27.08.2021, 11:08 | czytano: 4962

Od września - kolejny etap przebudowy kolejowej "zakopianki"

zdj. Podhale24
Latem remonty kolejowe i przebudowy objęły m. in. odcinek między Skawiną a Zakopanem. We wrześniu rozpocznie się kolejny etap inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych na trasie Sucha Beskidzka - Chabówka - Zakopane. Remont dotyczyć będzie też stacji Poronin. Od środy - znów wraca komunikacja zastępcza.
- Po wakacyjnej przerwie - rozpocznie się kolejny etap prac między Suchą Beskidzką a Chabówką i Zakopanem, m.in. na szlakach Osielec - Bystra Podhalańska, Jordanów - Skawa - Chabówka oraz Biały Dunajec - Poronin - Zakopane. Inwestycje na trasie Kraków - Zakopane pozwolą skrócić czas podróży pociągiem do stolicy Tatr oraz zwiększyć dostępność do kolei i poziom obsługi podróżnych na stacjach i przystankach - wymienia Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK.
Remontem objęte będą też przejazdy kolejowo-drogowe i urządzenia sterowania ruchem.

- Efektem wielobranżowych prac będą szybsze i sprawniejsze podróże do stolicy Tatr. Czas jazdy pociągiem z Krakowa do Zakopanego wyniesie nieco ponad 2 godz. Czyli skróci się o ponad godzinę. Modernizacja kolejowej "zakopianki" , prowadzona jest w ramach projektu "Prace na liniach kolejowych 97,98,99 na odcinku Skawina - Sucha Beskidzka – Chabówka – Zakopane". Na realizację przeznaczono przeszło 1,1 mld zł netto. Zakończenie przedsięwzięcia planowane jest w 2023 r. - dodaje rzeczniczka.

Od środy, 1 września na odcinku Kraków - Zakopane wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa za pociągi Intercity. Za składy Polregio, pojadą autobusy na odcinku Sucha Beskidzka – Zakopane.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Mmm28.08.2021, 22:56
Dziękuje moderatorowi za informacje pozdrawiam
Mmm27.08.2021, 18:15
Jak dostac sie z lasku do jordanowa?gdzie bedą przystanki zastepcze autobusowe i o której godzinie bo na stacji w lasku nie mroźna uzyskać informacji

Strona portalpasazera.pl - tam są szczegóły.
"Lasek: miejsce zatrzymania zastępczej komunikacji autobusowej - przystanek autobusowy Lasek PKP - 200 m od stacji PKP".
W wyszukiwarce na stronie wystarczy wpisać skąd się chce jechać i dokąd oraz o której godzinie.
Moderator.
antyświatło27.08.2021, 16:57
Czy Nowy Targ- Zakopane - Nowy Targ pociągi kursują?

Do wtorku, 31 sierpnia - tak. Od 1 września - komunikacja zastępcza. Polecam ostatnie dwa zdania w tekście. Moderator.
Obserwator27.08.2021, 13:44
Wkoncu moze skoncza sie korki na ludzmierskiej...
Kierowca27.08.2021, 11:34
Jest podany termin kiedy pociagi znów ruszą? 2022?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl