30.09.2021, 20:50 | czytano: 9628

Wieloletnia dyrektor "Goszczyńskiego" pożegnała się z radnymi

Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Targu
NOWY TARG. Na sesji Rady Powiatu Nowotarskiego miało miejsce oficjalne pożegnanie Marii Kopeć, wieloletniej dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, czyli "Goszczyńskiego".
- 15 lat to kawał czasu. Gdy obejmowałam stanowisko dyrektora tej prestiżowej szkoły, to czułam, że to ciężar i odpowiedzialność, ale mam nadzieję, że wywiązałam się ze swojej roli - mówiła odchodząca dyrektor. Dziękując radnym i władzom powiatu za współpracę, podkreślała, że powiat dba o szkołę, jej baza stale się rozwija, a placówka "odwdzięcza się" wysokimi wynikami w nauce i corocznie dobrym naborem. "Goszczyński" od lat jest szkołą cieszącą się dużym prestiżem wśród uczniów i popularnością.
Przypomnijmy, iż Marię Kopeć zastąpiła na stanowisku Marta Sokołowska, dotychczasowa dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu. Ze powodów zawodowych nie mogła być dziś obecna na sesji powiatowej, by odebrać podziękowania za dotychczasową pracę w "Ekonomiku" i gratulacje z okazji objęcia posady w "Goszczyńskim".

Dyrektorem ZSE do końca roku szkolnego będzie Marzena Waksmundzka. - Mamy nadzieję, że sobie poradzi, nie zrazi się i za rok weźmie udział w konkursie - powiedział starosta Krzysztof Faber.

Nominację na kolejną kadencję na stanowisku dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego odebrał Robert Dębski.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Mrek02.10.2021, 10:47
@rodzic dokładnie tak, w liceum przede wszystkim powinien być nacisk na poziom, ale jak widać nie we wszystkich
pati01.10.2021, 20:20
Dziękuję Pani Dyrektor za wychowawstwo w zeszłym roku ,w jeden rok praktycznie on-line podciągnęła Pani klasę za co jestem baaardzo wdzięczna.
A tak na marginesie konkurs na dyrektora kiedy się odbył ?
rodzic01.10.2021, 09:56
Pani Kopeć to Dyrektor z klasą i kulturą osobistą, podejściem do ucznia, rodzica i nauczyciela. Pani Sokołowska niestety tej klasy nie ma, a ponadto co to za nowe porządki w Starostwie że dyrektorzy są powoływani bez konkursu ?
rodzic01.10.2021, 06:39
Pani Dyrektor zrezygnowała, gdy szkoła jest na najwyższym poziomie. Może to efekt słabej konkurencji , w drugim liceum dyrektor nie kładzie tak nacisku na poziom.
Była uczennica :)30.09.2021, 23:02
Pani Marysia była jednym z najlepszych nauczycieli z którymi mialam doczynienia. Była zawsze ludzka i nigdy nikogo nie traktowała z góry. Mimo że nie byłam orłem z matematyki zawsze starała się coś ze mnie wyciągnąć. W każdym uczniu widziala jakis potencjał. Jestem dumna że to właśnie Ona pokazała mi że matematyka wbrew pozorom może zainteresować w jakiś sposób każdego. Z całego serca dziekuje za 3 lata gimnazjum spędzone razem
Absolwent30.09.2021, 22:20
No kurde. Z deszczu pod rynne. Współczuję
v30.09.2021, 21:09
Dziekuje dziekuje dziekuje Pani Profesor
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl