26.09.2021, 18:33 | czytano: 2604

Transformacja cyfrowa sieniawskiej szkoły (zdjęcia)

zdj. UMWM
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sieniawie, w ramach Pakietu Edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, została przekazana jedna z 22 umów grantowych na zakup wysokiej jakości urządzeń cyfrowych.
Transformacja cyfrowa szkół powstanie przy wsparciu ekspertów i trenerów Stowarzyszenia Miasta w Internecie w ramach uruchomionego przez samorząd województwa projektu Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej HUMINE. Dzięki tak podjętym działaniom szkoły staną się nowoczesnymi placówkami edukacyjnymi, odpowiadającymi na wyzwania XXI wieku.
Celem projektu jest przyznanie 22 grantów, po jednym w każdym małopolskim powiecie, na zakup wysokiej jakości urządzeń cyfrowych, pomocy dydaktycznych oraz oprogramowania w celu umożliwienia transformacji cyfrowej tych szkół i wprowadzenia do nich elementów nauczania metodą STEAM z wykorzystaniem koncepcji Kompetencji 4.0.


- Szkoły modelowe to nie tylko szkoły wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne czy sprzęt cyfrowy. To już wkrótce liderzy we wdrażaniu rozwiązań cyfrowych w procesie nauczania i rozwoju kompetencji uczniów przydatnych w czasach Przemysłu 4.0 i dynamicznego rozwoju technologii cyfrowych. Realizacja tego ambitnego wyzwania jest możliwa dzięki utworzonego w 2020 roku w Tarnowie Małopolskiego Laboratorium Edukacji Cyfrowej HUMINE prowadzonego przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” - mówi Marta Malec-Lech z zarządu województwa.


UMWM, s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
aaa28.09.2021, 08:56
Kto się zgadza na to świństwo ? Dzieci w maseczkach ? A dorośli bez ? Są tam rodzice wogóle ? Pozwalacie na to?
mieszkaniec27.09.2021, 09:03
do mieszkanki!!!

kolezanko z tego co wiem to dzieci ucza sie od ... STARSZYCH!!!! wiec jak jest taki smierionosny ten wirus to czemu rzadacy gmina i szkola nie mieli masek??? z tyłu chyb nawet ksiadz ma maseczke bo wie ze daje przyklad dzieciom....
mieszkanka26.09.2021, 21:27
nie elita, tylko dorośli, którzy mogli się zaszczepić i dlatego nie muszą mieć masek... czy naprawdę zamiast pogratulować wszystko musicie sprowadzać do politycznych komentarzy, nawet taką dobrą widomość, że ktoś robi coś fajnego i ponadprzeciętnego
mieszkaniec26.09.2021, 20:34
i tu jest pokaz propagandy!!!! na wspolnym zdjeciu dzieciaki w maskach a
ELITA bez!!!! bo ich wirus omija....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl