01.10.2021, 14:33 | czytano: 2723

Nowi ratownicy. "Przyrzekam pod słowem honoru, że póki zdrów jestem... stawie się w celu niesienia pomocy..."

zdj. K.Starnawski / TOPR FB
Jedenastu kandydatów, którzy we wrześniu ukończyli 2-letni cykl szkoleń i pozytywnie zdali końcowe egzaminy - złożyło uroczystą Przysięgę Ratownika TOPR.
Towarzyszyło im 9-u mechaników i pilotów "Sokoła" od lat związanych z TOPR. Oni również zostali przyjęci w poczet członków stowarzyszenia.
"Blachy" wręczył im naczelnik TOPR Jan Krzysztof.


Przypominamy rotę przysięgi:

Ja niżej podpisany (…) w obecności Naczelnika Straży Ratunkowej (...) oraz świadka (...) dobrowolnie przyrzekam pod słowem honoru, że póki zdrów jestem, na każde wezwanie Naczelnika lub jego Zastępcy - bez względu na porę roku, dnia i stan pogody - stawie się w oznaczonym miejscu i godzinie odpowiednio na wyprawę zaopatrzony i udam się w góry według marszruty i wskazań Naczelnika lub jego Zastępcy w celu poszukiwań zaginionego i niesienia mu pomocy. Postanowienia statutu Pogotowia i regulaminu dla członków czynnych będę wykonywał ściśle, jak również rozkazy Naczelnika, jego Zastępcy i Kierowników Oddziałów. Obowiązki swe pełnił będę sumiennie i gorliwie, pamiętając, że od mego postępowania zależne być może życie ludzkie. W zupełnej świadomości przyjętych na się trudnych obowiązków i na znak dobrej swej woli powyższe przyrzeczenie przez podanie ręki Naczelnikowi potwierdzam".

opr. s/ zdj. K.Starnawski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Brawo01.10.2021, 15:40
Powodzenia, Panowie! Realizacji Waszej pięknej pasji umiłowania Tatr, tak trudnej, bo związanej z ratowaniem życia ludzkiego. Zawsze bezpiecznych powrotów z akcji!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl