21.09.2021, 11:06 | czytano: 3131

Gmina Łapsze Niżne czeka na plan

Powoli toczą się prace nad planem zagospodarowania przestrzennego dla gminy Łapsze Niżne. Wszystko przez spór z konserwatorem zabytków.
Trybsz to jedyna miejscowość, która uzgodniła plan z konserwatorem zabytków. - Kolejne miejscowości zostały zablokowane przez delegaturę w Nowym Targu - mówił na zebraniu wiejskim w Trybszu włodarz gminy. - Od dwóch lat przeciągamy linę, ciągle boksujemy się, słyszymy kolejne żądania.
Wójt dodał, że udało się wyłączyć nowotarską delegaturę i gminną ewidencję zabytków urząd uzgadnia teraz bezpośrednio z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Krakowie.

Sprawa ma tło personalne. Dyrektor nowotarskiej delegatury Urzędu Ochrony Zabytków Paweł Dziuban, to były wójt gminy Łapsze Niżne. Jakub Jamróz to jej obecny włodarz. Obaj dwukrotnie stawali naprzeciw siebie w walce o stanowisko wójta. Starcie to dwukrotnie – w 2014 i 2018 – wygrywał obecny wójt Jakub Jamróz, pokonując swojego poprzednika, który od kilku lat pracuje jako powiatowy konserwator zabytków. Z samorządowego podwórka spór między nimi przeniósł się na urzędowe.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
jej jej !23.09.2021, 08:34
Trudno by się nie zgodzić z piszącymi na temat działania Wójta czy Rady gminy. Wojenki wojenkami to prawda ! Ale działanie władz gminy przypominają.... jednak skok na główkę do pustego basenu ! A to dlaczego.... cały czas najpierw się mówi ogłasza a następnie myśli co w sumie potęguje podział miedzy mieszkańcami i nie tylko ! A inwestycje tak wyglądają jak np. budowa mostu, drogi, zagospodarowania przestrzennego, może troszeczkę ze sportu...budowa słynnego toru saneczkowego , lodowiska itd. to jedna wielka ściema czy ktoś jeszcze w to wieży????????
lokalny patriota22.09.2021, 22:36
No cóż, robienie kariery na grzbiecie poprzedników stało się modne. Tak też rodzą się poróżnienia i wojenki na lokalnym gruncie.
cdns22.09.2021, 12:03
Swok....Odwołanie Wójta czy nawet zarząd komisaryczny jeszcze żadnej gminie nie wyszedł na dobre!!!!! Może radni w końcu dojrzejecie do tego że nie pozwolicie na fanaberie Wójta ! Do jasnej cholery po to tam jesteście to od WASZEGO głosowania zależą podejmowane uchwały! Dobrze by było żeby Wójt posiadał wykształcenie najlepiej prawnicze ale tego nie wiem ???? Wiem i tego jestem pewny że cała ta rada łącznie z przewodniczącym jest do bani delikatni mówiąc ! No tak to jest niestety jak rozdział stanowisk w radzie przynosi się w teczce !
tak to jest22.09.2021, 08:53
W Łapszach tak jak w Maniowach też powinno być w Radzie przetasowanie ale radni to beton i to dobrej jakości rączki w górę jak wójt każe ! Przewodniczący tańczy jak wójt zagra ! Zmiana przewodniczącego w radzie była by nadzieją , że wreszcie będzie patrzeć mu na ręce ! Nie będzie chowania niewygodnych pism przepychania prywatnych interesów podejmowania nietrafionych inwestycji udawania pracy itp. Do czasu kiedy w radzie będzie Jo... Nom się to nalezy....My wiyme to nie będzie żadnego widoku na lepsze jutro. Trzeba brać przykład innych gmin .
Swok21.09.2021, 22:54
Odwołać tego biednego wojciNe o juz po sprawie.
Takie fu kcje są dla osób powszych a nie ......
Mykos21.09.2021, 19:43
Trybsz się dało, a reszty nie? Ciekawe czemu Trybsz dostał uzgodnienie..... powiem więcej, Trybsz to już miał wyłożony plan do wglądu.....
kibic !21.09.2021, 17:38
Urząd Gminy to nie ring wójcie! Ciekawe kto na tym przeciąganiu liny wygra a kto straci ? Druga sprawa to jak długo będzie trwało to boksowanie ? To też wielka niewiadoma, czy aby nie do następnych wyborów było by to trochu za długo. A reszta mieszkańców ma czekać do kiedy aż skończy się która runda ? Trzeba by zakończyć ten cyrk bo trwa on już drugą kadencję! Jeśli udało się odsunąć konserwatora od sprawy to w czym problem ? Co robi rada gminy lepiej nie pytać !
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl