14.08.2021, 18:14 | czytano: 2452

Gazyfikacja Zębu

Fot. Urząd Gminy w Poroninie
Rozpoczęły się już prace gazyfikacyjne na terenie gminy Poronin. Pierwszy w kolejce jest Ząb.
- Dziękujemy mieszkańcom i turystom za wyrozumiałość w kwestii utrudnień drogowych, ale inwestycje w tym zakresie traktujemy priorytetowo, więc wydaliśmy wykonawcy zgody na wejście w teren jeszcze wakacji. Czas nagli, oczekiwania mieszkańców są ogromne, a wykonawca był gotowy do pracy - mówi wójt Anita Żegleń.
W pierwszym etapie powstanie aż 3 km sieci gazowej w Zębie. W następnej kolejności planowane są prace w Suchem, gdzie obecnie konsultowany jest przebieg trasy. Niebawem w tej sprawie odbędzie się spotkanie z mieszkańcami.

oprac. r/ UG Poronin
Może Cię zainteresować
komentarze
Informator14.08.2021, 23:23
Chcę dodać, iż ze spalania substratów takich jak węgla, gazu ziemnego zwanego metanem jak też i np olej opałowy zawsze powstaje produkt taki jak dwutlenek węgla, tlenek węgla oraz woda. Zatem opłata planowania od dwutlenku węgla będzie miała miejsce a nie inaczej jak się decydentom wydaje.
Pytacz14.08.2021, 21:13
A co będzie z opłatą unijną za dwutlenek węgla powstający ze spalania gazu ziemnego? A co z alternatywnymi źródłami energii? A co z Geotermią Podhalańską? Tu można inne pytania również zadać . Jak trzeba będzie to uzupełnię.
Wojtek14.08.2021, 19:42
Wreszcie poprawnie napisane "rozpoczęły się prace",a nie jak powszechnie piszą gwarowo "Ruszyły......." Rusza lokomotywa,ale prace "rozpoczęły się",a nie ruszyły.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl