14.09.2021, 09:53 | czytano: 5020

Strażacy z Łapsz z nowym samochodem

Fot. OSP Łapsze Wyżne
W Łapszach Wyżnych odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie kluczyków do nowego średniego samochodu bojowego Volvo FL GBA 4/16 dla druhów z OSP.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Łapszach Wyżnych pw. Świętych Piotra i Pawła. Następnie miał miejsce przemarsz pododdziałów pod dowództwem aspiranta Wojciecha Barnasia, kompani honorowej pod dowództwem druha Pawła Trzopa oraz pocztów sztandarowych pod dowództwem druha Józefa Sowy, przy akompaniamencie orkiestry dętej z Łapsz Wyżnych, na czele z kapelmistrzem Józefem Gryglakiem.
Przed poświęceniem wozu, została przypomniana historia jednostki założonej 1912 roku. Druhowie zostali odznaczeni licznymi medalami między innymi Krzyżami Zasług wręczonymi przez ministra Edwarda Siarkę w asyście poseł Anny Paluch. Zostały również wręczone podziękowania dla osób szczególnie zaangażowanych przy zakupie samochodu jak i zasłużonych dla jednostki. Samochód oraz sprzęt został poświęcony przez proboszcza Bogdana Kadłuczko, klucze oraz dokumenty zostały przekazane przez poseł Annę Paluch, wójta gminny Jakuba Jamroza oraz sołtysa wsi Antoniego Sołtysa. Potem nastąpiła prezentacja pojazdu. Po prezentacji zaproszeni goście zabrali kilka słów. Na koniec uroczystości przeszła uroczysta defilada, a goście oraz druhowie zostali zaproszeni do remizy na poczęstunek. Wieczorem mieszkańcy oraz strażacy bawili na zabawie tanecznej.

Źródło: OSP Łapsze Wyżne, oprac. r/
komentarze
tak to jest15.09.2021, 08:33
Adam ! Co w tym dziwnego ? Ta gmina dalej żyje w czasach PRL u . masz przykład co się zmieniło ??? Trybuna była , była ....komitet do przecinania wstęgi był, był.. Władze przemawiały... obiecywały... odznaczały odznaczały no i wszystko jasne!!!!
OKey14.09.2021, 22:56
@Adam
masz rację ;-) zdjęcie jak z archiwum
Adam14.09.2021, 11:49
dwunaste zdjęcie to zupełnie jak z lat pięćdziesiątych, gdy Partia nawiedzała wsie. Tylko orzeł m koronę, a tak to wszystko to samo.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl