09.09.2021, 09:27 | czytano: 9286

Powstanie nowy budynek szkoły rolniczej w Nowym Targu. Stary będzie wyburzony, a uczniowie przenieśli się do Ludźmierza

Rozpoczęcie roku szkolnego w Ludźmierzu. Fot. ZSCKR
Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu nowy rok szkolny powitali w murach dawnej szkoły podstawowej w Ludźmierzu. Budynek na Kokoszkowie zostanie przebudowany.
Dyrektor Łukasz Fudala nie chce na razie zdradzać szczegółów dotyczących finansowania i samego remontu, terminu jego rozpoczęcia i zakończenia. - Nie chcę zapeszać, ani tym bardziej wprowadzać w błąd - mówi podhale24.pl. - Mam jednak nadzieję, że na przełomie września i października będę mógł się podzielić pewnymi już informacjami i przedstawić wizualizację nowego budynku.
Dyrektor zdradza tylko, że stara szkoła powinna zostać wyburzona jeszcze w tym roku.

Na razie 650 uczniów i 30 słuchaczy nowotarskiego „rolnika” uczyć się będzie w dawnym budynku SP w Ludźmierzu, do którego zresztą część z nich przeniesiona została już w ubiegłym roku szkolnym.

p/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Weciok11.09.2021, 21:31
Czy zburzenie tego obiektu, to zemsta Obajtka, za wyrzucenie z tej szkoły ?
sasiad z ulicy11.09.2021, 19:39
Zburza bo jest za duża , postawia 1 piętrowa, albo parterowa, ciekawe czyj to pomysł , bo nie Tylko moim zdaniem , szkoła wybudowana w latach 70- tych , bylaw nowoczesna
Oluska10.09.2021, 22:05
Co prawda minęło już 10lat, może realia i wymogi uczniów się zmieniły, ale nie zlicze ile razy trzeba było z buta z dworca autobusowego na kokoszkow gnać i jakoś rodzice żadnych roszczeń nie mieli.0 leciała 7:50 ale żeby się zmieścić to trzeba było chyba na przystanku startowym wsiadać, a i tak jechała że na lekcje się spóźniali. Większość ciągła z buta, z dworca, alejki, rynku i problemów nie mieli jeszcze pod tą górę. Niech sobie teraz dojadą pod kombinat i przez ławę mogą iść z buta trochę ruchu im nie zaszkodzi a droga porównywalna co z dworca na kokoszkow i jeszcze nawet wygodniej bo nie pod górę. Już nie róbmy z uczniów takich księżniczek...super że szkołą się stara i chce się powiększać i być moze poszerzac ofertę, a pretensje najwyżej do Powiatu dlaczego dwa stojące duże budynki należące do rolnika sprzedał POdhalance. Dobrze że ministerstwo przejęło szkole bo nasze lokalne władze już dawno by ja zniszczyli...
nowotarżanka10.09.2021, 11:19
dzieci zaczynają szkolę w wieku 15,14 lat, do swoich samochodów to im chyba jeszcze daleko ,żeby podawać to jako argument na+
all10.09.2021, 01:05
JA jako rodzic o Tym że zajęcia będą w Ludźmierzu dowiedziałam się jak dostarczyłam badania swojej Córy , dostałam kwitek i ..co tu robić,,...? więc przed pracą śmigam do Ludźmierza ostatnio przejazd Alejami do szkoły 29 minut . na styk ...autobusy przepełnione ,,jaka pandemia:):) ,, dramat chyba przeniosę córę bo ja nie wyrabiam do pracy.... POLSKA RZECZYWISTOŚĆ
w-nt09.09.2021, 22:38
Do @ rodzic pewnie w zeszłym roku informowali chyba Ciebie bo nikogo innego ,tak dzieci sobie radzą bo muszą iść z buta przez las Grelem bez chodników i zatłoczoną ulicą prze cieżarówki z budowy zakopianki lub Ludżmierską ,większość uczniów nie ma jeszcze prawa jazdy i chyba raczej autami nie jeżdżą ."i w wielu przypadkach lokalizacja szkoły sprawia, że nie muszą przejeżdżać przez zakorkowany Nowy Targ" tak chyba ,że są od strony Czarnego Dunajca lub tamtych okolic .Rodzicu zastanów się co piszesz bo piszesz bzdury albo jesteś nie doinformowany.
P.F.09.09.2021, 22:30
Kurcze, ale ta szkoła naprawdę jest ok. To chyba najbardziej normalna szkoła średnia w N.T. skończyłem te szkołę 3 lata temu, no teraz to pewnie mają utrudnienia , trochę szkoda. Oby jak najszybciej wrócili nKokoszkow .
Uczeń09.09.2021, 22:09
Powinna być informacja przy składaniu papierów do szkoły o tym tym bardziej że uczniowie muszą jeździć na własny koszt(szkoła daje pieniądze na remont a nie mają na dofinansowanie busa do ludzimierza) , w MZK po lekcjach nie da się zmieścić, brak organizacji i logicznego myślenia!
Łukasz09.09.2021, 21:58
rodzic: ile procent uczniów ma prawo jazdy??? 20%? Na ul. Ludźmierskiej nie ma korków???
ZZZZZZZZ09.09.2021, 21:56
Bajzel na kołach. Komunikacja miejska niedostosowana do nowych realiów. Autobusy przepełnione, o niewłaściwych godzinach i zbyt małej częstotliwości. Do tego dojazd i wyjazd czasochłonny, przez zakorkowaną ul. Ludźmierską... Pod szkołą w Ludźmierzu ograniczona ilość miejsc dla samochodów i niebezpieczny wyjazd ze słabą widocznością w obu kierunkach... CO MA NA TEN TEMAT DO POWIEDZENIA DYREKCJA SZKOŁY I MZK???
OPAMIĘTAJCIE SIĘ DYREKTORZY09.09.2021, 21:27
Dziwię się ,że dyrekcja szkoły nie interweniuje w MZK , by ten skoordynował rozkład jazdy z godzinami lekcji w szkole, bo inaczej straci na tym najbardziej poziom nauczania , bo uczniowie większość czasu spędzą na przystanku oczekując na przyjazd autobusów zamiast na lekcji w klasie .
rodzic09.09.2021, 20:58
Przy składaniu dokumentów uczniowie i rodzice byli informowani o tym, że zajęcia będą się odbywały w Ludźmierzu. Z dojazdem do szkoły może ktoś mieć problem, ale uczniowie radzą sobie. Duża część uczniów dojeżdża do szkoły własnymi samochodami i w wielu przypadkach lokalizacja szkoły sprawia, że nie muszą przejeżdżać przez zakorkowany Nowy Targ.
abc09.09.2021, 18:03
Współczuję młodzieży, ale jeszcze bardziej nam - mieszkańcom. Ludźmierz staje się wsią rozjeżdżoną przez samochody omijające zatłoczoną zakopiankę, a teraz jeszcze paraliż podmiejskiej komunikacji. Mnóstwo osób jeździ przecież do pracy i z pracy autobusami i jest problem. To są sprawy, o których powinni pomyśleć wynajmujący taką szkołę. Nie wspomnę już o takich drobnostkach, jak przepełnione kosze na śmieci.
Takie decyzje między starostwem a gminą warto byłoby rozważyć ze wszystkich stron, bo dobrze, że wykorzystuje się pusty budynek, ale też budynek to nie wszystko.
Magda09.09.2021, 14:42
Jak można było poinformować o zajęciach w Ludźmierzu już po wyborze szkoły przez młodzież? Żadnego transportu im nie zapewniono, na moje pytanie o transport padło tylko: ?Dwójka jeździ?. Dyrektor jest doprawdy niepoważny. Absolutny brak szacunku do uczniów i rodziców.
miasteczkowy09.09.2021, 14:36
wies>miasto
A dyrektor MZK na imprezie Związku Podhalan, o przepraszam teraz na nową pasję: wycieczki po Tatrach z synem prezesa ZP. Swoją drogą ciekawe czy w poniedziałek był na urlopie?
swistak09.09.2021, 13:47
Po pierwsze, nie uczniowie przenieśli się tylko uczniów przeniesiono. Po drugie, pokazano uczniom, że władza się z nimi nie liczy. Uczniowie spod NT będą dziennie tracić po parę godzin na dojazdy lub będą zmuszone opuszczać lekcje bo inaczej nie będą mogły dojechać do domu. Straconego czasu nie da się odzyskać. Dziwicie się, że młodzież jest wkurzona? A Zalewska swoje tysiące euro zawija w sreberka.
wieś > miasto09.09.2021, 13:33
@ w-nt MZK po raz kolejny udowadnia, że nie ma nic wspólnego ze sprawną komunikacją miejską. Nic nowego... Lata lecą a to dalej jest dziadowania jak wszystko za miłościwie nam panujących.
stary weciok09.09.2021, 11:57
Porażka dyrekcji - żeby nie zapewnić transportu dojeżdżającym uczniom, oni zapisywali się do szkoły w Nowym Targu a nie Ludźmierzu, a będzie gorzej bo zima za pasem.
Baca09.09.2021, 11:52
Aszkola jedynka pusta a takie dobre warunki....
w-nt09.09.2021, 11:33
Tak powstanie nowa szkoła ,stara zburzona ,dzieci chodzą tymczasowo do zastępczej ,dokładnie chodzą ,bo nie mają czym dojechać do odległej szkoły .Autobus już kilka razy nie zabrał uczniów bo przepełniony innym razem muszą czekać godzinę albo lepiej bo nie ma dojazdu .Oczywiście dyrekcja i ciało pedagogiczne autami a uczniowie z buta może ktoś wreszcie pomyśli ,że jak przenieśli szkołę w odległe miejsce to trzeba zapewnić uczniom bezpieczną komunikację czy znów czekamy na tragedię i wtedy "wielcy" będą nad tym myśleć.
Janek z Olczy09.09.2021, 09:57
Po co wydawać pieniądze i budować za miliony nowe budynki, skoro w ludźmierzu jest gotowa infrastruktura do tego by kształcić młodzież?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl