23.09.2021, 19:05 | czytano: 5503

Zamieszanie po zmianie organizacji ruchu (video)

Fot. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Zniknęły miejsca parkingowe na ul. Sienkiewicza, a droga stała się dwukierunkowa. Część kierowców jeździ „na pamięć” nie stosując się do nowych oznaczeń pionowych i poziomych.
Zgodnie z zapowiedziami od czwartku 23 września wprowadzono zmiany na ul. Sienkiewicza i Jagiellońskiej. Pasy wyznaczające miejsca postojowe na ul. Sienkiewicza zostały zamalowane czarną farbą i ustawiono znaki informujące o ruchu dwukierunkowym.
Zmiany wprowadzono także na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej, Witkiewicza, Sienkiewicza i Tytusa Chałubińskiego. Pierwszeństwo przejazdu mają samochody poruszające się ulicami Henryka Sienkiewicza i Tytusa Chałubińskiego. Przy wylotach ulic Jagiellońskiej i Witkiewicza ustawiono znaki „STOP”.

Mimo zapowiedzi wjazd na ul. Jagiellońską od strony ronda im. Armii Krajowej pozostał dzisiaj otwarty.

Niestety wielu kierowców jeździ „na pamięć” nie stosując się do nowo ustawionych znaków. Kierowcy nadal starają się parkować wzdłuż ulicy. Problemy pojawiają się także na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Kościuszki. Kierowcy skręcający w lewo z ulicy Henryka Sienkiewicza zajmują lewy pas stając na skrzyżowaniu pod prąd.ms/ zdj. Marcin Szkodziński
komentarze
Temida23.09.2021, 22:25
Od Jagiellońskiej STOP, z Chałubińskiego STOP, z Witkiewicza STOP trochę nagmatwane. Uważam, że od Chałubińskiego nie powinno być STOPU tylko Chałubiński- Sienkiewicza droga główna, a resztę STOP. Z Sienkiewicza mam pierwszeństwo, a czemu z Chałubińskiego nie? Nie wiem jaki znak jest od Strony Sienkiewicza.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl