02.09.2021, 11:16 | czytano: 18788

Wypadek podczas koszenia. Puszka raniła 10-latkę

Fot. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Podczas prac przy koszeniu trawników przy ulicy Szaflarskiej doszło do wypadku.
Jak ustaliła policja, spod kosiarki wyleciała leżąca w trawie puszka, prawdopodobnie po dezodorancie, która uderzyła w znajdującą się przy placu zabaw 10-letnią dziewczynkę. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe i policja. Dziecko zostało opatrzone przez ratowników, ale na szczęście nie odniosło żadnych poważnych obrażeń.
r/ zdj. Szymon Pyzowski
komentarze
Lokator07.09.2021, 23:10
I spółdzielnia nie dba o bezpieczeństwo kosiarka na dal kosi trawniki szczerze man nadzieję że nie stanie się ponownie druga taka sytuacja bo jak widać kierownictwo spółdzielni nic se z tego nie robi nic . Brawo dla prezesa brawo dla zarządu brawo dla rady nadzorczej .
Lokator04.09.2021, 17:39
Kosiarka wyrzut boczny nigdy nie powinna wykonywać koszenia w terenie bloków tylko do takich działań powinna być wykonywana praca kosiarką z koszem lub deflektorem lub kosiarka mulczująca nic innego nie powinno iść na koszenie z wyrzutem bocznym w okolicach bloków mieszkalnych .

Spółdzielnia Mieszkaniowa po prostu zakupiła zły sprzęt i sprzęt powinien być wymieniony na inny sprzęt z koszem lub deflektorem ale nie polecam nigdy więcej użyć traktorka z wyrzutem bocznym bo do takich tragedii może dochodzić częściej ....
mieszkam tu też03.09.2021, 01:07
@Marian, "dawniej ludzie biegali po polach na boso"? Hahahaha! Ale to chyba w XIX wieku tak boso biegali. Musisz mieć bardzo starego dziadka, jeśli to pamięta, albo raczej ma dziadek niezłą fantazję do opowiadania bajek ;)
A kleszczy najwięcej jest w zaroślach pod lasem. Lubią najbardziej miejsca na granicy lasu i łąki. A tam nikt nie chodził nigdy z kosiarką. Więc ta Twoja teoryjka, Marianie, kupy się nie trzyma.
Klimat się ociepla i nie tylko kleszcze do nas zawędrowały, przywożone przez gromady turystów z innych części Polski. Wiele innych gatunków rozszerza swoje siedliska na tereny, gdzie kiedyś ich nie było. Można by długo opowiadać co nowego z fauny i flory zaczęło się pojawiać w lasach i na łąkach w ostatnich latach, a czego kilkadziesiąt lat temu w ogóle nie było na naszych terenach.
Co do artykułu, to moje wrażenia są takie, że niestety panowie od koszenia niespecjalnie uważają co robią. A powinni jednak bardziej uważać na przechodniów, a tym bardziej na dzieci na placu zabaw. Chyba tymi kosiarkami można tak manewrować, żeby wylot nie był skierowany na nikogo. Nie wiem czy oni mają jakiekolwiek przeszkolenie? Miejmy nadzieję...
Qwerty02.09.2021, 23:24
Coraz wiecej miast rezygnuje z koszenia i zostawia łąki kwietne z których jest więcej pożytku dla klimatu i pszczół .
kris02.09.2021, 22:38
JA się pytam , GDZIE SĄ KOSZE NA ŚMIECI, ....jak by były kosze w mniejszych odstępach ... śmieci w trawie było by mniej.... kosić trzeba pisanie o spalaniu trawy,nie koszeniu hmmm...GŁUPOTA nie zna granic
Marian02.09.2021, 22:20
Droga Aniu popytaj swoich dziadków jak dawniej ludzie biegali po polach na boso w krótkich spodenkach chodzili po lasach i nikt nie łapał kleszczy dlatego że pola były zadbane uprawiane lasy sprzątane po wycinkach a teraz wszystko zaniedbane jest świetne środowisko do rozwoju tych miłych pajęczkow.
Anka02.09.2021, 20:26
Xcd, czy Ty jesteś normalny? Kłaniają się podstawy biologii.
Xcd02.09.2021, 19:35
Może nie kosić wcale tylko potem nie dziwcie się skąd tyle jest kleszczy żmij i innego robactwa.
ZGŁUPIELI , ALBO ZEŚWIROWALI02.09.2021, 18:42
Tyle pieprzenia w tej banalnej sprawie . Nie koszą - interwencje ,że nie koszą . Koszą - interwencje, że koszą . A może tak zlikwidować zakład zieleni i wysłać ich na bezrobocie ? Będzie lepiej , będzie oszczędniej i będzie jak chcą brudasy i nie lubiący porządku i zieleni . Nowy Targ to cholernie dziwne miasto i ludzie specyficzni .TAKIE TYPOWE WSIOKI, CO NAGLE STALI SIĘ MIESZCZANAMI I ZGŁUPIELI KOMPLETNIE.
ciekawy02.09.2021, 16:42
Czy kosiarka miała zabezpieczenie / osłonę / przed wyrzucaniem np. kamieni od noża ? Często widzi się jak np. rolnicy koszą kosiarką rotacyjną bez osłony, aż ciarki przechodzą co by było gdyby wyrzuciło kamień spod noży i trafiło postronną osobę. Pamiętajmy o osłonach !!!!!!!!!!!
Dziewczynce życzę powrotu do zdrowia.
eko02.09.2021, 16:41
@alik. Na jesień palić trawę,ptaszkom i ich gniazdkom nie krzywda,krzywda tylko szkodnikom(naturalny nawóz,fosfor,potas i puszki wypalone można pograbić).
alik02.09.2021, 14:06
Ale to sami sobie gotujemy ten los. A kosić należy 2 razy w roku, lub na wiosnę spalać trawę.
lb02.09.2021, 13:52
na swiecie dochodzi sie do wniosku, ze dla klimatu lepiej, zeby nie kosic terenow zielonych, wiec u nas - jak 3-4 lata temu kosili 1-2 razy do roku, teraz zrobili z tego jakies zawody i koszą doslownie co tydzien-dwa. no takze brawa.
pani E02.09.2021, 13:50
rozrzucajcie dalej śmieci ! co tam ta puszka robiła?
Bilgun Ariunbatar02.09.2021, 13:45
Raz zniszczone samochody, innym razem ranne dziecko. Może lepiej faktycznie było by nie kosić?
Radek02.09.2021, 13:04
Tak samo Ci co kosza pobocza powinni czekać jak auto przejedzie i wtedy kosić , ale im się spieszy , wiele razy obiło mi karoserie kamieniami bądź puszkami leżącymi w trawie .
Ale nie nie zatrzymałem się i nie domagałem się odszkodowania za zniszczony lakier bo szkoda mi było tych pracowników w pocie czoła zasuwajacych w tych spalinach .
Pomyslalem ze powinni być przeszkoleni i kosić z przerwami albo nocą jak mniejszy ruch bo jak właściciel zapłaci komuś za obity lakier to wtedy się naucza ze trzeba trochę uważać .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl