25.08.2021, 11:17 | czytano: 10803

Uwaga, za tydzień duże zmiany na skrzyżowaniu ulicy Szaflarskiej i dwupasmówki. Będzie jak na rondzie

NOWY TARG. 1 września na skrzyżowaniu ulicy Szaflarskiej i Krakowskiej (zakopianki) wprowadzony zostanie ruch okrężny. Zmiana w organizacji ruchu ma związek z przebudową drogi przez firmę, która realizuje drogę krajową nr 47 z Rdzawki do Nowego Targu.
Na skrzyżowaniu zostanie wprowadzony ruch okrężny jak na rodzie. Będzie to tymczasowe rozwiązanie, ale faktem jest też, że jednym z etapów przebudowy DK nr 47 jest budowa ronda w tym miejscu. Na razie drogowcy zajmą się przebudową części jezdni dwupasmówki w stronę Krakowa. Na czas prac pas jezdni będzie zamknięty, a ruch samochodowy na skrzyżowaniu będzie odbywał się jak na załączonym schemacie.
"W ramach prac związanych z budową nowego przebiegu DK47 Rdzawka-Nowy Targ na skrzyżowaniu z ul. Szaflarską wprowadzony zostanie ruch okrężny i zostanie zamknięty fragment jezdni w kierunku Krakowa a ruch w obu kierunkach będzie odbywał się na jezdni w kierunku Zakopanego, zgodnie z planszą z załącznika" - brzmi komunikat wykonawcy.

Fot. /dk47-rdzawka-nowytarg.pl

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
miejscowy27.08.2021, 12:42
Do Jola nic nie wiadomo póki co wszystko zależy od uzgodnień GDDKiA w Krakowie, starostwa , mieszkańców polany szaflarskiej i inwestora polany szaflarskiej . Pokazali wizualizację węzła południowego zakopianki wraz z rondem na zjeździe do obwodnicy na Sącz. Tutaj ma być droga zwykła i tak samo ma być rondo na obecnym skrzyżowaniu zakopianki z ul. Szaflarską , które ma zastąpić obecne skrzyżowanie z tzw. wysepką. także ta wizualizacja podana w tym artykule w żaden sposób nie wprowadza w błąd.
Jola26.08.2021, 13:24
Według wizualizacji, która była kilka miesięcy temu tutaj wrzucona, rondo będzie kilkadziesiąt metrów bliżej w stronę Castoramy, pomiędzy dwoma ogrodami działkowymi. Tak to wyglądało. Tego przejazdu ma nie być.
K.25.08.2021, 22:59
@XYZ - a czym się ma kończyć? Ścianą czy pasem do lądowania?
miejscowy25.08.2021, 20:26
Do xyz a jak się ma kończyć jak jej zakończenie będzie połączeniem ze starą drogą i węzłem na Sącz dodatkowo rondo turbinowe na skrzyżowaniu Szaflarskiej z Zakopianką było planowane już z 5 lat temu... Wiele dróg ekspresowych klasy g kończy się właśnie węzłem albo z pasem rozbieg owym albo rondem na skrzyżowaniu... Ronda są dobre ale Polacy po nich niestety nie umieją jeździć... ???????
XYZ25.08.2021, 14:51
Szybka dwujezdniowa droga DK47 będzie się kończyła...rondem. Sabotaż czy brak wyobraźni projektantów i Inwestora?
qwerty25.08.2021, 13:36
na matury nie dało się wjechać do nowego targu od wschodu, to teraz nowe korki na rozpoczęcie roku szkolnego, gratulację dla władzy, jakbyście kiedyś remontowali jeszcze jakąś drogę najlepiej do kościoła to zacznijcie 15 sierpnia albo w Wielkanoc
Pio.25.08.2021, 12:31
No i dobrze, przynajmniej będzie bezpieczniej.
miejscowy25.08.2021, 11:59
Super:) w końcu to feralne skrzyżowanie zostanie przebudowane. Faktem jest również, iż to skrzyżowanie nie powinno być tak feralne gdyby kierowcy nie jeździli na przypał tylko tak jak należy. oby Rondo szybko powstało bo jak dobrze rozumiem póki co będzie ruch okrężny na podobieństwo " dzikiego ronda w Nowym Sączu"- będzie ciekawie :) niestety korki będą murowane.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl