15.09.2021, 10:29 | czytano: 7771

Taksówkarze zatrzymali pijanego kierowcę

Fot. Piotr Korczak
ZAKOPANE. 46-latek z Kościeliska miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, gdy próbował wyjechać z parkingu przy ulicy Kościuszki. Zatrzymali go
Około godz. 13 zakopiańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego, który usiłował odjechać samochodem z parkingu przy ulicy Kościuszki w Zakopanem. Na miejscu policjanci zastali kierowcę, który zatrzymał volkswagena passata blokując mu wyjazd. Do zablokowania dalszej jazdy przyłączyli się też inni kierowcy z postoju taxi.


Początkowo podejrzenie prowadzenia pojazdu padło na kobietę, ale ostatecznie okazało się, że jest tylko pasażerką. Do prowadzenia pojazdu przyznał się 46-letni mieszkaniec Kościeliska, który już posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych za wcześniej popełnione przestępstwo jazdy po alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.- Dzięki odwadze i wzorowej postawie kierowców, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu - mówi podkom. Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji. - Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat, natomiast za złamanie sądowego zakazu można stracić prawo jazdy nawet na 15 lat.

KPP Zakopane, oprac. r/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
komentarze
Cyc Malina15.09.2021, 14:55
"...kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu - mówi podkom. Roman Wieczorek..."
Taaa do następnego razu, raz już został wyeliminowany i zrobił to kolejny raz i zapewne nie ostatni. Dopóki się prawo z pijakami za kółkiem czyli potencjalnymi mordercami będzie cackać to tak będzie. Pisałem to już raz i napisze drugi, powinien taką grzywnę dostać żeby tak z pięć lat musiał to spłacać może wtedy by dało patusowi coś do myślenia.
avivat15.09.2021, 14:48
Nie mogę się doczekać nowelizacji, gdzie jest przewidywana konfiskata samochodu po 1,5% alkoholu, a jeżeli dojdzie do wypadku to już po 0,5% alkoholu. W końcu może będzie bezpiecznie.
Ja15.09.2021, 13:54
Postawa oczywiście godna pochwały. Udaremniona jazda potencjalnie niebezpiecznego kierowcy na drodze. Należy to oczywiście docenić. Jednak w tym środowisku postawa prospołeczna najczęściej postrzegana jest jako donosicielstwo, dlatego należy być z pochwałami ostrożnym, bo można jedynie zaszkodzić tym, którym gratulować się powinno.
Osobiście, gratuluję!
Szymon15.09.2021, 12:31
Nie dość że miał zakaz to i tak wsiadł pijany ponownie..Zakaz dożywotny prowadzenia pojazdów a nie na 15 lat. To są jakieś kpiny za granicą by gnił w pace za to.
łół15.09.2021, 11:01
Dalej będzie jeździł bo mu nic nie zrobia poza 500 zł mandatem . Patologia.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl