23.07.2021, 11:00 | czytano: 1775

Rajd rowerowy z charytatywnym celem. Podsumowanie Nowy Targ Road Challenge (zdjęcia)

zdj. organizatora
- Dziękujemy Czarkowi Szafrańcowi za możliwość uczestnictwa w organizacji III etapu Rajdu. Warto było dołożyć małą cegiełkę do tej inicjatywy. Na ile możemy zawsze staramy się pomóc w tego typu przedsięwzięciach promujących nasze Miasto. A w szczególności tam gdzie rywalizacja sportowa idzie w parze z promocją sportu u dzieci oraz pomocą dla potrzebujących - komentuje Maciej Leski z Winter Classic Nowy Targ.
W poprzedni weekend po podhalańskich i spiskich szosach przemknęli kolarze startujący w Nowy Targ Road Challenge, najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego dla amatorów w Polsce. Na starcie zameldowali się wszyscy najlepsi kolarze, co gwarantowało wysoki poziom sportowy, tym bardziej, że w tym roku była najwyższa frekwencja, 29 kobiet i 194 mężczyzn z całej Polski.
Codziennie wyścig odwiedzał inne miejscowości, Ochotnicę Dolną, Dursztyn i Nowy Targ. Biuro zawodów zlokalizowane było na nowotarskim Rynku w Ratuszu. Poza mocną obsadą wyścig stał na najwyższym poziomie organizacyjnym, który zapewniała Tatra Cycling Events Cezarego Szafrańca oraz współpraca z lokalnymi samorządami oraz Policją.

I etap w piątek, to jazda indywidualna na czas w Ochotnicy Dolnej o Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna, niby tylko 10km, ale cały czas pod górę do Ochotnicy Górnej na szczyt drogi z finałowym 1,5km podjazdem, który od piątku jest już podjazdem kultowym. Nachylenie na ostatnich 500 metrach cały czas oscylowało w okolicach 20%, a maks. 29%, to wystarczyło, aby wielu kolarzy dumnie maszerowało koło swoich carbonowych rumaków.

Start odbył się ze sceny Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej, po specjalnie przygotowanym podeście zawodnicy zjeżdżali na dół, a wykonała go firma Stan Dach Stanisława Niewiadomego, co było swojego rodzaju symbolicznym rozpoczęciem dopingowania jego córki Kasi Niewiadomej, która już w najbliższą niedzielę rozpocznie rywalizację w Tokio o medal olimpijski. Z tej okazji w tym samym miejscu będzie 25 lipa zorganizowana wielka strefa kibica, a zaczynamy już w sobotę od prezentacji projektu szlaku rowerowego "Kasia Niewiadoma- Ochotnica Challenge"

Liderami po pierwszym dniu byli ubiegłoroczni zwycięzcy, Kamila Wójcikiewicz z Agrochest Team wśród Pań i Adam Wójcik z 7R Rowmix Team p/b 72D wśród Panów.

II etap o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ to tzw. Pętla Spiska, bo runda przebiegała w całości po malowniczych terenach polskiego Spiszu ze startem i metą w położonym na szczycie Dursztynem, gdzie zawodnicy jak zawsze mogli liczyć na wspaniały doping mieszkańców, a dodatkowo na mecie mogli skosztować wspaniałych ciast przygotowanych przez dursztyńskie Gospodynie. Po tym etapie nastąpiła zmiana lidera wśród Panów, żółtą koszulkę Lidera zdobył Jakub Jąkała z 7R Rowmix Team p/b 72D, a na pozycji liderki umocniła się Kamila Wójcikiewicz.

III etap o Puchar Burmistrza Miasta, odbył się w Stolicy Podhala w mieście Nowym Targu, zawodnicy wyruszyli honorowo z miasteczka zawodów zlokalizowanego na stadionie "Koło" przy Miejskiej Hali Lodowej, następnie zawodnicy po drogach rowerowych przejechali przez Pyzówkę, Krauszów i Ludźmierz, aby wjechać na rundę po terenach Gminy Szaflary i Czarny Dunajec. Po niesamowitej walce na trasie samotnie linię mety przekroczyli zwycięzcy etapowi Alina Mylka z CU WindowMaster by Wyss Training wśród Pań i Michał Przekop z ASE Trek Gdynia.

Uroczysta dekoracja odbyła się na dużej scenie przygotowanej przez Zakład Zieleni w Nowym Targu, a nagrody i puchary wręczał Burmistrz Miasta Nowy Targ. Zwycięzcami rywalizacji po 3 dniach zostali: Kamila Wójcikiewicz z Agrochest Team wśród Pań, która powtórzyła ubiegłoroczny sukces i Jakub Jąkała z 7R Rowmix Team p/b 72D wśród Panów.

Podczas wyścigu była prowadzona też klasyfikacja na najlepszego "Górala" i tutaj bezkonkurencyjna była zwyciężczyni wyścigu Kamila W, a wśród Panów z tą samą ilością 18 punktów było dwóch zawodników Marcinkowski Patryk i Mateusz Mucha, ale zwycięzcą został ten pierwszy, który zajął wyższe miejsce na ostatnim etapie.
- Serdecznie dziękujemy naszym Partnerom Głównym i jednocześnie współorganizatorom Miastu Nowy Targ, Gminie Nowy Targ, Gminie Ochotnica Dolna oraz Województwu Małopolskiemu bez których nie dali byśmy sami zorganizować wyścigu na tak wysokim poziomie. Ogromny wkład w sukces Nowy Targ Road Challenge mieli wszyscy pozostali nasi Partnerzy: Volvo Wadowscy - najbezpieczniejsze samochody do zabezpieczenia zawodników, DT 4 You/DT Swiss - nagrody i najlepsze koła zapasowe, Dmtex - najlepsze koszulki liderów, Cisowianka- odpowiednie nawodnienie przed, w trakcie i po zawodach, Kotelnica Białczańska, Termy Bania- wsparcie i nagrody, BMC Switzerland - wsparcie i pomoc serwisową, nowotarskie hotele Gorce i Ibis za bazę noclegową, MCSiR w Nowym Targu wsparcie i udostępnienie obiektów, ActiveJet - wsparcie, Symptom Nowy Targ - najlepsze projekty graficzne i błyskawiczne wykonanie wszelkiej poligrafii, Nowotarskiej Telewizji Kablowej - przygotowanie relacji video, S-time - profesjonalny pomiar czasu, Gmina Szaflary, Czarny Dunajec i Łapsze Niżne oraz Policji Komendy Wojewódzkiej w Krakowie i Powiatowej w Nowym Targu za zabezpieczenie na trasie - wymienia Cezary Szafraniec.

Podczas III etapu imprezą towarzyszącą był Festyn Sportowy, dla dzieci, który odbywał się w miasteczku zawodów głównego wyścigu. Dzieci mogły rywalizować w zawodach na rowerkach biegowych i normalnych po asfaltowej bieżni stadionu "Koło", a rodzice sprawdzić się w wyścigach hulajnog. Zawody były bezpłatne, każde dziecko otrzymało upominek, dyplom a najlepsi nagrody ufundowane przez Meridę, której oficjalnym dystrybutorem w Nowym Targu jest firma Sawera, która zapewniała też serwis rowerowy dla dzieci. Po zawodach były liczne konkursy z nagrodami ufundowanymi przez Swim Active Wojciech Niemczyk i Krzysztof Mrugała, Miasto Nowy Targ, Winter Classic, Nowotarski Klub Kolarski, którzy byli też współorganizatorami i Partnerami Festynu rowerowego dla dzieci. W zawodach dla dzieci wystartowało ponad 120 dzieci i kilkanaścioro rodziców na hulajnogach.

- W trakcie całego dnia wspólnie z Winter Classic zbieraliśmy i licytowaliśmy w szczytnym celu dla "Pogorzelców z Nowej Białej", dzięki temu pomożemy im troszkę w odbudowie spalonych domów. Warto wspomnieć, że co roku podczas II etapu przejeżdżamy przez Nową Białą i zawsze możemy liczyć na doping mieszkańców i tak też było w tym roku - przypomina Szafraniec.

- Jeszcze raz wielki szacunek dla Czarka, bo robi naprawdę profesjonalny rajd i promuje nasz region. Wielki szacunek również dla tych zawodników, którzy wspomogli inicjatywę zbiórki dla Pogorzelców z Nowej Białej przekazując wywalczone w pocie czoła nagrody na ten szczytny cel - podsumowuje Maciej Leski z Winter Classic Nowy Targ

Pełne wyniki dostępne na stronie organizatora www.tatracyclingevents.com

opr.s/ zdj. organizatora
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl