21.07.2021, 10:06 | czytano: 5803

Święto Policji w Nowym Targu

Fot. KPP Nowy Targ
W Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu odbyły się uroczystości związane ze Świętem Policji. W obecności zaproszonych gości wręczono wyróżnionym policjantom awanse i odznaczenia. Były przemowy, gratulacje, podziękowania oraz życzenia satysfakcji i dumy z pełnionej służby.
Policyjne święto, z uwagi na obostrzenia związane z panującą pandemią, odbyło się w mniejszym gronie w porównaniu do lat ubiegłych. Wśród gości byli starosta Krzysztof Faber, burmistrz Grzegorz Watycha i ks. kanonik Jan Karlak.
Punktualnie o godz. 10, meldunkiem o gotowości do rozpoczęcia uroczystego apelu, złożonym Komendantowi Powiatowemu Policji w Nowym Targu młodszemu inspektorowi Grzegorzowi Wyskielowi, przez dowódcę uroczystości nadkomisarza Michała Janerkę, rozpoczęliśmy powiatowe obchody Święta Policji. Po złożeniu meldunku, przy dźwiękach hymnu zebrani goście zaintonowali „Mazurka Dąbrowskiego”.Następnie głos zabrał gospodarz uroczystości, komendant powiatowy. W swoim przemówieniu podkreślił jak trudny i wyjątkowy był miniony rok, w którym trzeba było zmierzyć się trudami naszej służby, ale dodatkowo z pandemią koronawirusa. Szef nowotarskich policjantów złożył życzenia wszystkim policjantom i policjantkom oraz pracownikom jednostki. Dziękował wszystkim funkcjonariuszom za oddaną służbę na rzecz mieszkańców powiatu nowotarskiego, pogratulował wyróżnionym i awansowanym. Komendant skierował również słowa wdzięczności do przedstawicieli władz samorządowych. Swoje podziękowania i gratulacje złożyli na ręce komendanta zaproszeni goście. Kolejno zostały odczytane i wręczone policjantom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Podczas uroczystości awansowano na wyższe stopnie 64 policjantów.

Po pierwszej części apelu przyszedł czas na zabranie głosu przez przybyłych gości. Podczas przemówień padły słowa podziękowań, gratulacji, życzeń dalszych sukcesów dla policjantów i ich rodzin. Nie zabrakło również przemówienia w imieniu awansowanych i odznaczonych policjantów. Głos zabrał nadkomisarz Roman Wolski, który zwrócił się do zebranych dziękując za przyznane awanse i odznaczenia. Uroczystości zakończyły się odprowadzeniem sztandaru Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu i złożeniem meldunku o zakończeniu uroczystego apelu.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
komentarze
Adam. S.23.07.2021, 13:56
Nie wiem dlaczego ludzie komentują z taką zawiścią i szyderstwem. Przecież Ci Policjanci dbają o nas i nasze bezpieczeństwo. Co by było gdyby ich zabrakło? Znam wielu z nich i wiem, że to dobrzy ludzie. Czepiacie się do drogówki? Bo Nasza nowotarska drogówka jest i tak wyrozumiała. Przejedźcie się na Słowację, Węgry czy do krajów skandynawskich. A u nas jak karają-źle, nie karają - też źle. Nie dogodzi, szczególnie kilku frustratom którzy tu piszą bzdety. Trochę szacunku, bo jak coś się dzieje, to gdzie niby dzwonicie?
oficer22.07.2021, 17:13
Chyba piotr s
oficer22.07.2021, 17:11
Teskno za Panem nadkom Darkiem ..siła i moc była .teraz podobno folklor . .zawsze to lubił ..to jego pasja i życie. a reszta uczcie sie jak przeżywać życie
Ona22.07.2021, 12:47
kiedyś to byli naczelnicy rd szło wszystko służba ...i inne ...ale to byli oficerowie co na motorach i na koniach...a teraz szkoda mówić
do oficer22.07.2021, 12:43
Piotr P ...wazelina WRD...szkoda gadać
cywil22.07.2021, 11:02
Teraz to wsyd być policjantem...a
oficer21.07.2021, 19:28
Ciepłe kluchy z P S naczelnik haha
Oficer21.07.2021, 18:02
nowotarska policja jak jeti gdzieś jest ale jej nie widać...a drogówka to szczególnie .."panie" naczelniku aspiranciku gnaj ludzi do roboty...bo oficerem już pan nigdy nie bedziedz
oficer21.07.2021, 17:56
Jaka policja takue i święto
stary ormowiec21.07.2021, 10:13
w czasie pandemii wyszło szydło z wora .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl