10.08.2021, 11:44 | czytano: 6461

Droga wojewódzka w Rabie Wyżnej zamknięta przez kolejny tydzień

Arch. Podhale24.pl
Nie mamy dobrych informacji dla kierowców. Niestety, Zarząd Dróg Wojewódzkiej w Krakowie zdecydował, że droga w Rabie Wyżnej będzie zamknięta przez kolejny tydzień, do 16 sierpnia.
Oznacza to ogromne korki, bo przed nami weekend 15 sierpnia, najazdy turystów, a droga przez Rabę Wyżną to jedyna alternatywa dla zakopianki. Teraz będzie zamknięta, co oznacza, że cały ruch w kierunku Podhala skumuluje się na wąskim gardle w Klikuszowej.
Dawid Gleń z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego tłumaczy, że nie było innej możliwości. - Złożyły się na to dwie sprawy. Pierwsza to nasyp masy skalnej i ziemi, który zsunął się na jezdnię podczas ostatnich opadów deszczu. Doszło do uszkodzenia nasypu kolejowego, który znajduje się powyżej. Kolej nad tym pracuje, ale droga znajduje się poniżej tego miejsca. Druga sprawa to uszkodzenie korpusu drogi przez płynącą poniżej rzekę. Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się tu prace, które będą polegały na wykonaniu narzutu kamiennego - wyjaśnia. - Z tych powodów droga musi być zamknięta i nie ma możliwości puszczenia np. ruchu wahadłowego.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Prophet12.08.2021, 11:27
Skoro jest oczywiste, że w tej sytuacji zatyka się Klikuszowa, to dlaczego nie ma tam policji do kierowania ruchem? Korek od strony Rabki sięga Piątkowej, a na bocznych drogach dobiegających do skrzyżowania w Klikuszowej stoi kilka samochodów. To jakaś paranoja! Dziś z Chabówki na Rdzawkę jechałem 55 minut...
Wicuś10.08.2021, 21:33
Jeśli uszkodzenia jezdni są tak poważne i tak duże zagrożenie to dlaczego firma powiązana z PKP pracuje ciężkim sprzętem na całej długości i szerokości zamkniętego odcinka? Ciężarówki i koparki pracują i parkują nawet od strony rzeki. Nikogo nie interesuje co przeżywają kierowcy a przede wszystkim mieszkańcy którzy nie mogą normalnie funkcjonować.
z tąd10.08.2021, 20:35
No to teraz mamy taki sam dojazd do Miasta i Zakopanego z Krakowa jak z Władysławowa na Hel(jedna droga jeden tor). Na Hel jest jeszcze alternatywa,stateczkiem.
Optymista10.08.2021, 19:02
Proponuję zamknąć zakopiankę i chyżniankę. I po problemie
Jm10.08.2021, 15:36
Do Jurek Ogórek
Nasyp kolejowy naprawiony tymczasowo pewnie bo od września między innymi w tym miejscu PKP ma dalej modernizować torowisko bo ten odcinek pominięty został w poprzednim etapie modernizacji ( ze względu że okazało się że teren osuwiskowy i szukali rozwiązania jak to zmodernizować) i osunęło się
Miejscowy10.08.2021, 14:59
Dziadostwo totalne!
Ani policja ani drogowcy się niczym nie przejmują.
Zamiast postawić kogoś z jednej i drugiej strony drogi zastępczej i puszczać ruch wahadłowo to Zostawili kierowców samych sobie.
Auta dostawcze i cepry (janusze i grażyny) korkują drogę i koniec. Przez nich mieszkańcy okolic nie mogą normalnie z pracy i do pracy dojechać!
Cepry jadą się wczasować i mają w nosie, a człowieka do roboty dojeżdżającego policja odsyła przez Podsarnie. Paranoja. Niech się już te wakacje skończą.
Jurek Ogórek10.08.2021, 13:29
Nasyp kolejowy naprawili w 3dni a drogę 2 tygodnie, ciekawe prawda?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl