20.08.2021, 18:06 | czytano: 5558

Ogłoszono konkurs na stanowisko prezesa NTVK

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Ukazało się ogłoszenie Rady Nadzorczej Nowotarskiej Telewizji Kablowej o konkursie na stanowisko prezesa zarządu spółki, której większościowym właścicielem jest Miasto Nowy Targ.
Dotychczasowy prezes - Paweł Kos od lutego br. został prezesem bukowiańskiego ośrodka narciarskiego Rusin-Ski. Już wtedy pojawiły się pytania, o zmianę na stanowisku prezesa "kablówki". Jednak za zgodą burmistrza Paweł Kos - nadał był prezesem NTvK.
Niektórym radnym nie podobała się taka sytuacja. Chciano wiedzieć w jakich godzinach pracuje on "dla kablówki".

W składanych interpelacjach przewijały się złośliwości w rodzaju porad, by "burmistrz przed udzieleniem odpowiedzi skontaktował się z Arturem Pustówką lub Dorotą Burdyn członkami Rady Nadzorczej, których burmistrz zna i delegował do Rady Nadzorczej NTvK, a którzy to są naszymi reprezentantami we władzach NTvK i w naszym imieniu sprawują kontrole nad działalnością zarządu spółki".

W odpowiedzi burmistrz Grzegorz Watycha wyjaśniał, że "umowa łącząca spółkę NTvK z prezesem zarządu to umowa o świadczenie usług zarządzania, w której nie określono czasu pracy, gdyż prezesi zarządów spółek mają nienormowany czas pracy. Nie wyłącza to możliwości pełnienia innych funkcji w spółkach kapitałowych, za wyjątkiem spółek konkurencyjnych. Jednocześnie wskazuję, że nadzór nad realizacją powierzonych zadań i ocenę stopnia wykonania celów zarządzania sprawuje Rada Nadzorcza".

Wracając do ogłoszonego właśnie konkursu, od kandydata na stanowisko prezesa wymaga się m. in. wyższego wykształcenia, co najmniej 5-letniego stażu pracy lub prowadzenia działalności gospodarczej, w tym co najmniej 3 lata doświadczenia na stanowisku kierowniczym lub w zarządzaniu działalnością gospodarczą i posiadania prawa jazdy. Do tego dochodzi znajomość przepisów prawa związanych z funkcjonowaniem spółek praw handlowego, telekomunikacyjnego w zakresie świadczonych przez spółkę usług, prawa prasowego oraz dotyczącego mediów elektronicznych, a także odporność na stres i dyspozycyjność.
Preferowane jest ukończenie kierunku studiów związanych z telekomunikacją, marketingiem, zarządzaniem, mediami, dziennikarstwem, uprawnienia Ministra Skarbu dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa, doświadczenie na stanowisku kierowniczym w spółce prawa handlowego i znajomość języka angielskiego.

Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są do 17 września br. w siedzibie spółki przy ul. Józefczaka 1. Rozmowy kwalifikacyjne zostaną przeprowadzone do 1 października br.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Maciej21.08.2021, 23:36
Wstążko & kolesio, Myślisz, że to tego typu dylemat ? Przez kogo wg Ciebie ucieka ?
Wstążki & kolesiostwo21.08.2021, 21:09
Maciej
Myślę że bardziej trafnym pytaniem jest przez kogo? Watycha zostanie niedługo sam na sam z myślami nieuczesanymi
Maciej21.08.2021, 19:52
Prezes Kos to dobry menadżer, wcale się nie dziwie, że ucieka z tej spółki. Może warto się zastanowić i odpowiedzieć dlaczego ?
derr21.08.2021, 12:03
Ktoś może mi wyjaśnić czy jest sens utrzymywania tego medium? Po co samorządowi taki "majątek"? Samorządy nie są od prowadzenia działalności gospodarczej ani od posiadania udziałów w spółkach.
Poważnie pytam.
Wstążki & kolesiostwo21.08.2021, 10:06
Jedno wielkie kolesiostwo. A już z tym nadzorem koesiów przez kolesiów to dramat. W wymaganiach trzeba było jeszcze dopisać służalcza uległość i wypełnianie irracjonalnych poleceń pani Steg. Kosa szkoda widać kolejna kompetentna osoba opuszcza ten tonący okręt przez tą panią.
Prawnik lokalny21.08.2021, 09:28
W tekście wspomniano o prawniku Pustówce, który jest członkiem Radi Nadzorczej Telewizji Kablowej. Należy dodać dla jasności czytelników, a może i Burmistrza, iż obsługę prawną spółki Rusiński zapewnia... prawnik Pustówka.
Czy coś jeszcze do wyjaśnienia o nadzorujących telewizję?
Tadek21.08.2021, 01:02
Pytanie zasadnicze , przy takich oczekiwaniach w wykształceniu i doświadczeniu , to jako będzie wynagrodzenie ( niezależnie od sposobu zatrudnienia ) .?
Może się zgłoszę .?!!!!
Wiesiek20.08.2021, 23:27
Oby przyszła nowa, młoda świeża krew i rozwaliła ten beton kolesiarstwa w NTVK. Oby zmieniła się oferta na lepsze, monopol w tej firmie na blokach skończył się już 6 lat temu, gdy zaczęła gryźć się ze Spółdzielnią i konkurencja na tym skorzystała.
Kandydat20.08.2021, 20:40
Szkoda że w TVP nie ma konkursu na prezesa -DWA M I L I A R D Y zł
PiterQ20.08.2021, 20:10
@Spostrzegawcza
Kluczowym słowem jest tu "preferowane". Oznacza to, że "fajnie by było" gdyby kandydat ukończył któryś z tych kierunków studiów. Ale wymagania podstawowe wcale nie są wygórowane. Wystarczy mieć przez pięć lat stragan z pieczarkami na tyle rozwojowy, że po dwóch latach jego prowadzenia zatrudniło się dwie osoby, oraz ogarnąć trochę przepisów prawa dotyczącego mediów elektronicznych i masz szanse na tę robotę. Ja tu szału nie widzę.
Spostrzegawcza z wiochy20.08.2021, 19:07
Preferowane jest ukończenie kierunku studiów związanych z telekomunikacją, marketingiem, zarządzaniem, mediami, dziennikarstwem, uprawnienia Ministra Skarbu dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa, doświadczenie na stanowisku kierowniczym w spółce prawa handlowego i znajomość języka angielskiego.

Ciekawe, kto ma takie papiery ??!!!
Prezesy20.08.2021, 19:01
Wymagania spore. /.../

Ma autor powody do obrażania ludzi i przypisywania komuś nieuczciwości? To proszę to zgłosić. Odwagi życzę.
Moderator.
zdziwiony20.08.2021, 18:52
A pan burmistrz dalej nie rozumie co to jest nienormowany czas pracy? Po tylu latach "zarządzania" miastem? No to zdziwko!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl