10.09.2021, 17:28 | czytano: 4684

Pijany kierowca - bez prawa jazdy, przekroczył dozwoloną prędkość i uciekał przed policjantami

zdj. ilustracyjne/ Podhale24
30-letni kierujący mazdą przekroczył dozwoloną prędkość o 47 km/h i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że nie posiadał prawa jazdy i był pod wpływem alkoholu.
W Zubrzycy Dolnej policjanci ruchu drogowego nowotarskiej komendy dokonali pomiaru prędkości mazdy jadącej w kierunku Jabłonki. Okazało się, że kierujący jechał z prędkością 97 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h.
"Policjant dał sygnał kierowcy do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna kierujący samochodem zwolnił, po czym nagle przyspieszył i odjechał. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg. Ten jednak nie reagował na wydawane polecenia do zatrzymania się. W pewnym momencie kierowca skręcił w boczną drogę i dalej uciekał pieszo, lecz po chwili był już w rękach policjantów. Okazało się, że 30-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania i był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie" - czytamy w relacji KPP w Nowym Targu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i ucieczkę przed policjantami grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenia, przekroczenie dozwolonej prędkości i kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Janek11.09.2021, 12:22
Tam często jeżdżą jako na Orawie pod wpływem .przecież swój swojemu krzywdy nie zrobi a do domku tylko 2 zakręty. Tam jest jak w tym filmie Sami Swoi Niech się dzieje wola Boża a sprawiedliwość i tak musi być po naszej stronie. Zaścianek Polski gdzie prawa są inne .
Polak10.09.2021, 19:23
Myslalem na początku ze to Mariusz ale Mariusz jest ciut starszy .

Ale zachowanie identyczne
lb10.09.2021, 19:17
Zubrzyca to jest chyba stolica polskiego pijaństwa za kierownicą :]
strażak dyndu dyndu10.09.2021, 17:40
to gnój
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl