24.07.2021, 13:42 | czytano: 10704

14-latek z Nowego Targu uciekał samochodem przed policją

Fot. KPP Zakopane / Facebook
Auto ukradł rodzicom. Gdy przekroczył prędkość na zakopiance w Białym Dunajcu, próbowała go zatrzymać policja. 14-latek dodał wtedy gazu i zaczął uciekać.
W nocy 16 lipca na zakopiance w Białym Dunajcu, kierowca nissan przekroczył dozwoloną prędkość nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Patrol drogówki ruszył pościg i próbował zatrzymać auto na nowotarskich numerach rejestracyjnych. Pościg zakończył się w Szaflarach, koło term, gdy uciekający wjechał na trawiaste pobocze, a następnie z pasażerem rozbiegli się w różne strony.
Policjanci ustalili, że samochodem kierował 14-latek z Nowego Targu. W tym samym czasie funkcjonariusze z Nowego Targu otrzymali zgłoszenie o kradzieży nissana. Zgłosili ją rodzice nastolatka. Okazało się, że to on zabrał samochód rodzicom.

Nieletni odpowie teraz za kradzież w postępowaniu prowadzonym przez Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Targu. Za naruszenia przepisów drogowych odpowie przed wydziałem ds. nieletnich zakopiańskiego sądu.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Kanał25.07.2021, 10:17
Takie jest poszanowanie dla prawa na Podhalu. Zamiast od dziecka uczyć zasad i przepisów, to rodzice motory, quady kupują na których dzieciaki łamią wszystkie możliwe przepisy. Tak samo nie uczy się zwykłego szacunku dla drugiego człowieka, choćby swojego rodzica i jego własności. Takie są rezultaty. Jak taki huncwot to oby kiedy w przyszłości się nie nawalił i nie spowodował czołówki zabijając bogu ducha winnych ludzi.
oli24.07.2021, 15:09
''w tym samym czasie''....młody uciekając z samochodu ,zadzwonił do rodziców a oni na Policję.Nie wierzę aby nie wiedzieli.Ukarać tego ''bohatera'' i rodziców,odpowiednio.Jak mają w domu wariata,to powinni być przezorni i kluczyki schować.A chcąc obronić siebie,to udają,że im auto zginęło.Łatwo sprawdzić po logowaniu komórek.
żal serce ściska24.07.2021, 14:01
Efekty bezstresowego wychowania pociechy . Dobrze ,że się nie zabił , albo kogoś niewinnego .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl