27.09.2021, 11:20 | czytano: 8712

Narkotykowa wpadka

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum KPP Nowy Targ
Policjanci z Krościenka nad Dunajcem i Rabki-Zdroju zatrzymali trzy osoby za posiadanie narkotyków.
Najpierw rabczańscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na terenie Rabki-Zdroju samochód osobowy marki BMW. Za kierownicą pojazdu siedział 18-latek, który nie miał prawa jazdy, a samochód nie posiadał aktualnego ubezpieczenia OC. W trakcie kontroli w kieszeni drzwi samochodu funkcjonariusze znaleźli małą wagę, a pod siedzeniem kierowcy pudełko po lodach, w którym znajdowało się kilkanaście gramów marihuany.
Podczas przeszukania miejsca zamieszkania nastolatka, policjanci zabezpieczyli ponad 8 tys. złotych w gotówce na poczet przyszłych kar. 18-latek został zatrzymany, a następnego dnia usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na brak aktualnego ubezpieczenia bmw, policjanci sporządzili zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. 18-latek dodatkowo odpowie za wykroczenie kierowania samochodem bez wymaganych uprawnień.

Z kolei policjanci z Krościenka nad Dunajcem podczas legitymowania znaleźli przy 20 i 22-latku niewielkie ilości narkotyków. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do nowotarskiej komendy. Okazało się, że 20-latek w miejscu zamieszkania w doniczce i wiaderku miał posadzone dwa krzaki marihuany. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 22-latek odpowie za posiadanie narkotyków, a 20-latek za posiadanie i nielegalną uprawę.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
zdziwiony27.09.2021, 15:43
Brawo, brawo, brawo! A w Nowym Targu handel kwitnie i to dosłownie wszędzie! Czemu? Oto dobre pytanie!
Zielarz27.09.2021, 15:27
Po co ryzykować. Jest pewne tanie zioło w aptekach, można zrobić legalnego skręta.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl