10.09.2021, 18:16 | czytano: 1795

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych

zdj. KPP w Nowym Targu
Policjanci z powiatu nowotarskiego prowadzą spotkania z uczniami szkół podstawowych w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi podczas spotkań przekazują najmłodszym informacje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
"Po wakacyjnej przerwie dzieci wróciły do szkół. O to, aby droga do i ze szkoły była bezpieczna dbają policjanci z nowotarskiej komendy i podległych komisariatów. Od początku września mundurowi prowadzą spotkania profilaktyczne z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas prowadzonych spotkań, funkcjonariusze przypominają dzieciom zasady obowiązujące w ruchu drogowym oraz jak należy poruszać się po drodze. Policjanci przekazują wiele cennych wskazówek, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachęcają do noszenia elementów odblaskowych. Podczas rozmów z uczniami policjanci zwracają także uwagę na bezpieczeństwo w trakcie zabaw z rówieśnikami i kontaktach z osobami obcymi" - komentuje KPP w Nowym Targu.

Funkcjonariusze podczas wizyt w szkołach zachęcają również do udziału w XI Edycji Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Celem tej akcji jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażania uczniów w elementy odblaskowe, a także możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

opr.s/
komentarze
zły10.09.2021, 19:37
Dla młodzieży,dzieciaczków priorytet to tel.komórkowy nie rady rodziców,policjantów.Szkoda że w tych nowych czasach pasek służy tylko do odzieży,bo kiedyś miał wiele funkcji,nawet wychowawczych.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl