno skutkom gospodarczym jak i zdrowotnym epidemii. Chcesz być biedny, opłakiwać znajomych zmarłych, zaliczać kolejne lockdown'y - nie szczep się.
dsds18.07.2021, 14:43
Trybunał Europejski orzekł o zakazie szczepień obowiązkowych.
Wszelkie przymusowe szczepienia są nielegalne. Rada Europy (nie mylić z UE), która obejmuje wszystkie państwa europejskie z wyjątkiem Białorusi, Kosowa i Watykanu będącego ojcem chrzestnym Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, zdecydowała 27.01.2021 r. w swojej rezolucji 2361/2021 m. in. to, że nikt nie może być zaszczepiony przeciwko woli pod presją.
Przed szczepieniem prosi się o poinformowanie 47 państw członkowskich, że szczepienia nie są przymusowe i że osoby nie zaszczepione nie mogą być dyskryminowane.
Dyskryminacja jest również wyraźnie zabroniona w przypadku istniejących zagrożeń zdrowotnych lub jeśli osoba nie chce być szczepiona. Producenci szczepionek mają obowiązek publikowania wszelkich informacji na temat bezpieczeństwa szczepionek.
W ramach tej rezolucji największa organizacja praw człowieka w Europie wyznaczyła obecnie standardy i obowiązki oraz stworzyła wytyczne na mocy prawa międzynarodowego, które mają być stosowane przez wszystkie 47 państwa członkowskie, w tym UE jako organizację.
Dyskryminacja, np. w miejscu pracy czy zakazy podróżowania dla osób nieszczepionych, jest zatem prawnie wykluczona.
W dowolnej procedurze prawnej, wobec wszelkich organów, pracodawcy, dostawcy podróży, odpowiedzialnej osoby.
Wersja angielska: https://...
Od 27 stycznia 2021 roku ani jeden polityk o tym nie mówił,... i to z dobrego powodu. Chcą, żeby ludzie zapomnieli, że nie jest to obowiązkowe i sami poszli po szczepionkę.
Ivo18.07.2021, 14:37
Czy ktoś wie kim jest ten *** /.../

Naruszenie regulaminu. Swoje spostrzeżenia proszę przesłać bezpośrednio do prokuratury. Moderator.
mieszkaniec Podhala18.07.2021, 14:32
Panie Boże czy to prawda że odebrałeś rozum ludziom z pod tatrza miej litość nad nimi
mieszkaniec Podhala18.07.2021, 14:18
Śmietanie do pamiętnika ja też jestem mieszkańcem Podhala chcę żyć w zdrowiu mam prawo wymagać o katolika aby nie zabijał mnie nie szczepiąc się proponuję Śmietanie katolicką posługę dwa tygodnie na oddziele Covidowym by po tym miłosiernym czynie napisał list do mieszkańców Podhala więcej skromności niech inni Cię pochwalą
Tubylec18.07.2021, 14:16
i czy warto było tak szybko utracić autorytet u wiernych???Szanowałem Arcybiskupa Jędraszewskiego do tej chwili ale teraz stracił u mnie cały szacunek!Przykro bardzo że być może za parę Judaszowskich srebrników covidovych traci się poważanie wiernych:(
Sceptyk18.07.2021, 14:13
Tylko wariat się zaszczepi,jak będą rodzic upośledzonych albo wogule będzie problem z płodnością to będzie dramat czemu emigranci nie biorą tego, czemu politycy i swoich rodzin nie szczepią czy Marta Kaczyńska zastrzepila swoje dzieci,czy Tramp zastrzepil Iwetke,czy Putin wzioł trutkę nawet swojego sputnika olał,dramat będzie straszny za parę lat nie udało się z GMO to teraz wszystkich będą kłuć takim samym specyfikiem,i wmawiać jakieś delty,zaraz będzie delta + potem eltra, i tak dalej i dalej,na Polsacie jeszcze powiedzą prawdę kiedyś bodajże po wiadomościach był program o kluciu z jednej strony siedział wyznawca zwolennik Simons a z drugiej lekarz przeciwny eksperymentowi i nawet prowadzący nie wiedział co gadać ma jak Simons bredził o pandemii i klóciu obowiązkowym a lekarz go wyśmiał.Zastanówcie się przed daniem sobie zastrzyka śmierci czy warto i pomyślnie o konsekwencjach bo nie będzie odwrotu po nim już,tym zastrzepionym można już tylko życzyć zdrowia i szczęścia nic innego żeby nie płakali za jakiś czas
Qwerty18.07.2021, 14:10
Czekam na szczepionkę sputnik v bo jest na spirytusie i ma być jeszcze w czopkach .
x.Tadeusz18.07.2021, 14:01
Widzę, że górale w większości już są odporni - na wiedzę i rozum. Wyginiecie !
prosty człowieku...18.07.2021, 14:01
"Prosty człowiek" - a gdzie pan Śmietana napisał, że jest fachowcem? Wskaż gdzie publikuje SWOJE opinie? On przywołuje opinie fachowców i na tej podstawie zadaje pytania. Masz mu za złe, że szuka informacji? Sam spróbuj poszukać wiedzy zamiast łykać to co podawane jest przez tuby propagandowe.
Osiol18.07.2021, 14:00
Panie Sebastianie brawo proszę nie dać się zniechęcić i na podsłuch uważać pański proboszcz w półrocznym raporcie do Watykanu też musiał będzie Pana osobę ująć i wywiad z Panem lub o przeprowadzić stanie się Pan wrogiem gminnych polityków usluznych Kościołowi

Zawarte pytania nigdy nie uzyskają odpowiedzi nikt pytającym. Nie udziela odpowiedzi. Ani rząd ani specjaliści ani lekarze to i biskup zachowa się podobnie i odpowiedzi nie udzieli
Co do specjalistów polskich nie pracowali przy tych nowoczesnych szczepionkach tłukli kasę w Polsce więc wiedzą tylko tyle co zostało opublikowane nie jesteśmy dopuszczani do takiej technologi więc to teoretycy nigdy nie dopuszczeni do wiedzy
Co do pandemi zachorowało 1proc populacji a śmiertelność jeszcze mniejsza
Dobrze ze górale dbają o siebie i o dzieci swoje że do punktów straceń niema kolejek wszystkie problemy się kiedyś skończą a,, ludozercy''he he ludozercami zostaną
co jest18.07.2021, 13:49
Dla mnie Jędraszewski nie jest żadnym autorytetem w żadnej dziedzinie, a zwłaszcza w medycynie. Niech pilnuje porządku wśród księży, żeby nie łupili ludzi przy ofiarach za śluby, chrzty, komunie itd. Niech zajmie dochodzeniem prawdy i sprawiedliwości w sprawach pedofilii w kościele. Ostatni po śledztwach Watykanu "nagle" wielu naszych hierarchów a to przeszło na emeryturę, a to zostało pozbawionych wszelkich godności kościelnych. Już nie wiadomo kto stanowi większość w episkopacie? Czy ci uczciwi hierarchowie z powołania Jezusowego, czy też ci kryjący księży pedofili.
Prosty człowiek18.07.2021, 13:16
Ja to widzę kilka problemów

1) co tam list to arcybiskupa trzeba było do papieża pisać co prawda on powiedział wyraźnie że szczepionki są dobre .

2) Podpis jest fajny ale brakuje mi paru zwrotów no bo ktoś kto pisze taki list to się na tym znać powinien autor powinien posiadać tytuł  np jakiś docent doktor habilitowany w dziedzinie wakcynologi publikujący na świecie o to by było dobre. Do tego w podpisie pewnie trzeba by dopisać jakiś tytuł z dziedziny teologi moralnej i oczywiście coś z łaciny .

Wtedy to by był list kogoś kogo warto czytać a tak to fajnie można się pośmiać
Jo18.07.2021, 13:03
Proszę wytłumaczyć czytelnikom /.../

Proszę napisać w tej sprawie do redakcji. Adres: redakcja@podhale24.pl.
Moderator.
Anton18.07.2021, 13:01
Niefachowiec .... powiem Ci
Covid to zwykła grypa która panuje na świecie od setek lat ,,,,,!
Rozmawiałem z wieloma lekarzami i wiem to na sto procent .
Radek Radecki18.07.2021, 12:57
/.../
Panie Marku uważałem pana za mądrego człowieka ale jak nas katolików pan sprzedał to pozostaje mi tylko nad tym ubolewać ..

Będziemy walczyć z Sebastianem o wolna Polskę i o prawdę w temacie wirusa .
Dodam wirusa którego niema , jest bezobjawowy .
Radek Radecki18.07.2021, 12:48
Głos Ludu masz racje
Jestem z Tobą i cała moja rodzina !,,
Do @Niefachowiec18.07.2021, 12:46
Ale się wymądrzyłeś ;)
Nawet rządowi eksperci przyznali, że koronawirusy znane są od lat 1950-1960. Każdego roku z pewnością słyszałeś, o przypadkach zgonu przez powikłania pogrypowe, skąd wiesz, że ci ludzie nie umierali na tego świrusa również, tylko wtedy nikt nie siał takiej paniki, nie było takiej PANDEMII STRACHU, jak to jest obecnie?!?!?
I zastanów się dobrze, czy zrozumiałeś mój tekst :)

Niefachowiec - Tobie oddaję wszystkie porcje tego g*** w które tak wierzysz - SZCZEP SIĘ !!!!!!
Radek18.07.2021, 12:37
888 obudź się !!

Jakie zaraził , jakie maseczki

Wirusa niema to rządowa (światowa) ściema
Smok18.07.2021, 12:35
Elegancko Seba! psy szczekają karawana jedzie dalej.
e18.07.2021, 12:33
Panie Sebastianie - dziękuję! Należałoby tylko uściślić, że linie komórkowe do produkcji szczepionek pochodzą z żywych dzieci wyselekcjonowanych do tego procederu a potem zabitych, więc nie pochodzą one z "przypadkowych" abortowanych wcześniej płodów. Przecież te komórki musiały być idealne, żywotne...
Wicher18.07.2021, 12:30
Polacy zostali już całkiem sierotami. Nawet kościół ich sprzedał. Za srebrniki ich sprzedał! Brawo panie Sebastianie. A tym zwolennikom eksperymentu medycznego życze zdrowia i długich lat życia :)
Mietek18.07.2021, 12:28
Całe szczęście że mam swój rozum i w nosie mam to co mówi kościół czy smietana. Moja decyzja na podstawie swoich wniosków czy się szczepić czy nie. Ja wybrałem szczepienie i będę go powtarzał.
Mieszkaniec18.07.2021, 12:28
Moderator , nie zmieniaj moich szczerych wpisów , jeżeli masz inne zdanie to uszanuj moje

Wystarczy nie przeklinać i nie obrażać - wtedy nie ma powodu do ingerencji. Taki mamy regulamin. "Uszanuj cudze zdanie" - warto samemu stosować. Moderator.
Baba18.07.2021, 12:21
W tym szaleństwie jest metoda. Im więcej ludzi, pod wpływem tych bredni, nie zaszczepi się i przy kolejnych falach umrze, tym przyszła emerytura Pana Sebastiana będzie wyższa. Brawo, Panie Sebastianie, tak trzymać, ratuje Pan ZUS przed bankructwem!
Monika18.07.2021, 12:01
A w mojej rodzinie 3 osoby zaszczepione i dramat. 1 os. 4 dni po szczepieniu w szpitalu z ciężką niewydolnością nerek. A moja siostra szczepiła się II dawka 2 tyg temu i przez 5 dni bardzo źle się czuła, miała zawroty głowy, zemdlała i leży w śpiączce w Krakowskim Szpitalu;(Boże miej ja w opiece. I po tych wydarzeniach nikt z mojej rodziny się nie zaszczepi!!!!!
Niefachowiec18.07.2021, 11:19
@ głos ludu

Nie wiem czy ogarniasz to ale covid to nie jest cos z czym ludzkość miała do czynienia od lat. Jeśli coś jest nowe to chyba logiczne że stopniowo zostaje poznane. Naprawdę ciężko to zrozumieć że badania trwają że wnioski wyciąga się powoli?

Zastanawiasz się skąd tyle zakazów? To pomysl jacy ludzie są... Eksperci we wszystkim mądrzy mądrością swoją. Większości trzeba mówić czego nie wolno.
Nikt nie wie czy bez maseczek liczba zachorowań byłaby taka sama, nikt nie wie czy ograniczenia w przemieszczaniu się były potrzebne. Co do zasady lepiej zrobić za dużo niż żałować że nie zrobiło się nic.

Skąd masz pewność że wszyscy są zmanipulowaniu a Twoja wiedza jest jedyną słuszną?
Zadawanie pytań to zdrowy odruch. Wątpliwości ma każdy. Pytanie jednak brzmi dlaczego ufać niezależnym "ekspertom" a nie fachowcom?
Zdrowie jest najważniejsze i chyba mądrzej wybrać lekarza niż znachora...
Absurdalny18.07.2021, 11:18
Do Wdzięczna
Zaraz do Ciebie wrócę.
Do zaszczepionych: czego się obawiacie, jesteście bezpieczni, a niezaszczepieni będą chorować na własne życzenie, nieprawdaż?? Służba zdrowia i tak będzie się starała nas leczyć, oby ze skutkiem lepszym, niż dotychczas. Choć nie wam żadnych złudzeń. Za nasze i wasze pieniądze, wspólne pieniądze, za te same, które teraz wydaje majątek na zakup szczepionek dla Was. Nie mamy nic przeciwko. Szczepcie się, a od nas się od-szczepcie.
Do samodzielnie myślących: nie możemy się dać omamić eksperymentom medycznym, zaszczuć się tym zaszczepionym, nagonka będzie coraz większa, jak interes niektórych grup społecznych będzie się kurczył.
Teraz wracam do Wdzięczna
Wychowanie wychowaniem, a samodzielne myślenie pozostawia dużo do życzenia. Niestety naród polski przez lata był gnębiony zaborami, okupacją niemiecką, a potem sowiecką, a teraz jesteśmy zakładnikami we własnym kraju przez PiS.
Nic więcej dodać tu się nie da, każdy niech wyciągnie z tego wnioski.
No i cytat:
J. Kochanowski w Pieśni o spustoszeniu Podola przez Tatarów
"Nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą i po szkodzie głupi"
Www18.07.2021, 11:14
Że nasi biskupi promują szczepionki etycznie wątpliwe to skandal!!!!!!
Ozdrowieniec18.07.2021, 11:06
Sebastianie Śmietano,
przestańże wreszcie mącić, wstydu oszczędź CZŁONKU rodziny łączniczki!
GŁOS LUDU18.07.2021, 11:03
Czy w szczepionkach nie są stosowane abortowane płody ?!?! Więc jak to jest biskupie z tą nauka kościoła ?
Nie na darmo wszystkie rządy marionetkowe od 89' pompowały miliony w kościół, żeby teraz nie był posłuszny!!!!!
Czy nie daje ludziom do myślenia?!?!18.07.2021, 10:55
Od grudnia 2020 roku szczepionki testuje się ludziach, do tego czasu szczepionki testowano na zwierzętach !!
W obozach tez mówiono ludziom, że idą pod prysznic !!!!!! TAK BYŁO ?!?!
Rozum18.07.2021, 10:47
Nikt nie ma prawa narażać życia ludzkiego. Nie szczepiąc się, narażamy życie chorych i słabych. Czy mamy do tego prawo? Nie... Nikt nie ma prawa narażać życia innych. Chorowałam na covid 19 z ciężkim przebiegiem, zaraziłam się w pracy, bo antycovidowiec zapomniał wspomnieć, że jest chory, bo twierdził, że wirusa nie ma. Pomimo że jestem ozdrowieńcem po 8 miesiącach leczenia i miałam swoje przeciwciała, zaszczepiłam się. Żyję. Żadnych skutków ubocznych po szczepieniu nie było.
Do 18.07.2021, 10:46
Ja jeszcze dodam kilka pytań
- dlaczego ludzie nie są informowani o tym, te szczepionki są cały czas w fazie badań, a to znaczy, że potężne koncerny farmaceutyczne testują na ludziach ten medyczny eksperyment, nawet ich tym nie informując ?!?!?!
- dlaczego producenci nie biorą odpowiedzialności za swój produkt, nawet Ewa Kopacz kiedyś powiedziała, że skoro producent szczepionek nie bierze odpowiedzialności za swoje produkty, to znaczy, że są one wątpliwej jakości. Czy kupisz lodówkę, meble, auto, które nie ma gwarancji choćby na rok ?!?!? NIE !!!!- POLKO POLAKU ROZUMIESZ ?!?!
- dlaczego, kiedy Holandia wycofała szczepionkę Astra Z, bo ludzie umierali na zakrzepicę i wtedy co zrobił pan Morawiecki?!?! Zadzwonił do premiera Holandii, że chętnie odkupi od niego tę szczepionkę aby wyszczepić Polaków - jak bydło ?!?!?
- dlaczego już 2012 roku na otwarciu igrzysk olimpijskich w Anglii, nawiązano do świrusa i łóżek na stadionie ?!?! - Bo cały czas realizują plan ?!?!?!?
- dlaczego doradcy rządowi współpracują lub współpracowali z firmami farmaceutycznymi ?!?!?
- dlaczego otwierano stadiony np w Warszawie czy w Katowicach, kiedy stały puste w pełni wyposażone i w Warszawie i w Katowicach ?!?!?!
starygórol18.07.2021, 10:43
...najlepsze jest...,,członek łączniczki....,,..-to pomaga w myśleniu.....w Krakowie pisali na klepsydrach ,,wdowa po prenumeratorze pism ilustrowanych....,,
Nie szczepiony18.07.2021, 10:39
Zaszczepiony- Ludzie umierają po szczepieniach tylko lekarze którzy stwierdzają zgon wpisują zawał serca. Abyś myślał że zgonów po szczepieniach nie ma.
Jerzy18.07.2021, 10:33
Nawet kościół się dał sprzedać. Promujecie substancje która doprowadza do poważnych chorób a nawet śmierci. Od dziś nie chodze do kościoła.
Dymelka18.07.2021, 10:30
Sebek niech się ustosunkuje wobec "wściekłych pralek" a później niech pisze głupoty.Ewidentnie chodzi o zaistnienie czy jakaś karierę.... Słynny Krzeptowski 90lat temu też myślał że robił dobrze i na dobre mu nie wyszło.
Zaszczepiony18.07.2021, 10:06
O bosze o bosze. No i co się znowu stało. Nadal szczepienia są nieobowiązkowe. Nie ma masowego wymierania po szczepieniach. Księża NIE szczepią. I co i co... No o co chodzi?
Śmieszne to. Serio wierzycie że twórcy szczepionek są tak bardzo nieetyczni i z premedytacją stworzyli coś co w odroczonym terminie zabije wszystkich zaszczepionych? Od kiedy szczepionki tworzy się by ludzie chorowali?
Do tych wszystkich co ich obrzydza kampania promująca szczepienia a to że ciągle wam mówią co jest co pić gdzie robić zakupy to was nie denerwuje? Super wybiórcze oburzenie. Mentalność "będę przeciw dla zasady" to taka słaba filozofia życia. Cały świat się szczepi ale co tam... Bądźmy na przekór... Zdrowia!
Mieszkaniec18.07.2021, 09:50
Po raz trzeci promujecie poglądy Śmietany! To jest skandal.

W regulaminie na dole strony prosimy, by uwagi i listy do redakcji kierować bezpośrednio - do redakcji. Moderator.
Qba18.07.2021, 09:08
Wnuku żołnierza wyklętego - od(sz) czep się!
wierzący18.07.2021, 09:01
Za publikowanie takich listów powinien być prokurator.
Pozwalacie by przekaz ludzi, którzy wierzą że ochroni ich folia na głowie, trafiał pod strzechy. Skandal.
Wdzięczna18.07.2021, 09:00
Obaj jesteście śmieszni. A powinniście z racji wykonywanych zawodów zrobić wszystko, aby ludzie masowo nie umierali. I jeden i drugi mają w tym własny interes.
Panie Sebastianie ja jestem córką ludzi ciężko pracujących na rolnictwie na gorczańskich stokach. Wyróżniali się niezwykłą pracowitością i mądrością. Wychowali dziewięcioro dzieci, których całe Rodziny w możliwej pierwszej kolejności się zaszczepili. Dziękujemy im za wiedzę, trud i wychowanie.
Do przemyślenia18.07.2021, 08:58
Hitler też pozbywał się w pierwszej kolejności ludzi wykształconych
- nauczycieli
- duchownych
- lekarzy
a potem już wszystkich Polaków

Skoro większość ludzi zdaje sobie sprawę, że Niemcy mają ogromny wpływ na POLSKĘ, a historia lubi się powtarzać, dlaczego nie widzą powiązania z Hitlerem, z II Wojną Światową.
Polacy zostali uśpieni, czas otrząsnąć się i wziąć ZIMNY PRYSZNIC POLKO I POLAKU
Tylko człowiek bezmyślny nie zadaje takich pytać!!!
Każdy kto wyśmiewa taki punkt widzenia, NIE JEST POLAKIEM - JEST AGENTEM POSŁUGUJĄCYM SIĘ JĘZYKIEM POLSKIM !!!

Rozbrojono NAS POLAKÓW DOSZCZĘTNIE, ale mamy jeszcze jedną broń, NAJPOTĘŻNIEJSZĄ BROŃ - TO RÓŻANIEC

Naszym największym wrogiem jest szatan, wysługujący się ludźmi, dlatego jest taka nagonka na Kościół Katolicki.
To w NAS NAJMNIEJSZYCH jest WIELKA WIARA i SIŁA, to od nas zależy, czy KOŚCIÓŁ przetrwa ten atak.

Wielka prośba do rodzin
wyłączcie telewizor i zacznijcie odmawiać codziennie różaniec!!!
Agent18.07.2021, 08:46
Brawo Panie Sebastianie. Podpisuję się pod Panem.
GŁOS LUDU18.07.2021, 08:39
Dziękuję Panie Sebastianie w imieniu własnym i całej mojej rodziny za odwagę mówienia prawdy!!
Ludzi takich jak Pan, pewne środowiska, będą próbowały ośmieszać, żeby był Pan mało wiarygodny i niepoważny. W takie ośmieszanie uwierzą tylko osoby, które przestały używać mózgu.
Czy to nie dziwne, że MY POLACY jesteśmy niewolnikami we własnym kraju?!
Czy to nie dziwne, że pozwoliliśmy się aż tak otumanić, jako NARÓD POLSKI, że władzę w naszym kraju przejęły służby polskojęzyczne. Władzę w Polsce sprawują ludzie, którzy nie podlegają polskiej jurysdykcji ?!?!?!? Którzy nie podlegają polskim sądom ?!?!?!

KTO SPRAWUJĘ WŁADZĘ W NASZYM KRAJU ?!?!?!?
Szczepionki są opatentowane, czy nie jest tak, że osoby zaszczepione stają się własnością korporacji farmaceutycznych i stąd ten nacisk na ludzkość ?!!?!
Przy takiej dezinformacji, jaka była w polskich mediach, u każdego normalnego człowieka zapala się czerwone światełko i zaczyna zadawać pytanie za pytaniem;
- dlaczego minister zdrowia raz mówi, że kobiety w ciąży, osoby z przewlekłymi chorobami i dzieci nie powinny się szczepić, a po miesiącu zmienia zdanie
- dlaczego mówiono, że szczepienia będą dobrowolne, a coraz częściej ludzie zostają przyparci do muru, że jak się nie zaszczepią, to stracą pracę ?!?!?!
- dlaczego mówiono mam, że do przechowywania tej szczepionki muszą być specjalne lodówki w której temp musi być - 70*C, a kiedy procent szczepionych był niższy niż rząd oczekiwał, już nie przeszkadzało przetrzymywanie tej szczepionki w namiotach w temp + 30*C. Bo w którym namiocie była lodówka w której temperatura przechowywania wynosiła - 70*C?!?!!?
- dlaczego rząd nie organizuję publicznych debat na ten temat?!?!? Ci którzy maja odmienne zdanie na ten temat, są bezpodstawnie wzywani przez Naczelną Izbę Lekarską, szykanowani, wyśmiewani i pozbywani możliwości wykonywania zawodu ?!?!?!
- dlaczego ozdrowieńcy muszą się szczepić, skoro zawsze mówiono, że naturalna odporność jest skuteczniejsza i dłuższoterminowa?!?!
- dlaczego 14-nasta emerytura uzależniona jest od szczepienia i jeśli ktoś nie przyjmie szczepionki nie dostanie 14-stki ?!?!?!
- dlaczego SANEPIDY wysyłają pisma do salonów fryzjerskich, restauratorów itd, że muszą się szczepić, bo nie będą mogli prowadzić swoich firm - TO SZANTAŻ ?!?!?!
- dlaczego nikt nie mówi osobom szczepiącym się, że ta szczepionka nie daje im gwarancji, że nie zachorują na ŚWIRUSA i nie będą nosicielami zarażającymi innych ?!?!?!
- dlaczego NACZELNA IZBA LEKARSKA zabroniła przychodniom przyjmować pacjentów bezpośrednio, nie przez telefon
- dlaczego rząd płaci lekarzom wielką kasę za każdą osobę zaszczepioną i dlatego lekarze tak bardzo, wręcz nachalnie namawiają do szczepień ?!?!?!
- dlaczego, skoro są lekarstwa, które leczą tego świrusa, są usuwane z rynku i są niedostępne w aptekach?!?!
- dlaczego wycofano AMANTADYNĘ, czy nie dlatego, że firmy farmaceutyczne nie mogą na niej zarabiać, bo nie maja patentu na nią ?!?!?!
- dlaczego zabroniono ludziom chodzić do lasu i przebywać na świeżym powietrzu, żeby nabywali naturalna odporność?!?!?!
- dlaczego arcybiskup nie wypowiadał się w sprawach, w których powinien, kiedy ludzie umierali w szpitalach bez sakramentów, kiedy zamykano kościoły,..................... a wypowiada się w temacie, który jest Mu zupełnie obcy ?!?!?!?!?!
Pytań jest dużo więcej !!

Dlaczego wszystko stanęło do góry nogami?!?!?!

Tylko człowiek bezmyślny i zmanipulowany przez TV, nie zadaje podstawowych pytań!

Ludzie, to nie są teorie spiskowe, to się dzieje napawdę!

To, że nasi hierarchowie utracili wiarę, nie znaczy, że mamy przestać wierzyć w Boga !

Aby przetrwać ten czas, musimy modlić się za siebie nawzajem, również za naszych zbłąkanych hierarchów!!
Stachu18.07.2021, 08:32
Dziękuję Panu Sebastianowi za tak wielką odwagę i obronę Polaków.
Henio18.07.2021, 08:20
Nie jestem przeciwnikiem szczepień, ale jak słyszę tyle nachalnych reklam w różnych mediach to zaczyna się mi świecić czerwona lampka , że coś jest nie tak., tym bardziej ,że jakość obecnych szczepionek na covid jest wątpliwa pod każdym względem , dlatego każdy powinien mieć wybór , albo się chce szczepić albo nie.Natomiast stosowanie różnego rodzaju przymusu jest nieetyczne i niemoralne ,tym bardziej ,że żadna obecnie stosowana szczepionka nie ma pełnego dopuszczenia do użycia(wszystkie mają warunkowe dopuszczenie ,jako eksperyment medyczny)
sup18.07.2021, 08:14
A pisze jakby był zaszczepiony!
oko18.07.2021, 07:37
Dołączam do zapytania !!!
To HAŃBA DLA POLSKIEGO KOSCIOŁA !!!
Katolik18.07.2021, 07:35
Wara od Kościoła to miejsce świete jak można tu promować takie Szczypawki!!! Gdzie Wasze sumienie ??? Ludzie opamiętajcie sie co
Wy wyprawiacie ?
88818.07.2021, 07:26
Ten śmietana to taka inkwizycja co tępi wszystko czego nie zna,czego się boi....Taki katolik a ciekawe ile świadomie/nieświadomie zaraził ludzi nie nosząc maseczki i może już niektórzy nie żyją.To jest typ pokroju człowieka wiejskiego ze średniowiecza wierzącego w zabobony,szamanów i jednorożce.Jak by mu zależało na dzieciach a nie aferach to wyjechał by pomagać do Afryki gdzie dzieci mają prawdziwe piekło.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl