06.09.2021, 14:23 | czytano: 2464

Pod Tatrami trenują pięściarze grupy KnockOut Promotions (zdjęcia)

ZAKOPANE. Na letnim obozie przebywają czołowi polscy pięściarze zawodowi największej polskiej grupy boksu zawodowego KnockOut Promotions, ale także z innych grup - w tym ekipa Michała Cieślaka, który szykuje się do walki o mistrzostwo świata.
- Jest wiele grup w jednym miejscu. Promujemy sport, a przede wszystkim pięściarstwo i umożliwiamy tym zawodnikom walki sparingowe, treningi pod okiem najlepszych trenerów i przygotowanie do najważniejszych tegorocznym imprez - mówi Daniel Bartłomowicz, dyrektor ds. organizacyjnych grupy Knockout Promotions.
Takie obozy szkoleniowe organizowane są w Nosalowym Dworze od ponad 4 lat - latem i zimą. Nad formą pięściarzy czuwają trenerzy Andrzej Liczik, Jerzy Baraniecki i Karok Kosak. W Centrum Kongresowego Gerlach przebywają prawdziwe gwizdy pięściarstwa - mi.n Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, Krzysztof Głowacki, Fiodor Czerkaszyn, Kamil Szeremeta, Michał Cieślak- pretendent do tytułu MŚ.

- Realizują kompletny cykl treningowy, w tym bieganie po górach. Zajęcia są niezwykle wyczerpujące i - jak to mówimy - "wykuwające stal". To nieodłączny element naszych obozów i letnich i zimowych. Po takim "bieganiu po górach" - chłopcy na koniec dnia chcą umrzeć, ale to potem procentuje na ringu - śmieje się Bartłomowicz.

Obozy trwają ok. 2 tygodni. Obecny rozpoczął się 28 sierpnia i potrwa do 9 września. - Zawodnicy mają zapewnione optymalne warunki treningowe, mają tu przygotowany pełnowymiarowy, siłownię, sale treningowe z ciężkimi workami. Pełen profesjonalizm - podsumowuje dyrektor grupy KOP.

s/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl