28.07.2021, 11:44 | czytano: 4598

Nowy Targ: windy przy dworcu kolejowym znów działają

zdj. Podhale24
"Mamy piękny dworzec PKP wyremontowany tylko zastanawia mnie to dlaczego windy nadal nie działają"- skarżyła się w liście do redakcji pani Renata. Windami zainteresowała się tez radna Ewa Pawlikowska. PKP PLK usunęły już awarię.
W przesłanym do nas w ub. tygodniu liście nasza czytelniczka napisała:" Byłam w piątek sprawdzić czy windy chodzą - mamy kartkę awaria. Odwoziłam dzisiaj na dworzec moją 75-letnią mamę winda nadal nieczynna. Pytanie czy w ogóle od otwarcia była czynna. Nowy Targ jest przystankiem dla osób udających się do sanatorium do Szczawnicy czy turystów w drodze w Pieniny. Są to nieraz starsze osoby z problemem w poruszaniu się i zmusza się te osoby do pokonywanie 3 pięter schodów kładką w górę i w dół. Mamy okres wakacyjny, przyjeżdżają matki z małymi dziećmi czasami może osoby na wózkach inwalidzkich itd . Może Państwo tym tematem się zajmiecie. Mamy walczyć o turystów i o rozwój regionu. Zainwestowano tak duże pieniądze w odrestaurowanie dworca a tutaj naraża się podróżujących na takie nieudogodnienia" .

Uporządkujmy informacje - otwarcie odremontowanego budynku dworca miało miejsce przed rokiem, w lipcu. Faktycznie przez kilka miesięcy windy nie działały. Zostały uruchomione w październiku 2020 r. O ile remont budynku dworca i Wieży Wodnej wzięło na siebie Miasto, to modernizacja i przebudowa infrastruktury kolejowej - czyli peronów, torów i kładki z windami było domeną PKP PLK.

Z informacji uzyskanych od PKP PLK wynika, że dźwigi unieruchomiono 19 lipca br. Po przeglądzie urządzeń - windy ponownie oddano do użytku w miniony poniedziałek, 26 lipca.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
hehehe29.07.2021, 08:14
po co nam kosztowni w utrzymaniu radni? podhale24 wysłucha, sprawdzi, napisze i wyjaśni.
Marcin28.07.2021, 23:32
Czyli złożyła interpelację jak jak już była winda naprawiona. Pogratulować radnej kumactwa.
w imieniu niepełnosprawnych dzięki28.07.2021, 15:50
W R E S Z C I E ! ! ! !
bbb28.07.2021, 14:45
Niech się radna dowie co jest inwestycją miejską a co kolejową. Nie wiecie za czym głosowaliście radni przy przyznawaniu pieniędzy na remonty? Jak się tak pani radna orientuje w miejskich inwestycjach to strach pomyśleć co jeszcze głupiego wymyśli.

ps. dalej ktoś pani Pawlikowskiej i Liszce pisze interpelacje? Tak tylko pytam.
Wojtek28.07.2021, 12:21
Burmistrz nie może być niewolnikiem radnych.Radni mogą tylko podsuwać,ale decyzje podejmuje i wydaje burmistrz i nie nalatujcie tak na tego człowieka,także w tych złośliwych i podłych komentarzach.
ja pierniczę...28.07.2021, 11:52
Pani Pawlikowska najpierw żądała od burmistrza liczenia ziarenek piasku w piaskownicy na Borze, teraz chce żeby to on naprawiał nie swoje inwestycje.
Co będzie dalej? Jak jej się zatka umywalka to złoży interpelacje, żeby burmistrz udrożnił rury?
Ludzie, kogo myśmy wybrali do tej rady...
wstęga28.07.2021, 11:46
woda kapała na kable . Fuszerka pl
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl